כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

מתיחת פנים בחוטים – טיפול בחוטים

 

טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות בתחום הרפואה האסתטית, מאפשרים החלפה של הליכים כירורגיים בטיפולי חידוש והצערת העור בניהם מתיחת פנים בחוטים, באופן פחות פולשני וללא צורך בניתוח.

 

טיפול מתיחת פנים בחוטים
מתיחת פנים עם חוטים – להמחשה בלבד

 

 

מהי מתיחת פנים בחוטים?

לאורך השנים ועם תהליך ההזדקנות של העור, מפחית הגוף באופן משמעותי ועד לעצירה מוחלטת של ייצור הקולגן והאלסטין, החומרים שיוצרים את גמישות העור והמוצקות הטבעית שלו, מה שמביא את כוח הגרביטציה לפעול על עור הפנים במלוא עוזו, ולצניחה של העור מטה.

התהליך יתרחש בהדרגה ויבוא לידי ביטוי באובדן הנפח והמוצקות הטבעית בלחיים, התפתחות של קמטים במורד צדי הפה, התעבות של הסנטר והחלק התחתון של הפנים, הופעה של קמטים באזורים שונים בפנים, הנמכה של הגבות והאף ומראה פנים נפול, מבוגר ולא מחמיא.

הטיפול המסורתי לשיקום עור הפנים ומתיחתו ישם בעבר באמצעות ניתוח כירורגי, תוך יצירת חתכים מרובים בהיקף הפנים, כריתת עודפי עור, לעתים בשילוב עם השתלת שומנים, ביצוע מתיחה לעור ולשרירים ותפירה תוך מתיחת העור שנותר לכדי יחידת עור חלקה ואחידה יותר.

מדובר בהליך רפואי לא פשוט שהצריך הכנה, הליך כירורגי  בהרדמה מלאה והחלמה ממושכת.

טיפול בחוטים לפנים מאפשר את יישום מתיחת העור באמצעות טכניקה פשוטה יותר ליישום ופחות פולשנית, תוך החדרת חוטים בחדירה מינימליסטית למספר נקודות אסטרטגיות בפנים ומתיחה שלהן.

 

למי מתאים טיפול בחוטים לפנים?

טיפול מתיחת פנים בחוטים מתאים לנשים ולגברים, לרוב לאחר העשור הרביעי לחיים, הסובלים מצניחת עור קלה והתפתחות של קמטים, ומבקשים לעכב את תהליך ההזדקנות באמצעות טיפול קל יחסית של מתיחה ללא ניתוח.

הטיפול אינו מתאים לבעלי עודפי שומן ניכרים ו/או לבעלי צניחת פנים קיצונית, ובמקרים אלו ימליץ הרופא בענף הרפואה האסתטית לבצע ניתוח מתיחת פנים – שעל כל חסרונותיו, מציג אפקטיביות גבוהה יותר ומתאים לטיפול בבעיות אסתטיות מורכבות יותר.

 

איך מתבצעת מתיחת פנים באמצעות חוטים?

הליך מתיחת פנים בחוטים מתבצע במספר שלבים:

הכנות לפני טיפול פנים בחוטים – ההכנה לטיפול פשוטה ואינה מצריכה שינויים מהותיים באורח החיים. מטופלים אשר נוטלים מדללי דם נדרשים להפסיק את הטיפול (בהיוועצות עם הרופא המטפל) כעשרה ימים לפני הטיפול, כמו גם להימנע מתרופות טבעיות ותוספי טבע ובריאות דוגמת אומגה 3.

ביום הטיפול יש להגיע עם פנים נקיות למשעי, ללא איפור או מריחת חומרי טיפוח.

טרם תחילת הטיפול יתבצע ניקוי יסודי של הפנים באמצעות מים חמימים וסבון, לסילוק כל לכלוך, לחיטוי ולמניעת זיהומים.

הליך הטיפול – מתיחת פנים בחוטים מתבצעת בהרדמה מקומית ולאחר מריחת חומרי אלחוש. פעולת המתיחה מתבצעת תוך החדרת חוטים דקיקים דרך חתכים זעירים ומבוקרים המתבצעים בעור, ובאמצעות מחט ייחודית החודרת את תת העור ומותחת את החוט כלפי מעלה. החוטים מביאים למתיחה טבעית ומשיכת הפנים, תוך עיצוב מחדש של מבנה הפנים והעור, מתיחה והחלקה של קמטים ועידוד פעילות זרימת הקולגן לחידוש מרקם העור.

החלמה – מטופלים ומטופלות רבים חוששים מכאב ומבקשים לדעת מה צפוי בתקופת ההחלמה מטיפול פנים בחוטים, כאשר מדובר בחשש שווא מפני הליך המתבצע בצורה מבוקרת ותוך חדירה מינימליסטית לעור. למעשה לא נדרשת תקופת ההחלמה וניתן לחזור לפעילות באופן מידי, יחד עם זאת מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת ומפעילות שחושפת את עור הפנים לסיכונים דוגמת משחקי כדור, חשיפה לא מבוקרת לשמש וכדומה.

 

באילו סוגי חוטים ניתן להשתמש בפרוצדורה?

טיפול מתיחת פנים בחוטים יכול להתבצע תוך שימוש בחוטים מתכלים או חוטים קבועים.

בבחינת יעילות חוטים מתכלים לעומת חוטים קבועים נמצא כי באפקט המיידי מדובר בשני סוגי חוטים אשר מבצעים את העבודה ומביאים למתיחה טובה ולשיפור מראה העור.

במבחן העמידות החוטים המתכלים מטבע הדברים מתמוססים אל תוך העור בטווח זמן מוגבל, ומביאים לצניחה מחודשת של העור, בעוד שהחוטים הקבועים מתמזגים בעור ומשמרים את התוצאה לזמן רב יותר.

החומר שממנו עשויים החוטים נקרא פולידיאקסנון (PDS) – חומר נספג אשר מעודד את ייצור הקולגן ומלבד תהליך המתיחה יוצר גם חידוש טבעי ושיפור של מרקם העור. חוטים מחומר מסוג זה זוכים לשמות מסחריים דוגמת: חוטי אפטוס, חוטי סילואט, חוטי מינט.

 

האם טיפול פנים בחוטים מסוכן?

טיפול בחוטים לפנים הוא טיפול בטוח, אשר מתבצע באמצעות חוטים בעלי תכונות ביולוגיות המיועדים להיטמע תחת שכבת העור באופן טבעי וללא אלמנט של דחייה.

בזכות האפשרות לבצע טיפול בהרדמה מקומית בלבד ולחסוך את הצורך בהרדמה כללית אשר נהוג בניתוחי מתיחת פנים, הסיכון מופחת אף יותר.

ייתכנו סיבוכים אפשריים של ההליך בניהם:

  • זיהום – תופעה נדירה במיוחד שניתן לצמצם באופן מהותי את הסיכון והסיכוי לקיומה באמצעות ביצוע ההליך במרפאה מורשית ותוך הקפדה על תנאי סטריליות מוחלטים. במקרה של התפתחות זיהום לרוב יינתן טיפול באנטיביוטיקה. במקרים מסוימים יחליט הרופא המטפל על מתן אנטיביוטיקה כטיפול מונע לאחר החדרת החוטים.
  • אי סימטריה – מבנה הפנים אינו אחיד ולעתים ריאקציה של אזור אחד לטיפול תביא לתגובה שונה, מה שיכול ליצור אי סימטריה ותוצאה שאינה מדויקת. טיפול באי סימטריה ו/או בליקויים אסתטיים אחרים בתוצאה יטופלו באמצעות טיפול חוזר: הסרה של חוטים, הרפיה של חוטים, מתיחה נוספת על פי צורך.
  • פליטת חוט – תופעה נדירה נוספת היא דחיה של הגוף את החומר הזר ולמעשה פליטה טבעית של החוט מן העור. במקרה כזה יבחן הרופא אפשרות לחלופה באמצעות שימוש בסוג אחר של חוטים.

 

האם מתיחה בחוטים כואבת?

מתיחת פנים בחוטים מתבצעת תחת הרדמה מקומית של אזור הפנים, כאשר חומר ההרדמה מוזרק במספר מקומות לאחר תכנון וסימון אזורי ההזרקה על ידי הרופא על פי צורך.

ההזרקה תתבצע לאחר חיטוי הפנים ומריחת חומר אלחוש, ועשויה לגרום לחוסר נוחות ולכאב קל אך נסבל. הזרקת החוטים עצמה תתבצע תחת השפעת ההרדמה ואינה מורגשת.

לאחר הטיפול ועם התפוגגות חומר ההרדמה הפנים עשויות לסבול מרגישות, משטפי דם מקומיים ומתחושת כאב.

תופעות אלו ניתנות לטיפול באמצעות הנחת קומפרסים על הפנים להפחתת נפיחות, ושימוש במשככי כאבים על פי צורך. התופעות צפויות להימשך ימים אחדים.

 

לכמה זמן מחזיקות תוצאות הרמת פנים בחוטים?

הרמת פנים בחוטים מספקת מראה צעיר יותר, עור מוצק ומורם ומחליקה קמטים ופגעים במרקם העור.

במטרה לשמר את התוצאה ככל הניתן מומלץ להקפיד על שמירה על עור הפנים: שטיפות קבועות במים חמימים וסבון פנים מותאם, שימוש בתכשירי לחות והזנה לפנים, מוצרי מיגון מפני קרינה ומניעת חשיפה ממושכת ללא הגנה לשמש, תזונה בריאה ומועשרת במינרליים ודרכים נוספות.

עמידות התוצאה של מתיחת פנים בחוטים עשויה להשתנות בין מטופלים שונים ונוגעת גם לסוג החוטים בהם נעשה שימוש.

עמידות טיפול בחוטים מתכלים – חוטים מתכלים נוטים להיספג בעור ולהתמוסס בתוך כשישה חודשים. יחד עם זאת התוצאה שאלה מייצרים צפויה להשתמר כשנתיים ימים, בזכות מוצקות השומן שנוצר ברקמות החיבור.

עמידות טיפול בחוטים קבועים – עמידות הטיפול בחוטים קבועים ארוכה יותר, כאשר במקרים רבים התוצאה משתמרת לשנים ארוכות.

 

מחיר של מתיחת פנים בחוטים – כמה עולה?

עלויות טיפול בחוטים משתנות בהתאם לתכנית הטיפולית, על פי כמות אזורי הטיפול, סוג החוטים וכמות החוטים הנדרשים.

במקרים מסוימים נוסף לטיפול בחוטים יידרשו טיפולים משלימים דוגמת: טיפולי הזרקת חומרי מילוי ונפח, הזרקת שומן, לקבלת תוצאה אופטימלית.

ניתן להעריך כי עלות טיפול מתיחת פנים בחוטים ללא צורך בטיפולים משלימים תעמוד על:

מתיחת פנים בחוטים מתכלים: 1500-3500 ₪.

מתיחת פנים בחוטים קבועים: 5000-10000 ₪.

 

טיפול פנים בחוטים – עוד דברים שחשוב לדעת:

מתיחת פנים בחוטים מתבצעת בטכנולוגיה רפואית מתקדמת ותוך שימוש במחט ייחודית, ולעתים בשילוב עם חומרי הזרקה, ומורשית לביצוע על ידי רופא לרפואה אסתטית בלבד.

הטיפול אסור ליישום על ידי בעלי/ות מקצועות אחרים בתעשיית היופי דוגמת קוסמטיקה וכדומה.

חשוב לבחור במרפאה מקצועית ובעלת מוניטין, בניהול של רופא מומחה ומנוסה.

מומלץ לבחור במרפאה אשר מציעה מגוון פתרונות בתחום הרפואה האסתטית, ולקבל ייעוץ אישי ומקצועי בנוגע לשיטת הטיפול האופטימלית עבור כל מטופל ומטופלת.

טיפולי אסתטיקה רפואית לסוגיהם, לרבות טיפולי מתיחת פנים בחוטים, אינם מצויים בסל הבריאות ואינם מכוסים במסגרת ביטוחים משלימים של קופות החולים, ו/או באמצעות ביטוחי בריאות פרטיים.

בעת בחינה של מרפאות וקבלת החלטה על מרפאה/רופא מומלצים לביצוע טיפול מתיחת פנים בחוטים חשוב לבחור במרפאה מקצועית ומאובזרת, בה נעשה שימוש בטכנולוגיות רפואיות מתקדמות ובחומרי הזרקה והחדרה מבית חברות מוכרות ובעלות מוניטין, ובחומרים מורשים על ידי משרד הבריאות בלבד.

ניתן להתרשם מעבודת הרופא באמצעות תיק עבודות ותמונות, המלצות אישיות וחוות דעת ברשת.

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן