כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

הסרת שיער IPL

 

שיטת הסרת שיער IPL היא שיטה חדישה העושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לצורך הסרת שיער לצמיתות, ומהווה חלופה ותחרות לשיטת הלייזר המוכרת יותר.

 

הסרת שיער IPL
הסרת שיער IPL במרפאות לוי – להמחשה בלבד

 

 

מהי הסרת שיער בשיטת IPL?

הסרת שיער מהגוף בטכנולוגיית IPL מתבססת על החדרה של אנרגיית האור בספקטרום רחב והמרה שלה לאנרגיית חום, באמצעות מאות גלי אור בו זמנית, כאשר גלי האור מיושמים באורכים שונים המותאמים לצורך לכידת זקיק השערה, וצריבה שלו באמצעות המרת גל האור לחום עוצמתי אך מבוקר שמביא לניתוק של זקיק השערה מנימי הדם, תוך המסת התאים האחראים על צמיחת השיער.

שיטה זו מאפשרת הסרת שיער עוצמתית ומדויקת, היוצרת פגיעה בזקיק השערה ומונעת צמיחה חוזרת, ללא פגיעה בתאי העור הסמוכים לה.

 

איך מתבצעת הסרת שיער IPL?

טיפולי הסרת שיער IPL מתבצעים במכוני טיפוח והסרת שיער באמצעות מטפלים/מטפלות העוברים הכשרה והסמכה לשימוש במכשיר.

הכנה מוקדמת ואופן יישום הטיפול:

בטרם הטיפול יש להסיר באמצעות סכן גילוח את כלל השערות באזור הטיפול.

יש להגיע לטיפול בעור נקי, ללא פצעים פתוחים או מחלות עור זיהומיות.

בתחילת הטיפול תתבצע מריחת חומר מסוג ג’ל מקרר על העור באזור הטיפול. הג’ל מיועד למנוע פגיעה של קרני האור ישירות על העור ולהגן עליו מפני חום.

הטיפול מתבצע באמצעות מכשיר IPL מקצועי, הניתן לכוונון עצמה, היקף הפולסים וזמן הטיפול הנדרש לכל אזור בגוף, בהתבסס על היקף שטח הטיפול, עובי העור ורגישותו. המכשיר כולל מספר ידיות בגדלים שונים, להתאמה מלאה ולהעברת הידית והקרנת אנרגיית האור מספר פעמים על גבי העור באזור הטיפול.

טיפול IPL יחיד מספק פגיעה בזקיק השערה באזור הצמיחה ואינו מונע את שיקום התאים וצמיחה חוזרת בהמשך, כי אם מביא לעיכוב הצמיחה בלבד. במטרה להגיע לתוצאה אופטימלית ולהסרת השיער לצמיתות, נדרשת סדרת טיפולים, המתבצעים במרחק שבועות ספורים זה מזה.

כמות טיפולי הסרת שיער בטכנולוגיית IPL לנשים ולגברים עשויה להיות שונה, בשל הבדלים בעובי ובמרקם העור, בחוזק זקיק השערה ובצפיפות השיער- כאשר מטבע הדברים הסרת שיער IPL לגברים תדרוש סדרת טיפולים ארוכה יותר.

 

אזורי הטיפול הנפוצים להסרת שיער IPL

קוד היופי הנשי במאה העשרים ואחת קובע כי המקום היחיד הלגיטימי לצמיחת שיער בגוף הוא הראש. יש מי שיאמצו את הקוד הלא מחייב הזה ויבחרו בתכניות הכוללות הסרת שיער מהגוף כולו, ויש שימקדו באזורי טיפול מסוימים בלבד.

 

בין אזורי הטיפול הנפוצים:

  • הסרת שיער בפנים – הסרת שיער בפנים בשיטת IPL תכלול את שיער השפה העליונה, שערות סוררות בסנטר, פלומת שיער בלחיים, חיבור בין שער הראש לשיער הפנים באזור הרקות, בהתאמה אישית לצורך ולהיקף הצמיחה.
  • הסרת שיער מפשעה – הסרת שיער באזור המפשעה החיצוני ו/או הפנימי, לרבות קו התחתונים למראה נקי ואסתטי.
  • הסרת שיער בידיים וברגליים – אזורי הטיפול הנפוצים ביותר הם הידיים והרגליים, הם גם האזורים החשופים למראה בקיץ הישראלי החם. ניתן ליישם טיפולי הסרת שיער בהתאמה אישית: עד גובה המרפק בידיים, יד מלאה, עד גובה הברך, מעל הירך- על פי היקף הצמיחה ומינון השיער והעדפת המטופלת.
  • חזה – הסרת שיער בחזה בטכנולוגיית IPL פופולרית בקרב גברים, המבקשים לחשוף חזה חלק במראה נקי, ומסתייגים מפלומת השיער הסבוכה והבולטת המאפיינת אזור זה. ישנם גברים שיבחרו להתמיד בסדרת טיפולים מלאה להגעה למראה חזה נקי משיער, אולם יש גם כאלה הבוחרים במספר טיפולים, לצורך דילול השיער והפחתת הצמיחה בלבד.
  • גב – גם הסרת שיער בגב מיועדת בעיקרה לגברים, למראה חלק באופן מוחלט, או לדילול השיער ושיפור המראה ושיעור היתר.

 

סיכונים של הסרת שיער IPL

בדומה לכל טיפול אסתטי או טיפול אחר, המפעיל טכנולוגיה וקרינה ישירות על גבי העור, חשוב לברר לפני היישום האם קיימים סיכונים אפשריים או תופעות לוואי צפויות לטיפול.

טיפולי הסרת שיער IPL נחשבים בטוחים במיוחד, והסיכונים המצוינים נדירים במיוחד:

שינוי בפיגמנטציה – הופעת כתמי פיגמנטציה כהים או בהירים על גבי העור באזור הטיפול. תופעה זו עשויה להתרחש בטיפול בבעלי עור כהה, או בפגיעה ישירה בכתמי פיגמנטציה קיימים, והתעוררות של הפיגמנט.

כוויות עור וצלקות – כוויות עור וצלקות עשויות להתרחש כתוצאה מעבודה לא מקצועית, אי התאמה בין עוצמת הקרינה לעובי העור ולמרקם העור של המטופל או אי יישום של שכבת הגנה באמצעות ג’ל מקרר כנדרש.

תופעות לוואי מקומיות דוגמת אדמומיות ורגישות מקומית עשויות להופיע לאחר הטיפול, וצפויות לחלוף באופן טבעי בתוך שעות אחדות.

 

הסרת שיער IPL או לייזר – איזה טיפול יעיל יותר?

שתי שיטות הטיפול האמורות מיושמות באופן דומה, ופועלות על טכנולוגיות שונות אשר מספקות תוצאה זהה: פגיעה בזקיק השערה, עיכוב ומניעה של צמיחה חוזרת ועד הסרת שיער לצמיתות.

הסרת שיער IPL היא שיטה העומדת בזכות עצמה ומיושמת בקליניקות טיפול רבות, ומביאה מספר יתרונות ביחס לשיטת הלייזר המוכרת יותר:

  • השימוש באורך גל משתנה יוצר התאמה אישית לאנטומיה ולצמיחה של כל מטופל ומטופלת, ומאפשר טיפולים בבעלי עור כהה ובהיר, כמו גם בבעלי שיער בהיר במיוחד, שאינם מקבלים מענה בטכנולוגיית הלייזר.
  • הקרנת גלי האור שממירים את האנרגיה הטמונה בהם לאנרגיית חום רק לאחר המפגש עם זקיק השערה, יוצר טיפול בטוח יותר ומפחית באופן משמעותי את תחושת הכאב וחוסר הנוחות במעמד הטיפול.
  • עלות נמוכה יותר לטיפול ביחס לטכנולוגיית הסרת שיער בלייזר.

 

לצד הללו, שיטת הלייזר שומרת על מעמדה כשיטה הפופולרית יותר בשוק להסרת שיער לצמיתות, בשל אחוזי הצלחה מעט גבוהים יותר, טכנולוגיה זמינה ומוכרת, ועוצמת קרינה ואפקטיביות שמאפשרת הגעה לתוצאה הסופית בפחות מפגשים טיפוליים.

בסופו של דבר, מדובר בשתי שיטות דומות המכוונות לתוצאה דומה, כאשר ההחלטה נוגעת להעדפה והתאמה אישית. בדומה לכל שירות ומוצר בשוק, מומלץ בטרם ההחלטה לקרוא ולקבל חוות דעת על הסרת שיער IPL ממטופלים ומטופלות שהתנסו בטיפול, רצוי תקופה מסוימת לאחר סיום סדרת הטיפולים במטרה ללמוד על יעילותו לטווח ארוך.

בבחינה שלנו את השאלה מה אומרות חוות הדעת- מצאנו כי מטופלים בשיטת הסרת שיער IPL מדווחים על תוצאות טובות ומספקות, הסרת כ-80% משיער הגוף באזורי הטיפול, כאשר השיער הנותר דליל ולא בולט לעין.

לעומת הללו, מטופלי הסרת שיער בלייזר דיווחו על אחוזי הצלחה גבוהים יותר, אולם בעלי נטייה לפיגמנטציה כהה ובעלי שיער גוף בהיר במיוחד- לא זכו למענה באמצעותה.

 

טווח מחירים של הסרת שיער IPL

מחיר הסרת שיער IPL לטיפול עומד על כמה מאות שקלים בממוצע, בהתאם לאזור הטיפול. מחיר אזורי טיפול קטנים יותר דוגמת פנים, בית שחי ומפשעה, יהיה נמוך יותר ביחס לאזורים דוגמת: ידיים, רגליים, חזה וגב.

עלות הטיפולים נקבעת על ידי הגורם המטפל בשוק פרטי ולא מפוקח מחד גיסא, אך תחרותי במיוחד מאידך גיסא.

התחייבות לתכנית טיפולים מלאה הכוללת לרוב בין 8-10 טיפולים, תביא למחיר כולל מוזל יותר מרכישת טיפולים בנפרד, וכן רכישת חבילה הכוללת הסרת שיער בכל הגוף, לרוב תתומחר במחיר נוח יותר ביחס לרכישה וביצוע של כל אזור בנפרד.

מומלץ לבחור במכון טיפול המציג ניסיון, מביא טכנולוגיות חדשניות ומומלץ, לצד שיקולי מחיר כמובן.

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן