כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

שאיבת שומן בלייזר

 

המלחמה בעודפי השומן מאפיינת גברים ונשים ותחום האסתטיקה הרפואית אינו נח על שמריו והביא את טכנולוגיית שאיבת שומן בלייזר כמענה לעודפי שומן באזורים נקודתיים הנוטים לאגור שומן מיותר באופן לא פרופורציונלי לשאר חלקי הגוף.

תחום שאיבות השומן אינו חדשני ומאז ומתמיד ניתן מענה לצורך באמצעים מסורתיים ובטכנולוגיות שונות, כאשר טכנולוגיית הלייזר מאפשרת המסת שומן ללא ניתוח, מה שמהווה את יתרונה הבולט.

 

שאיבת שומן בלייזר תמונה לפני ואחרי
שאיבת שומן בלייזר

 

 

מהי שאיבת שומן בלייזר?

ניתוח שאיבת שומן המסורתי מתבצע באמצעות החדרת צינוריות שאיבה לחתכים קטנים שבוצעו בעור, באזור הרצוי לשאיבה ובאמצעותן נשאב שומן מיותר מן הגוף. שאיבת שומן בלייזר ללא ניתוח מתבססת על החדרת סיב לייזר באמצעות הצינורית לעור, כאשר סיב הלייזר מביא לחימום השומן וליניקה שלו במהירות ובקלות, תוך אפשרות לשאיבה של כמות גדולה יותר של שומן בזמן קצר יותר, סיכוי נמוך יותר של שטפי דם וסיבוכים אחרים.

טכנולוגיית הלייזר מאפשרת להגיע עמוק יותר ומדויק יותר, לשאוב שומן גם מאזורים מאותגרי נגישות ולהביא למתיחה מחדש של העור, עידוד ייצור הקולגן ומראה אסתטי ויפה יותר של העור.

חשוב לדעת: שאיבת שומן בלייזר מיועדת לאנשים בריאים, במשקל תקין, בעלי עודף שומן נקודתי באזורים מסוימים, לעתים לאחר דיאטה או הרזיה ממושכת. שאיבת שומן בלייזר אינה באה לספק מענה למשקל גוף עודף באופן כללי ואינה מחליפה צורך בתזונה מאוזנת ואורח חיים בריא.

 

אזורים נפוצים לשאיבת שומן בלייזר

קיימים מספר אזורים בגוף אשר נוטים להצטברות של שומן באופן נקודתי, מה שמהווה מפגע אסתטי ומביא את המטופלים לחפש אחר פתרונות שאיבה והמסה של השומן העודף:

  • צוואר – הצוואר נוטה לאגור ולצבור שומן לאורך השנים ובמקרים רבים גם במקרה של הרזיה הצוואר נותר במראה שמנמן ומלא ומהווה חוסר פרופורציה לפנים ולאזורים אחרים בגוף. שאיבת שומן בלייזר מהצוואר תסייע בסילוק עודפי השומן ומתיחה מחדש של עור הצוואר, טשטוש של קמטים וקמטוטי צוואר והצערת המראה הכללי.
  • סנטר – נשים רבות חשות בנוח עם משקל גוף מעט מלא ו/או מבנה מעוגל, אולם מתקשות להכיל את מראה הסנטר הכפול שמדגיש כל עליה ולו הקטנה ביותר במשקל. סנטר כפול מייצר מראה מבוגר, פנים שמנות, אינו מחמיא בצילום ומהווה מקור לחוסר ביטחון של נשים רבות. תעשיית האסתטיקה הרפואית מציעה שאיבת שומן בלייזר מהסנטר, פתרון נקודתי, מדויק ויעיל אשר מביא לשינוי במראה הפנים, להדגשת תווי הפנים והצוואר ולמראה צעיר ומחמיא הרבה יותר. שאיבת שומן בלייזר מהסנטר יכולה לסייע גם לעיצוב ופיסול הסנטר.
  • זרועות – בחלק התחתון של הזרוע ניכר פעמים רבות שומן מידלדל ונשים רבות מוצאות עצמן נמנעות מלבישה של גופיות או בגדי ים בציבור מחשש לחשוף את החלק הלא מחמיא האמור. יש מי שבוחרות בשגרת אימונים (מה שתמיד מבורך ורצוי) במטרה להיפטר מן השומן העודף בזרועות, מה שמחייב התמדה ועבודה קשה ויוצר שרירים כחלופה לעודפי השומן. ישנן נשים שמעדיפות את מראה היד הדקיקה ובוחרות בפרוצדורה המסת שומן/שאיבה בלייזר מהזרועות כתהליך מהיר ויעיל לסילוק עודפי השומן בזרועות ולמראה נערי, צעיר ואסתטי יותר.
  • בטן – הבטן היא אזור מלא בשרירים אשר ללא שמירה על כושר גופני דרך קבע נוטים להיות רפויים ולבטא עודפי שומן בבטן בולטת, לא סימטרית ומלאה. שאיבת שומן מהבטן בלייזר כאמור לא באה להחליף הורדת משקל מאוזנת ואינה מיועדת למטופלים בעלי השמנת יתר. אולם במקרים רבים עודפי שומן בבטן מאפיינים גם מטופלים ומטופלות אשר מחזיקים במשקל גוף תקין וסובלים ממראה לא פרופורציונאלי ובטן שומנית בולטת ממנה ניתן להיפטר באמצעות ההליך. התהליך גם מתאים לביצוע מתיחת בטן בלייזר, כאשר באמצעות סילוק עודפי השומן מתבצעת מתיחה של העור הרפוי וחידוש שלו וחימום העור באמצעות הלייזר מביא לכיווץ של עודפי עור מיותר.

 

טכנולוגיות נוספות לביצוע שאיבת שומן

הצורך בסילוק עודפי שומן ובעיצוב הגוף באמצעות הפחתת שומן נקודתית מאזורים שונים היה קיים מאז ומתמיד ותעשיית האסתטיקה הרפואית נתנה מענה לאורך השנים לצורך האמור באמצעות טכנולוגיות שונות.

הוזכרה האפשרות לשאיבת שומן באמצעות ניתוח, כאשר לצד האפשרות הזאת התווספו אפשרויות אחרות אשר נשענות על החדרת הקנולה בהליך כירורגי אולם מסתייעות בטכנולוגיות שונות:

* שאיבת שומן באמצעות סילון מים – הזרקת מים בלחץ שמסייע בהפרדת השומן מהגוף לצורך השאיבה.

* שאיבת שומן באולטרסאונד – שאיבת שומן באולטרסאונד מתבצעת על ידי החדרת צינורית בעלת חיישני קול מדויקים אשר מביאים לפירוק השומן ומסייעת בשאיבת כמות גדולה יותר של שומן באופן מדויק על פי האזור הרצוי.

שאיבת שומן באמצעות רטט – יצירת רצף של תנועה ורטט סביב השריר אשר מביא לפירוק מהיר של השומן, להפרדתו ולשאיבה מהירה שלו.

לכל אחת מן הטכנולוגיות האמורות יתרונות וחסרונות, כאשר הטכנולוגיה המובילה והחדשנית המוצעת כיום בענף היא טכנולוגיית שאיבת שומן בלייזר, שמאפשרת פרוצדורה קצרה יחסית, מהירה, בטוחה ויעילה במיוחד.

יתרונות נוספים של תהליך שאיבת שומן בלייזר: בזכות הפירוק היעיל של השומן מתקבלת תוצאה אחידה וחלקה ומראה עור חלק באזור השאיבה. תהליך חימום העור באמצעות הלייזר מביא להתכווצות של העור ומונע הותרה של פיסות עור עודף ומיותר והתוצאה המתקבלת מפחיתה באופן משמעותי נפיחויות, שטפי דם וצלקות.

יתרון נוסף הוא האפשרות לשימוש בשומן העצמי שנשאב מן האזור בעל עודפי השומן לטובת מילוי וקבלת נפח שומני באזורים אחרים בגוף. הזרקת שומן עצמי מתאימה לעיצוב ופיסול הפנים והגוף לדוגמא בפנים: לאזור השפתיים, לחיים, רקות. ולדוגמא בגוף:  החזה, גב כפות הידיים והישבן.

הזרקה של שומן עצמי עדיפה במקרים רבים על שימוש בחומרי מילוי סינטטיים, מאחר ומדובר בחומר טבעי אשר מוכר לגוף, נספג ונקלט על ידו ואינו גורם לדחייה או לתופעות לוואי.

 

הכנות לטיפול ואופן ביצוע שאיבות שומן בלייזר

– הליך שאיבת שומן בלייזר יכול להתבצע תחת הרדמה מקומית או הרדמה כללית. את ההחלטה על סוג ההרדמה יקבל הרופא המטפל בשילוב המטופל וזאת בהתאם למצבו הרפואי של המטופל, לרמת החרדה שלו מפני הטיפול, לאזור השאיבה ולכמות השומן הנדרשת לשאיבה.

– במקרה של הליך אשר מתבצע בהרדמה מלאה יש להכין את הגוף באמצעות צום בן שמונה שעות בטרם מועד הטיפול. טיפול בהרדמה מקומית אינו מצריך צום.

– על המטופל להימנע מנטילת תרופות מדללות דם כשבועיים לפני הטיפול.

– לטיפול יש להגיע לאחר רחצה במים וסבון  ואזורי הטיפול יזכו לחיטוי מקומי בטרם החדרת הקנולות לגוף.

 

שאיבת שומן בלייזר – עמידות הטיפול

אחת השאלות החשובות של מטופלים בטרם ביצוע ההליך, היא לכמה זמן מחזיקה מעמד תוצאת טיפול שאיבה / המסת שומן בלייזר. בענף האסתטיקה הרפואית טיפולים רבים הם ברי תוקף קצר יחסית, בן מספר חודשים. תוקף שמאפיין טיפולי הזרקה ומילוי ומתייחס לטווח הזמן בו מתפוגג החומר בגוף.

תהליך שאיבת שומן בלייזר מוציא שומן מן הגוף ואינו מחדיר חומרים לתוכו ועל כן אינו מגיע עם מדבקת תוקף. השומן אינו חוזר אל הגוף בתהליך טבעי, אלא אם מדובר בהשמנה משמעותית של המטופל/ת. שמירה על משקל גוף מאוזן ותקין לאחר הפרוצדורה האמורה תבטיח תוצאה לאורך זמן.

 

עלות טיפול המסת שומן בלייזר – מחירים

טיפולי אסתטיקה רפואית לרבות טיפול שאיבת שומן בלייזר, הם טיפולים אשר אינם כלולים בסל הבריאות ואינם מכוסים על ידי הביטוחים הרפואיים העצמאיים ומוצעים בשוק על ידי רופאים במרפאות פרטיות ועצמאיות. המחיר אינו מפוקח ויכול להיקבע על ידי כל רופא בהתאם לניסיון המקצועי, לטכנולוגית הטיפול ולשירותי המרפאה.

טווח מחירים של שאיבת שומן בלייזר בישראל יעמוד על 15,000-35,000 ₪ לאזור טיפול, על פי גודל האזור וכמות השומן הצפויה והנדרשת לשאיבה.

במקרים בהם לטיפול שאיבת השומן יתווסף טיפול הזרקה של השומן העצמי לצורך מילוי ויצירת נפח באזורים אחרים בפנים ו/או בגוף, לעלות האמורה תתווסף עלות תהליך המילוי וההזרקה שכוללת גם את סינון השומן העצמי, ניקוי שלו והתאמתו לצורך ההזרקה.

בבחירת מרפאה חשוב לתת את הדעת על רמת השירות הניתנת במרפאה, זמינות הטיפולים והמענה לאחר הטיפול, ניסיונו של הרופא המטפל, ליווי של רופא מרדים מוסמך בטיפולים המצריכים זאת, חומרי הטיפול והטכנולוגיות המוצעות.

שאלת העלות היא אמנם חשובה ורלוונטית, אולם בכל הנוגע לתחומי הטיפול בין אם מדובר ברפואה קונבנציונלית לצרכי ריפוי או ברפואה אסתטית, חשוב לתת את הדעת על איכות הטיפול וסטנדרטים גבוהים של הרופא המטפל ולא לבחור מרפאה ורופא על בסיס מחיר נמוך בלבד.

מומלץ לפנות למרפאה בעלת המלצות אשר מציעה מגוון טכניקות טיפול לבחירה, מה שיבטיח התאמה של סוג הטיפול למטופל על פי מצבו הרפואי והגופני ועל פי מטרות הטיפול בהתאמה מלאה.

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן