כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

בוטוקס במצח

 

בוטוקס במצח היא פרוצדורה פופולרית לטיפול בקמטים באזור המצח. בוטוקס באזור המצח מספק מענה אפקטיבי ויעיל בעיקר בחלק העליון של הפנים ומהווה טיפול עצמאי או טיפול משלים לקמטים בשליש העליון של הפנים.

 

הזרקת בוטוקס במצח
הזרקת בוטוקס במצח – תמונה לפני ואחרי

 

 

בוטוקס לאזור המצח – על החומר, השימוש ותועלותיו

במטרה להבין למעשה איך עובד בוטוקס, חשוב להבין את הרכב החומר והשפעתו. בוטוקס הוא חומר מסוג רעלן משתק, אשר מיושם באמצעות הזרקה נקודתית אל עומק השריר ומביא לשיתוק עדין שלו, מה שמונע את יצירת הבעת הפנים אשר מביאה להתהוות הקמט.

מסיבה זו הבוטוקס מתאים בעיקרו לטיפול בחלק העליון של הפנים – החלק אשר אחראי על קמטי ההבעה.

הבוטוקס מופק מן החלבון העצבי רעלן הבוטולינום, אשר משמש לצרכים קוסמטיים ואסתטיים, לצד שימושים רפואיים,  טיפול בעוויתות שרירים, טיפול במיגרנות ושימושים רבים נוספים.

הבוטוקס מוזרק אל השריר וסביבתו במינון מדויק ובהזרקה עדינה, ומתמקד בשלושה אזורי טיפול:

המצח נוטה לפח לאורך השנים קמטים וחריצים, כתוצאה ממגוון הבעות הפנים בהן הוא משתלב, עקב פעילות מוגברת של שריר המצח (frontalis). קמטוטים וקמטים במצח מעניקים לפנים מראה מבוגר והבעות פנים מטעות, ובשל שטח הפנים הגדול של המצח השפעתם דומיננטית על המראה הכללי.

מה זה בוטוקס במצח? הזרקת בוטוקס במצח מתבצעת במספר אזורי טיפול, בהתאמה אישית על פי מיקום הקמטים ועומק הקמטים. הזרקת הבוטוקס במצח מביאה להחלקה של הקמטים והצערת מראה העור. חשוב לציין כי הבוטוקס אינו חומר מילוי, ולמחפשים אחר טיפולי מילוי בוטוקס במצח מדובר למעשה בשני טיפולים שונים: בוטוקס לשיתוק עדין של השריר, או מילוי באמצעות חומצה – טיפולים אשר עשויים להשתלב זה בזה ולספק יחד תוצאה טובה יותר.

 

בוטוקס במצח – לכמה זמן מחזיקה התוצאה?

בבחירה וביישום של טיפולי אנטי אייג’ינג אחד הגורמים המכריעים המצביעים על יעילות הטיפול, נוגעים לאורך הזמן ולעמידות הטיפול.

בטרם ביצוע טיפולי בוטוקס, חשוב להכיר ולהבין כמה זמן מחזיק טיפול בוטוקס במצח, שכן מדובר בטיפול אפקטיבי בעל תוצאות מעולות, אולם זמן העמידות שלו מוגבל. עמידות טיפול בוטוקס במצח וטיפולי בוטוקס בכלל עומדת על כשישה חודשים, במהלכם מתפוגג החומר הפעיל והשרירים חוזרים לפעולה.

ניכר כי הקפדה על חידוש הבוטוקס והזרקה מחדש מדי תקופה זו, מחלישה את פעילות השריר באופן טבעי ומביאה להטבה ולטשטוש של הקמטים.

 

למי מתאימה הזרקת בוטוקס במצח?

טיפולי הזרקת בוטוקס במצח לנשים מוכרים יותר, בעיקר בשל הקישור המסורתי שנעשה בין טיפולי יופי ואנטי אייג’ינג לנשים, אולם למעשה מדובר בטיפול נפוץ במיוחד גם בקרב גברים.  הזרקת בוטוקס במצח לגברים נפוץ, בעיקר בשל הנטייה של גברים לפתח קמטי הבעה עמוקים במצח, המעניקים להם מראה מבוגר מאוד, והטיפול הנגיש המתבצע בקלות ומספק תוצאה מהירה במראה טבעי.

טיפולי הזרקת בוטוקס במצח מתאימים כאמור לגברים ולנשים כאחד, נחיצותם עולה לרוב בעשור הרביעי לחיים, עם היווצרות קמטוטים וקמטים במצח ובאזורים נוספים בחלק העליון של הפנים.

הזרקת בוטוקס אינה מיועדת לנוטלים תרופות אנטי דלקתיות או תרופות על בסיס אספירין על בסיס קבוע. במקרה בו מטופל הנוטל את התרופות הללו ירצה לבצע טיפולי בוטוקס, עליו להיוועץ ברופא המטפל ולהפסיק את השימוש בתקופות למספר ימים טרם ביצוע ההזרקה.

כמו כן לא מומלצת שתיים אלכוהול בימים שבטרם ביצוע הטיפול.

 

בוטוקס במצח
טיפול הזרקת בוטוקס באזור המצח

 

האם מותר להזריק בוטוקס במצח בזמן הריון?

הטיפול אינו מיועד לנשים בהיריון ואסור עבורן, כמו גם בתקופת ההנקה.

 

בוטוקס במצח או חומצה היאלורונית?

הן הבוטוקס והן החומצה ההיאלורונית מובילים בתחום תעשיית היופי כמענה לטיפול בקמטים ולהחלקת העור. יחד עם זאת מדובר בשני טיפולים שונים, כאשר הבוטוקס כאמור נועד לשתק את השריר המביא להתפתחות ולהעמקת קמטי ההבעה, ואילו החומצה ההיאלורונית משמשת כחומר מילוי ונפח, למילוי קמטים שנוצרו ולהשבת נפחים שאבדו באזורים שונים בפנים.

רופא מטפל מקצועי ידע כבר בשלב האבחון להמליץ על הטיפול המתאים, בהתחשב בעומק הקמט ובמיקום שלו. שתי השיטות עשויות להשלים זו את זו במטרה לקבל תוצאה טובה יותר.

 

תופעות לוואי של הזרקת בוטוקס באזור המצח

טיפולי בוטוקס במצח מתבצעים ללא צורך בהרדמה, מלאה או חלקית, באמצעות הזרקה מקומית, ותוך שימוש בחומרי אלחוש מקומיים למניעת תחושת כאב ואי נוחות.

תופעות הלוואי הצפויות לאחר ההזרקה הן נפיחות מקומית אשר מתפוגגת מאליה ובאופן טבעי בתוך כארבעים ושמונה שעות. ייתכנו גם שטפי דם מקומיים.

תופעות אלו אינן דורשות טיפול או התערבות.

 

כשלים אחרים וליקויים אשר עשויים להיווצר בשל הזרקת בוטוקס במצח ובאזורים נוספים:

  • חוסר סימטריה – יצירת גומות בעור בשל דלדול של השריר- ניתן לטיפול באמצעות חומר נוגד ו/או הזרקות השלמה.
  • תגובה אלרגית לחומר הבוטוקס – טיפול באמצעות נוגדנים נוגדי אלרגיה.
  • זיהום – התפתחות זיהום מקומי בשל הזרקה לא סטרילית. טיפול מקומי וטיפול באנטיביוטיקה. ניתן וחשוב להפחית את הסיכון בביצוע הטיפול במרפאה מקצועית תוך הקפדה על כללי סטריליות נדרשים.
  • פגיעה עצבית בעקבות נדידת החומר – תופעה נדירה בה החומר נודד לאזורים אחרים ומביא לשיתוק שרירים אחרים. ניתן לטיפול באמצעות נוגדנים וסילוק חומרי ההזרקה או התפוגגות טבעית.

תופעות אלו הנן נדירות וניתנות לטיפול בקלות יתרה, ללא הותרת צלקות או תופעות ארוכות טווח. חשוב לוודא כי הזרקת הבוטוקס מתבצעת במרפאה מורשית ומקצועית ועל ידי רופא מוסמך, הן לצמצום סיכונים ותופעות לוואי אפשריות, והן להבטחת טיפול מהיר ויעיל במקרה בו התפתחו תופעות כאלה.

תוצאות של הזרקת בוטוקס במצח ניכרות ומגיעות למראה האופטימלי שלהן כבר מקץ כיומיים ממועד הטיפול, בעת פיזור החומר בצורה הרצויה על גבי העור והשרירים. עם סיום הטיפול מומלץ להימנע מרחצה של הפנים, שפשוף או חיכוך שלהם למשך כיממה אחת.

 

מחיר בוטוקס במצח – כמה עולה?

טווח מחירים של הזרקת בוטוקס במצח בישראל מושפע מכמות החומר הנדרש להזרקה, כמות הקמטים, עובי העור, מרקם העור ועומק הקמטים. ככלל, מחיר בוטוקס במצח מתומחר על פי כמות מזרקים, כאשר במרבית המקרים מזרק אחד יספק מענה לטיפול באזור המצח.

עלות טיפול בוטוקס תעמוד בממוצע על 1000-1500 ₪.

במרבית המקרים טיפול בודד יספיק לצורך הגעה לתוצאה האופטימלית.

במקרים מסוימים משתלם יותר לבצע טיפולי בוטוקס בכלל אזורי הפנים הדורשים זאת, לאפקטיביות מרבית ולמחיר משתלם.

בכל מקרה בו תידרש השלמה של הטיפול באמצעות חומר מילוי, הזרקת החומר הנוסף (חומצה היאלורונית, רדיאס, פרופילו) תתומחר בנפרד.

יש לוודא אל מול המרפאה / הרופא המטפל כי המחיר כולל ביקור חוזר לצרכי ביקורת וכן תיקון ו/או השלמה במקרה הצורך.

חשוב לציין: טיפולי בוטוקס בישראל מחייבים ביצוע על ידי רופא מוסמך ובעל הכשרה בלבד.

אין לבצע טיפולים במכוני קוסמטיקה ויופי שלא באמצעות רופא מוסמך.

ההכשרות, ההסמכות וחומרי ההזרקה מצויים בפיקוח משרד הבריאות ומאושרים לשימוש להתוויה האמורה.

עלות טיפולי הבוטוקס וטיפולים אסתטיים אחרים אינה מצויה בפיקוח, והמחיר נקבע על פי תנאי השוק החופשי.

המחירים האמורים מהווים ממוצע מקובל בשוק ואינם מחייבים.

טיפולי בוטוקס במצח ובכלל לצורך טיפול בקמטים ולצרכים אסתטיים אינם מצויים בסל הבריאות, בביטוחים המשלימים או בביטוחי הבריאות הפרטיים ואינם מזכים בהחזר.

אזורי הזרקה נפוצים נוספים: בוטוקס בצידי העיניים | בוטוקס בין הגבות | בוטוקס בשפתיים | קמטים בצידי הפה

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן