כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

בוטוקס בין הגבות

 

אחד מטיפולי האסתטיקה הרפואית הנפוצים ביותר כיום הוא טיפול הזרקת בוטוקס בין הגבות, במטרה לטשטש ולהעלים את הקמט העמוק הנחרץ בין הגבות ומזוהה גם עם הבעה כועסת שלא לצורך.

 

הזרקת בוטוקס בין הגבות
הזרקת בוטוקס בין הגבות – מרפאות לוי

 

 

מהו בוטוקס וכיצד הוא פועל?

בוטוקס הוא חלבון רעלן עצבי אשר מיוצר על ידי חיידק הקלוסטרידיום בוטולינום. שימוש ברעלן האמור במינון נמוך ומדויק ובהזרקה ישירה אל השריר, מביא לשיתוק עדין של שריר הפנים, ולמניעת הבעת הפנים שיוצרת את הקמט. בוטוקס בגבות  נפוץ מאוד בקרב נשים וגברים, מתאים ליישום כבר בעשור השלישי לחיים – במטרה למנוע היווצרות של קמטים עמוקים.

 

למה נועד טיפול בוטוקס בין הגבות?

הזרקת בוטוקס בין הגבות אינה מיועדת למלא קמטים קיימים, כי אם לשלוט בשריר אשר יוצר אותם. כאשר מדובר בקמטים קלים, שיתוק השריר יביא למתיחה טבעית של העור ולטשטוש הקמט לחלוטין.

לעומת זאת, הזרקת בוטוקס בגבות במקרה של קמטים עמוקים שנחרצו לאורך שנים לא תביא להעלמת הקמט, אם כי לטשטוש בלבד, וייתכן כי יידרש טיפול שלים באמצעות חומר מילוי. חומרי מילוי קמטים בין הגבות מיושמים אף הם בהזרקה מקומית, תוך שימוש בחומצות מילוי לחומרי אלסטין.

אחד השימושים הנוספים הוא בוטוקס להרמת הגבות. במקרים בהם הגבות נמוכות ושקועות, הזרקת בוטוקס בין הגבות עשויה להביא להרמה ולהדגשה של העיניים, במראה טבעי ומחמיא.

בין אם מדובר בהזרקת בוטוקס נגד קמטי הבעה בין הגבות או בטיפול בוטוקס להרמת הגבות, חשוב לבצע הזרקה מדויקת, בתנאים סטרילים וביד מיומנת, במינון המדויק שיביא להחלשה ורפיון של השריר, ללא שיתוק הבעות הפנים כולן ותוך שמירה על מראה עור הפנים טבעי.

רעלן הבוטוקס משמש בעיקרו להזרקה בין הגבות, אולם נותן מענה גם למניעת היווצרות וטשטוש של קמטים נוספים, בעיקר בשליש העליון של הפנים, דוגמת קמטים סביב העיניים וקמטי הבעה אשר נחרצים במצח.

 

הזרקת בוטוקס בין הגבות – איך זה עובד?

  • טיפולי הזרקות בישראל מורשים על ידי רופא מוסמך בלבד.
  • הטיפול עצמו מתבצע במפגש יחיד, ללא הכנה וללא צורך בהרדמה מקומית.
  • ניתן ואף מומלץ למרוח חומר אלחוש להקל כאב ותחושת אי נוחות בעת ההזרקה.
  • הטיפול אורך דקות ספורות, במסגרתו הרופא המטפל מזריק את החומר במספר נקודות אסטרטגיות, סביב השריר הפעיל והאחראי על קמטי ההבעה.
  • במקרים מסוימים, בשל חוסר תגובה מספקת, תידרש השלמה של חומר לאחר מספר ימים, לצורך קבלת תוצאה טובה ומדויקת יותר.

 

בוטוקס בין הגבות מילוי
בוטוקס בין הגבות מילוי

 

מה ההבדל בין בוטוקס לגבות לבין חומצה היאלורונית?

הן בוטוקס והן חומצה היאלורונית הם חומרי הזרקה מורשים ומאושרים בענף האסתטיקה הרפואית, ומשמשים לטיפול בקמטים.

בעוד שחומר הבוטוקס כאמור הוא רעלן משתק, אשר אחראי על הרפיה ושיתוק עדין של שרירי ההבעה, מה שמביא לשיפור, למניעת העמקת הקמט ועלפי מצבו גם לטשטוש ולהחלקה, חומצה היאלורונית היא חומר מילוי המתבסס על חומרים טבעיים, וזהה בהרכבו לחומר המיוצר על ידי הגוף, נועד למילוי של קמטים, לשיפור מרקם העור ולעידוד ייצור הקולגן בעור הפנים.

בוטוקס מתאים להזרקה בשליש העליון של הפנים, החלק בו נוטים להיווצר קמטי הבעה. חומצה היאלורונית יכולה לשמש לטיפול בקמטים בכל חלקי הפנים, כאשר היא מהווה במקרים רבים טיפול משלים להזרקת בוטוקס בין הגבות.

שימוש בחומצה היאלורונית לצורך מילוי קמטים בין הגבות עשוי להועיל ולספק תוצאה מידית טובה, אולם ללא שילוב של טיפול בבוטוקס, יאבד מן האפקטיביות בתוך זמן קצר, בשל הבעות הפנים הטבעיות והיום יומיות, אשר יביאו להיחרצות והעמקת הקמט מחדש.

 

תופעות לוואי של בוטוקס בין הגבות

  • טיפולי הזרקת בוטוקס בין הגבות לרוב אינם כרוכים בתופעות לוואי ולא נדרשת כל תקופת החלמה לאחר הטיפול.
  • ביום הטיפול מומלץ שלא להרטיב את אזור ההזרקה, וכן לא לעסות או ללחוץ באזור במטרה לאפשר לחומר להתפזר באופן טבעי.
  • תופעה חריגה ונדירה היא נדידת הבוטוקס מאזור ההזרקה אל אזור אחר בפנים- ועל כן מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת או עיסוי בפנים בימים שלאחר הטיפול.
  • במידה והתרחשה נדידה למרות זאת ניתן לטפל באמצעות חומר נוגד ו/או הזרקה חוזרת.
  • תופעה נדירה נוספת היא דחייה של החומר על ידי הגוף בשל אלרגיה, תופעה הניתנת לטיפול באמצעות סטרואידים או נוגדנים באופן מידי.

 

לכמה זמן מחזיק בוטוקס בין הגבות?

טיפולי בוטוקס בגבות, בין אם לצורך הרמת הגבות ועיצובן ובין אם לשם טשטוש והחלקה של הקמט הנוצר בין הגבות, הם טיפולים בעלי עמידות מוגבלת.

חומר הבוטוקס נותר בעור לתקופה בת כארבעה ועד שישה חודשים, ולאחר תקופה זו מתפוגג בהדרגה. הקפדה על חידוש הטיפול מדי תקופה זאת, בהתאם למצב הקמט ולהתפוגגות החומר, לרוב מסייעת בשימור התוצאה ובשיפור טבעי של המצב, ועשויה להאריך את משך הזמן החולף בין הטיפולים.

 

מחיר בוטוקס בין הגבות

הזרקת בוטוקס היא טיפול המצוי תחת טיפולי אסתטיקה רפואית, ענף אשר פועל בשוק פרטי ללא פיקוח על המחיר, מה שמאפשר לכל רופא/ה לקבוע תמחור שונה.

יחד עם זאת, ניתן להעריך כי בהתאם לעלויות החומר ולטווח המחירים הנהוג במרפאות ובמרכזים הרפואיים במבצעים טיפולים אסתטיים, מחיר בוטוקס בין הגבות יעמוד על עלות ממוצעת בסך 800-1500 ₪ לטיפול בודד.

בבחינת השאלה כמה עולה בוטוקס בין הגבות? יש לוודא כי המחיר הנקוב כולל ייעוץ וליווי, מפגש ביקורת ובמקרה הצורך השלמה ותיקון.

טיפולי הבוטוקס פופולריים במיוחד לא רק בקרב גברים כפי שנהוג בענף האסתטיקה הרפואית, וניתן לראות גברים רבים אשר מבקשים ליצור מראה פנים רך ונינוח יותר, צעיר ובמראה טבעי.

עובי העור ומרקם העור אצל גברים שונה מזה של נשים, ועל כן נדרשת התאמה ייחודית של ריכוז החומר והמינון המוזרק לעור, במטרה להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

 

לקריאה נוספת: בוטוקס במצח | בוטוקס בשפתיים | בוטוקס בצד העין

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן