כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

פילינג פנול

 

אחת מן השאלות החוזרות ועולות בתחום הרפואה האסתטית היא מהו פילינג פנול? מונח שמוכר יותר ויותר, אולם לא רבים הרופאים המטפלים המציעים את הטיפול.

פילינג פנול (Phenol) מתבסס על שיטות הפילינג לקילוף העור באמצעות חומרים כימיים, כאשר פנול הוא שמה של החומצה בה נעשה שימוש לצורך הטיפול. חומצת הפנול היא חומצה חזקה במיוחד, אשר בכוחה להמיס כמויות גדולות של עור ולהביא לקילוף עמוק של שכבות העור, מה שמסייע במגוון בעיות וליקויים בעור הפנים, ויוצר תהליך התחדשות טבעי של העור.

טיפול פילינג פנול לפנים הוא טיפול שנחשב אגרסיבי ועמוק במיוחד, כאשר חשיפת עור הפנים לחומצה מביא לצריבה ולחריכה שלו, המסה של העור וקילוף, ותהליך בן מספר שבועות לצמיחה והתחדשות של עור טבעי, בריא, זוהר ובמראה צעיר יותר.

 

פילינג פנול
טיפול פילינג פנול בפנים – מרפאות לוי

 

 

למי מתאים טיפול פילינג פנול?

טיפולי פילינג Phenol אינם הבחירה וההמלצה הראשונה עבור כל מטופל, ומחייבים התאמה מלאה, כמו גם תשאול רפואי מקיף למניעת סיכונים. קיימים בענף חומרים כימיים ותרכובות המאפשרים יישום של פילינג כימי, כמו גם שיטות פילינג נוספות, בטוחות ועדינות יותר.

יחד עם זאת, פילינג פנול יספק מענה אפקטיבי במיוחד ויעניק פתרון לבעיות ולליקויי עור בשכבות העמוקות של העור, לרבות: צלקות, כתמי פיגמנטציה עמוקים, העלמה של קמטים, נמשים ואקנה, ובמקרים מסוימים אף משמש לצרכים רפואיים, לטיפול בסרטן העור (ברמה התחלתית).

הטיפול מתאים לגברים ולנשים מעל גיל 18,  בריאים, בדגש על מטופלים הסובלים ממחלות לב, כבד וכליות. מטופלים הסובלים ממחלות ובעיות באיברים שהוזכרו לא יוכלו לבצע טיפולי פילינג פנל מאחר ומדובר בחומר חזק במיוחד שעשוי לגרום להפרעות בקצב הלב ולסכן אותם.

פילינג פנול לפנים מתאים לבעלי עור פנים בהיר

 

איך מתבצע פילינג פנול?

הכנה – ההכנה לטיפול פילינג פנול מתחילה כשבועיים בטרם ביצוע הטיפול עצמו, כאשר על המטופל/ת למרוח תרופות בעלות רכיבים פעילים, וכן נטילת תרופות מסוג אנטיביוטיקה ותרופות נוגדות הרפס. ההכנה של המטופל והעור לפני הטיפול מסייעת במניעת התפתחות של זיהומים, הרפס ומחלות עור אחרות.

במעמד הטיפול וטרם תחילתו יעבור עור הפנים ניקוי וחיטוי יסודי, באמצעות תמיסות ייעודיות.

הטיפול עצמו מתבצע תוך פעולת מריחת כמות קטנה של חומצת פנול על אזורים בעור הפנים, בהתאם לצורך. החומצה תביא לתחושת חמימות וריבה ולתחילת התקלפות של העור. במידה ונדרשת מריחה של חומצת פנול על גבי כל שטח הפנים, הדבר יתבצע בהדרגה ועל פי אזורים.

ריכוז החומצה והחומרים הפעילים משתנה בין אזורי הפנים השונים, ליצירת התאמה וסינרגיה מלאה, ובמטרה להבטיח שהחומצה לא תוחדר בריכוז גבוה ו/או מסוכן אל מחזור הדם.

בין פעולות מריחת החומר נדרשת המתנה לבחינת התגובה של העור ולביצוע בקרה על המסת העור.

לאחר הטיפול צפויה אדמומיות על גבי הפנים, נפיחות קלה ובמקרים מסוימים שטפי דם. יש להרבות בשטיפת הפנים, הנחת קומפרסים על פי צורך ומריחה של חומרים על בסיס ווזלין, להזנת העור בלחות ולעידוד הצמיחה והתחדשות שלו.

תהליך הקילוף יתרחש באופן טבעי ויימשך כשבועיים, כאשר אין למשוך ולקלף את פיסות העור אשר החלו להתנתק, אלא לאפשר לעור את ההתחדשות הטבעית.

טיפול פילינג פנול מתבצע תחת אלחוש מקומי ובמקרים מסוימים גם תחת הרדמה מקומית.

 

האם פילינג פנול מסוכן?

טיפול פילינג פנול אינו טיפול מסוכן, תופעות הלוואי מועטות וחולפות באופן טבעי ברובן, והתוצאות שהוא מספק מעולות, גם ביחס לשיטות פילינג אחרות.

יחד עם זאת, חשוב לזכור שמדובר בטיפול  המתבסס על שימוש בכימיקליים ובחומצה אגרסיבית, אשר מחייב ידע וניסיון, היכרות עם החומר וכלים לעבוד עמו, התאמה מלאה של ריכוז החומר לסוג העור ולצרכיו.

חומצת הפנול עשויה לגרום להפרעות קצב לב ולניטור לבבי כמו גם להפרעות תפקוד בכבד ובכליות, בשימוש שאינו מבוקר ואחראי, ובקרב מטופלים בקבוצות סיכון.

טיפול מקצועי ואחראי יביא בחשבון את ריכוזי החומר על פי אזור המריחה, בטווח ביטחון בן עשרות אחוזים מן המינון המותר.

יש לבצע את הטיפול אצל רופא מוסמך ומקצועי בלבד, ובהמשך לתשאול רפואי ואישור מתאים.

 

פילינג פנול
פילינג פנול לפני ואחרי

 

לכמה זמן מחזיקה תוצאת טיפול פילינג פנול?

מרבית טיפולי האנטי אייג’ינג המתקדמים מספקים מענה לתקופות קצרות שנעות בן שישה חודשים לשנתיים ימים, וזאת בשל התוקף המוגבל של חומרי ההזרקה והמילוי הנהוגים.

לעומת טיפולי ההזרקות והמילוי, פילינג פנול מביא להתחדשות של העור, תוך הסרה של שכבות עמוקות, ריענון והזנה והתחדשות של העור. העור החדש הוא עור צעיר ובריא ונטול פגמים, ותקופת העמידות שלו ושל הטיפול בכללותו תלויה למעשה במטופל ובאורח חייו.

בדומה לעור הטבעי והראשוני שלפני ביצוע טיפול פילינג פנול, מצב העור ושמירה על מראה צעיר ובריא תלויה בהגנה על העור: הימנעות מחשיפה לא מבוקרת וממושכת לקרינת השמש, תזונה בריאה ועשירה בירקות ובסיבים תזונתיים, שימוש בקרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה ומותאם, הקפדה על הזנת העור בקם לחות ושמירה על ניקיון.

כל אלו יבטיחו את שימור התוצאה, לעתים לאורך שנים ארוכות. חשוב לציין כי לצד כל אלה עומדת גם הגנטיקה כפרמטר משפיע.

 

מחיר פילינג פנול בישראל

טווח מחירים לטיפול פילינג פנול בישראל עומד על כ-15,000-30,000 ₪, וזאת בשל המקצועיות הייחודית הנדרשת לביצוע הטיפול האמור. לא רבים רופאים בתחום הרפואה האסתטית בישראל אשר מספקים את הטיפול, שבעבר היה ניתן לביצוע תחת הרדמה מלאה בלבד.

כיום כאמור לא נדרשת הרדמה מלאה, כי אם הרדמה חלקית בלבד או אלחוש מקומי, בהתאם להיקף הטיפול הנדרש ומצב העור של המטופל/ת.

העלות נקבעת על ידי הרופא המטפל בתהליך אבחון מוקדם, ומושפעת מן הפגמים והליקויים הנדרשים לטיפול, אזורי הטיפול, עומק הפילינג הנדרש ופרמטרים נוספים.

 

האם מותר להשתזף אחרי טיפול פילינג?

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן