כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

הזרקת שומן עצמי

 

טיפולי ההזרקות תופסים פלח ניכר בענף האסתטיקה הרפואית, כאשר טיפול הזרקת שומן עצמי מספק מענה ופתרון למגוון צרכים, ביניהם מילוי קמטים, השבת נפחים לפנים ועיצוב אזורים שונים בגוף.

 

הזרקת שומן לפנים לפני ואחרי
הזרקת שומן עצמי לפנים לפני ואחרי

 

 

איך מתבצעת הזרקת שומן?

בבחירה בין הליך הזרקת שומן עצמי להזרקת חומצה היאלורונית או חומרי מילוי אחרים, חשוב להבין מהי הזרקת שומן עצמי וכיצד מתבצע התהליך. מדובר בהליך כירורגי ופולשני הכולל מספר שלבי ביצוע:

  • שאיבת שומן מאזורים שונים בגוף – החלטה על אזור בגוף המכיל שומן עודף, במטרה להפיק ממנו את כמות השומן הרצויה לצורך ההזרקה.
  • סינון והתאמה של השומן – סינון, ניקוי והתאמה של השומן הטבעי לצורך החזרתו לגוף.
  • הזרקת שומן הגוף הטבעי לאזור המיועד

מדובר בהליך מורכב אשר מחייב מקצועיות רבה של הצוות הרפואי המטפל, לצד הכנה מוקדמת ותכנון קביעת אזור השאיבה האופטימלי, כמויות השומן הנדרשות וטכניקת ההזרקה. למרות מורכבות התהליך, הזרקת שומן עצמי מספקת יתרונות רבים ומהווה חלופה להזרקות של חומרי מילוי סינטטיים ואחרים.

 

יתרונות הזרקת שומן מול הזרקת חומצה היאלורונית או מתיחת פנים

השיטה הפופולרית והנפוצה למילוי קמטים בפנים ולהשבת נפחים, פיסול פנים, מילוי שפתיים ואזורים נוספים, היא הזרקת חומצה היאלורונית. חומצה אשר מדמה בהרכבה ככל הניתן את החומר הטבעי המיוצר על ידי הגוף. אפשרות נוספת למתן מענה כולל לבעיות של קמטים ולפתרונות אנטי אייג’ינג היא מתיחת הפנים בהליך כירורגי או באמצעות חוטים.

 

במטרה להשוות בין השיטות הטיפוליות על היתרונות והחסרונות שלהן  נשווה את חומרי ההזרקה ויתרונותיהם זה ביחס לזה:

חומצה היאלורוניתשומן עצמי
מורכבות התהליךהזרקת חומצה היאלורונית מתבצעת באמצעות אלחוש מקומי בלבד ואינה מצריכה הכנות מוקדמות. ההליך מתבצע במהירות ונחשב לפרוצדורה רפואית קלה שאינה מורכבת.הזרקת שומן עצמי כרוכה בהליך כירורגי בו נשאב השומן מהגוף, מה שמצריך הכנה מוקדמת. ביצוע ההליך בהרדמה מלאה או בהרדמה מקומית. שני אזורי טיפול בגוף (אזור השאיבה ואזור ההזרקה).
ספיחת החומר בגוףחומצה היאלורונית מיוצרת במעבדה בתהליך קפדני תוך חיקוי מדויק ככל הניתן של החומצה המיוצרת על ידי הגוף. יחד עם זאת מדובר בחומר חיצוני שעשוי להידחות על ידי הגוף ו/או לפתח תופעות לוואישומן עצמי נלקח מן הגוף, מסונן ומוחזר אליו. ההזרקה היא של חומר טבעי במאת האחוזים, ללא סיכון דחייה או התנגדות של הגוף לחומר.
זמן החלמהמילוי קמטים והשבת נפחים באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית אינה כרוכה בהחלמה וניתן להמשיך בשגרת החיים באופן מידי.החלמה מטיפול הזרקת שומן כרוכה  בזמן בן מספר ימים ועד שבועיים, בהתאם לאופן הביצוע, לאזור השאיבה ולסוג ההרדמה הנדרש.
רמת דיוק של התוצאהחומצה היאלורונית מספקת רמת דיוק גבוהה בזכות מספר סוגי חומצות ברמות סמיכות שונות המתאימות להזרקה ולמילוי קמטים באזורים שונים ובכל דרגות העומק.

הזרקת שומן עצמי מביאה לספיגה של השומן על ידי הגוף באופן שלא תמיד ניתן לחזות במדויק ולעתים עשויה להתקבל תוצאה לא סימטרית או נפח מיותר. ניתן לבצע הזרקה חוזרת ותיקונים במטרה להגיע לתוצאה האופטימלית ולרמת הדיוק הנדרשת.

עמידות הטיפולעמידות הזרקת חומצה היאלורונית היא בין שישה לתשעה חודשים, כאשר מקץ התקופה האמורה החומצה מתחילה להתפוגג מן הגוף והמצב חוזר בהדרגה לקדמותו. התמדה בביצוע ההזרקות תביא לשיפור המצב ולהארכת משך הזמן שבין הזרקה להזרקה.הזרקת שומן עצמי מספקת עמידות ארוכת טווח. מאחר ומדובר בשומן טבעי של הגוף הוא אינו נוטה להתפוגג והתוצאה משתמרת לאורך זמן ללא צורך בחידוש ובהזרקה חוזרת.
מחירעלות טיפול הזרקת חומצה היאלורונית נמוך משמעותית מהליך הזרקת שומן עצמי.הליך שאיבה והזרקה של שומן עצמי יקר יותר מתהליכי מילוי באמצעות חומרים אחרים. יחד עם זאת העמידות ארוכת הטווח הופכת אותו למשתלם יותר.

 

 

למי מתאימה הזרקת שומן עצמי?

בבחינת שיטת הזרקת שומן עצמי ביחס לפתרונות חלופיים, ניתן לראות כי ישנם יתרונות וחסרונות לכל שיטה וישנה משמעות רבה להתאמה אישית של שיטת הטיפול ביחס לצורך של המטופל ולהעדפותיו.

הזרקת שומן עצמי מתאימה למטופלים בעלי מצב בריאות תקין, בכפוף לשאלון רפואי ובמקרה הצורך אישור רופא (בשל הצורך בהרדמה). בעלי שומן עודף באזורים שונים בגוף שמעוניינים גם בתהליך שאיבה לצורך מיצוק ועיצוב הגוף ולמטופלים/ות אשר מבקשים פתרון קבוע יותר, ללא צורך בהזרקות חוזרות מדי מספר חודשים.

 

לאילו אזורים בגוף ניתן להזריק שומן עצמי?

הזרקת שומן עצמי מיועדת בעיקרה לפנים, לחזה ולישבן, במטרה לעצב ולמלא את האזורים הללו. בין הטיפולים הנפוצים בשומן עצמי:

הזרקת שומן לפנים למילוי קמטים – הזרקת שומן עצמי בפנים לצורך מילוי קמטים מתאימה למילוי קמטי הבעה, קמטים בצדי הפה, קמטים סביב העיניים ואחרים. מילוי הקמט מתבצע בהזרקה ישירה של השומן המסונן אל עומק הקמט. תיתכן נפיחות בת מספר ימים עד לספיגת השומן בפנים וקבלת התוצאה הסופית. הזרקת שומן בפנים מסייעת גם בחידוש ובשיפור מראה העור ובמקרים רבים מספקת חלופה לתהליכי מתיחת פנים.

הזרקת שומן לחזה – הזרקת שומן לחזה מהווה פתרון ומענה לניתוחי הגדלת חזה, כאשר הגדלת חזה בשומן עצמי באה במקום החדרה של שתלי סיליקון או חומרים אחרים. החומר המוזרק הוא שומן עצמי שנספג בקלות ובמהירות, מעניק נפח חזה יציב. על מנת להגיע לכמות שומן מתאימה לצורך הגדלת נפח החזה יש צורך בשאיבת כמות גדולה יחסית של שומן עצמי מאזורים אחרים.

הזרקת שומן לישבן – הזרקת שומן לישבן מסייעת בעיצוב ובחיטוב של הישבן, בהרמה שלו ובמתן מענה לבעיות של חוסר פרופורציה בישבן.

הזרקת שומן לשפתיים – מילוי השפתיים באמצעות שומן עצמי מספק מענה לשפתיים דקות וחסרות נוכחות. מסייע בבניית מראה שפתיים מלאות וחושניות, מדגיש ומחדד את תווי השפה ופותר בעיות של חוסר פרופורציה, אובדן לחות ויובש ומראה שפתיים נפולות, צרות ומבוגרות.

 

הזרקת שומן עצמוני לישבן
הזרקת שומן עצמי לישבן

 

הכנות לקראת ניתוח הזרקת שומן

עיקר ההכנות לפרוצדורת שאיבה והזרקה של שומן עצמי תלויות באופן ההרדמה בה צפוי להתקיים הטיפול. ביצוע ההליך בהרדמה מלאה מצריך בדיקת ספירת דם, צילום חזה ו/או א.ק.ג (בהתאם לגיל המטופלת ולהרגלי עישון במידה וקיימים) וכן צום בן 8 שעות על פי הנחיית הרופא המטפל.

ההכנות להליך עצמו דורשות הפסקה של נטילת מדללי דם כשבועיים לפני ביצוע ההליך, רחצה במים ובסבון, ללא מריחה של  קרמים או חומרים אחרים והימנעות מחשיפה ממושכת לשמש כשבועיים טרם הטיפול.

 

לכמה זמן מחזיקה התוצאה של הזרקות שומן?

כאמור לעיל, הזרקת שומן עצמי מספקת תוצאה ארוכת טווח ועמידה, העולה על כל שיטות הטיפול וההזרקות האחרות בתעשיית היופי והאסתטיקה. לא ניתן לנקוב במועד צפוי להתפוגגות של השומן, ולמעשה, ללא שינויים מטבוליים (השמנה או הרזיה קיצונית) בגוף, התוצאה עשויה להשתמר לצמיתות. ההליך מיועד לבעלי משקל ממוצע, תקין אשר צפוי להשתמר לאורך שנים. השמנת יתר או הרזיה קיצונית עשויים לפגום באיכות הטיפול, במראה ובעמידות שלו.

 

הגדלת חזה בהזרקת שומן
הזרקת שומן לחזה

 

ניתוח הזרקת שומן –  סיכונים וסיבוכים פוטנציאליים

בדומה לכל הליך כירורגי גם בשאיבה והזרקה של שומן עצמי קיימים סיכונים שחשוב להכיר. ההליך הוא הליך רפואי וביצוע בידיים של רופא מוסמך ומנוסה הוא בטוח ובעל סיכויי הצלחה גדולים. הסיכונים הקיימים בהליך הם כלל הסיכונים הקיימים בהרדמה מלאה. סיכונים הנוגעים להליך עצמו הם התפתחות של זיהום, נמק, דימום משמעותי ופגיעה עצבית, כמו גם פיזור השומן בגוף באופן לא סימטרי ולא אחיד. כל אחד מן הסיכונים הללו יקבל מענה רפואי יעיל בהתאם לסוג הסיכון במקרה הצורך.

דבר נוסף שיש להביא בחשבון הוא תופעות לוואי אפשריות שהן שכיחות יותר, דוגמת הופעת שטפי דם באזור השאיבה ו/או ההזרקה, נפיחות ואדמומיות מקומית, כאב ורגישות מקומית. תופעות אלו צפויות לחלוף בתוך ימים אחדים.

 

הזרקת שומן – מחירים ועלויות

מחיר ניתוח הזרקת שומן לפנים יעמוד על 8,000-18,000 ₪, בהתאם לכמות אזורי ההזרקה הנדרשת.

עלות ניתוח הזרקת שומן עצמי לחזה תעמוד על טווח בן 15,000-30,000 ₪

ולשאלה כמה עולה להזריק שומן לאזור הישבן – נמצא טווח מחירים בן 20,000-40,000 ₪.

 

תחום האסתטיקה הרפואית פועל באופן פרטי וללא פיקוח על המחירים, מה שמאפשר לכל רופא ומרפאה לגבות על פי שיקול דעתם, המוניטין והביקוש בשוק לטיפול בכלל ולרופא האמור בפרט. בין הגורמים המשפיעים על עלות הטיפולים:

המרפאה – מיקום המרפאה והנגישות שהיא מספקת, רמת השירות, הסטריליות, הצוות הרפואי.

הרדמה – פרוצדורה אשר כרוכה בהרדמה מלאה תהיה יקרה מפרוצדורה בהרדמה מקומית/אלחוש.

הרופא המטפל – שנות ניסיון, מוניטין ויכולות מקצועיות.

טכנולוגיות טיפול – עולם האסתטיקה הרפואית עושה שימוש בטכנולוגיות חדשניות מובילות ופיתוח של חומרים שונים לצורך מתן מענה טיפולי בטוח, מדויק ויעיל לקהל המטופלים והמטופלות. עלויות כל טיפול הן נגזרת של הטכנולוגיות המתקדמות באמצעותן פועלת המרפאה.

בחיפוש אחר מרפאה / רופא מטפל לצורך הזרקת שומן עצמי, יש לתת את הדעת על כל הללו, ולבחור במרפאה המספקת שירות מעולה ורופא בעל ניסיון ומיומנות, אשר מייעץ במקצועיות ומסייע בקבלת ההחלטה בנוגע לטיפול המתאים, בהכנות לטיפול וכן בליווי ובקרה לאחר הטיפול.

שאלת המחיר היא חשובה ורלוונטית רק בהינתן וכל הפרמטרים האחרים מתקיימים על הצד הטוב ביותר, להבטחת שביעות הרצון של המטופל/ת, תוצאה מעולה והפחתה ככל הניתן של הסיכונים ותופעות הלוואי.

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן