כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

יישור שיניים

 

יישור שיניים – מי צריך, מידע על שלבי התהליך, שיטות טיפול ומחירים

יישור שיניים הוא טיפול רפואי ואסתטי גם יחד, המתבצע תחת ענף רפואת השיניים, בדגש על תת התמחות אורתודנטיה.

 

יישור שיניים במרפאות לוי
יישור שיניים במרפאות לוי – להמחשה בלבד

 

 

מי זקוק לטיפול ליישור השיניים?

טיפולי יישור שיניים מוכרים בעיקרם כטיפולים לילדים, אולם למעשה מדובר בטיפול חשוב ורלוונטי בכל גיל, כמענה למגוון בעיות:

1. שיניים עקומות – שיניים אשר צמחו בצורה לא ישרה, נוטות הצדה, מסובבות ולא סימטריות.

2. רווח בשיניים – מבנה שיניים הכולל רווחים בין השיניים הקדמיות, מה שפוגע במראה האסתטי של השיניים ועשוי להוליד מחלות שיניים וחניכיים עקב הצטברות מזון בחריצים.

3. בעיות מנשך – מנשך מתאר את אופן סגירת הפה בהצמדת הלסת התחתונה ללסת העליונה והתאמה של השיניים התחתונות לשיניים העליונות. בעיות במנשך עשויות לנבוע ממנשך אחד קדמי ואחד אחורי, מבנה לסתות לא אחיד, מנשך הפוך, סגור ותופעות נוספות הניתנות לטיפול באמצעות פתרונות אורתודנטיה ויישור שיניים.

 

מה זה יישור שיניים?

המונח יישור שיניים הוא מונח כולל אשר מתייחס למגוון שיטות טיפול מובילות כיום, המשלבות בין פיתוחים רפואיים חדשניים וטכנולוגיות מתקדמות, ומתאימות לטיפול בבעיות אורתודנטיה בכל גיל ובכל שלב.

בעבר נהוג היה ליישר את השיניים באמצעות התקנת גשר – הלבשת תבנית מתכתית אשר יוצרת לחץ על השיניים ודוחקת אותם מהדרגה מן המיקום הקיים למצב הרצוי.

בעוד שבסיס השיטה השתמר: הפעלת לחץ הדרגתי ומתון אשר דוחק את השן בעדינות ולאורך זמן עד להגעה למיקום ולמצב הרצוי, אלא שהחידוש הביא שיטות טיפול יישור שיניים מתקדמות בחומרים שונים, נוחים לשימוש ואסתטיים יותר למראה. מטופלים ובעלי ליקויים אסתטיים בשיניים רבים, מנסים להבין האם ניתן ליישר את השיניים ללא גשר?

מגוון האפשרויות והמונחים עשוי להיות מבלבל, ובטרם הבחירה בשיטת טיפול יש להבין , איך מתבצע יישור שיניים? סוגי טיפולי יישור שיניים, כמה זמן נמשך כל סוג טיפול, ומהו למעשה יישור שיניים מהיר.

 

יישור שיניים – שלבי הטיפול

הדבר החשוב ביותר בטיפולי אורתודנטיה היא התאמה אישית בין סוג הטיפול למצב המטופל וצרכיו. יישור שיניים אינו מוצר מדף, כי אם הליך רפואי ארוך הדורש מקצועיות, רמת דיוק, שימוש בטכנולוגיה וכלים דיגיטליים, מעקב וליווי רפואי.

על מנת להבטיח התאמה מלאה בין צרכי המטופל לשיטת הטיפול האופטימלית עבורו מומלץ לפנות למרפאת שיניים אשר מספקת מגוון טיפולי אורתודנטיה ושיטות טיפול ליישור שיניים, להליך אבחון וייעוץ מוקדם ולהיכרות עם מגוון האפשרויות הטיפוליות.

 

שלבי הטיפול:

 1. אבחון באמצעות בדיקת רופא, בדיקת שיניים ומנח לסתות, תשאול רפואי, בחינת תפקודי הפה והפנים.
 2. צילומי פה ולסת – צילומים צפלומטריים אשר מספקים שיקוף מלא למצב השיניים, מיקומם על גבי עצם החניכיים, מצב החניכיים והלסתות, חיבורים לגולגולת, תוך מתן מספר רב של זוויות והדמיה מתקדמת על גבי תוכנה אשר מספקת לרופא האורתודנט תמונת מצב מלאה וברורה ואפשרות לתכנון טיפול מיטבי על פי הצורך.
 3. צילומי שיניים מתקדמים – צילומי רנטגן וצילומים פנורמיים.
 4. המלצה על תכנית הטיפול המתאימה ביותר למטופל בהתאם למצב הפה והלסת, צפיפות העצם והליקויים הנדרשים לטיפול, מבעיות מנשך ועד שן עקומה.
 5. תיאום ציפיות הכולל הסבר על שיטת הטיפול, זמן הטיפול ותדירות המפגשים הצפויה, מגבלות, כאב וחוסר נוחות, תחזוקה ושמירה על היגיינה ומידע נוסף בהתאם לשיטה הטיפולית שנבחרה.
 6. הכנות ותחילת טיפול בהתאם לשיטה הטיפולית שנבחרה.
 7. ליווי ומעקב עד להגעה לתוצאה הרצויה.

 

סוגי טיפולי יישור שיניים

בין סוגי הטיפול המובילים והמתקדמים בתחום האורתודנטיה:

 

שיטת יישור שיניים אינויזליין

יישור שיניים בשיטת אינויזליין מתבסס על שימוש בפלטות פולימריות איכותיות ושקופות, המוצמדות לשיניים להפעלת הלחץ הרצוי. מדובר בשיטת יישור שקוף באמצעות קשתיות המספקת מענה לצרכי סגירת רווח בשיניים, לבעיות מנשך ולסיבוב של שיניים עקומות.

שיטת יישור שיניים אינויזליין מתאימה לטיפול בבני נוער החל מגיל 12 ובמבוגרים, ונשענת על שימוש בטכנולוגיות דיגיטליות מובילות להתאמה של טיפול אופטימלי ויצירת קשתיות (פלטות) ברמת דיוק גבוהה במיוחד.

יתרון בולט נוסף של השיטה הוא היכולת להתאים את הקשתיות לצורך הנקודתי של כל שן, על פי המיקום, תוך התייחסות לליקוי עצמו ולאלמנטים המשפיעים עליו.

יתרונות נוספים של שיטת יישור שיניים אינויזליין:

 • מתבצעת באמצעות טכנולוגיית תלת ממד מדויקת במיוחד.
 • מראה אסתטי גם בזמן הטיפול בזכות קשתיות שקופות.
 • קשתיות פולימריות גמישות נוחות להתקנה שאינן מציקות בפה וחוויית טיפול מיטבית.
 • ניקוי ושמירה על היגיינת הפה בקלות ללא יצירת חריצים ומגבלות.
 • טיפול מודולרי המאפשר שליפה של הקשתיות השקופות על ידי המטופל במקרה הצורך והרכבתן מחדש בקלות ובנוחות.
 • אין מגבלות של תזונה- ניתן לאכול גם מאכלים קשים וסיביים.
 • שינוי מבנה הקשתיות והתאמתן לשינויים בפה ובשיניים במהלך הטיפול במטרה להביא לטיפול אופטימלי, מדויק ומהיר.
 • אחוזי הצלחה גבוהים ותוצאות אסתטיות מעולות.

 

זמן הטיפול באמצעות יישור שיניים אינויזליין נע בין מספר חודשים לתקופה בת כשנתיים, בהתאם למצב המטופל ולליקויים הנדרשים לטיפול.

 

יישור שיניים בשיטת מיישר Inman

יישור שיניים בשיטת מיישר אינמן (Inman) מתבסס על שימוש במכשור אורתודנטי בעל כוחות אשר נוצרים באמצעות קפיץ סיבובי המותקן בצד הפנימי של השיניים, ופלטה שמותקנת לרוחבו של החלק החיצוני הקדמי של השיניים, מה שמפעיל כוחות ולחץ ויוצר פעולת דחיקה ומשיכה של השיניים לכיוון הרצוי.

שיטת זו ליישור שיניים מתאימה אף היא למבוגרים ולילדים כאחד, ופופולרית במיוחד בקרב מבוגרים בעלי שיניים עקומות ושיניים מסובבות, אשר זכו בעבר לטיפול ולגשר שלא השיג את התוצאה הרצויה, ומבקשים תיקון מהיר, וכן למבוגרים המעוניינים בהליך יישור שיניים נוח ומהיר ככל הניתן לתיקון של פגמים אסתטיים קלים.

גם בשיטה זו מדובר בהתקנת פלטה מודולרית הניתנת לשליפה עצמאית, מה שמקל על תהליך הניקוי, האכילה והלעיסה ומאפשר רמה של שליטה בטיפול. הפלטה שהיא שקופה אמנם, כוללת גם פס מתכת גלוי לעין, אולם למרות זאת מדובר בפתרון אסתטי יותר מגשר המתכת המסורתי.

יתרונות שיטת מישר INMAN:

 • טיפול מהיר יותר ביחס לפתרונות יישור שיניים אחרים.
 • מודולרי וניתן לשליפה בכל עת ולהלבשה מחדש באופן עצמאי על ידי המטופל.
 • התאמה של מכשיר אחד בלבד לאורך כל תקופת הטיפול.
 • עלות מוזלת ביחס לשיטות הטיפול האחרות.

 

חשוב לדעת: שיטת מישר INMAN אינה מתאימה לכל מטופל, המישרים מוגבלים בהיקף התנועה והתוצאה הניתנת באמצעותם, ועל כן מתאימים לצורך סגירת רווחים ותיקון בפגמים קלים. הטיפול אינו מתאים לבעיות מנשך ולסתות, ונותן מענה לשיניים קדמיות בלבד, עליונות או קדמיות.

מטופלים אשר נמצאו מתאימים לטיפול באמצעות שיטת מישר INMAN , עשויים לזכות לתוצאה טובה ומדויקת, בליווי אורתודנט מקצועי מוביל והתאמה מלאה של המישרים לליקוי ולשן.

 

יישור שיניים לינגואלי

יישור שיניים בשיטה הלינגואלית מתבסס על שימוש בטכניקה ובחומרים של שיטות יישור השיניים המסורתיות, ובאמצעות סמכים בעיקרם ממתכת המודבקים אל השיניים יוצר את הלחץ הנדרש לצורך יישור שיניים וסגירת רווחים.

השוני בין השיטה האמורה לשיטה המסורתית הוא במיקום הדבקת הסמכים- אשר בעבר הודבקו על החלק החיצוני של השיניים ובלטו למראה באופן לא אסתטי ולא מחמיא, ובשיטת יישור שיניים לינגואלי מודבקים על גבי החלק הפניני והסמוי מן העין של השיניים.

יתרונות השיטה:

 • שימוש בסמכים ממתכת חזקים ויציבים
 • יכולת דחיקה והפעלת לחץ על השיניים ברמה גבוהה המספקת מענה למגוון ליקויים, לרבות ליקויים אסתטיים ותפקודיים קשים.
 • מגוון סוגי סמכים בהתאמה אישית לכל מטופל, בניהם: סמכים תעשייתיים בייצור המוני המותאמים למטופל על פי מידה, כמו גם סמכים בתהליך התאמה וייצור אישי, לכל שן ושן בנפרד, תוך מתן מענה למבנה הפה והלסת ולמזעור פגיעות בלשון.
 • מראה אסתטי ונקי ללא פגיעה באורח החיים בזמן הטיפול ונשיאת הסמכים.
 • עלות נוחה ונגישה יותר ביחס לסוגי טיפול אחרים.
 • מתאים למטופלים בעלי אלרגיה לחומרים פולימריים.
 • יישור שיניים מהיר המספק מענה בתוך חודשים אחדים בלבד לרוב.

 

לצד היתרונות הללו, חשוב לדעת כי יישור שיניים לינגואלי מביא לרגישות הפה והשיניים, צורך בהתאמת התזונה וצריכת מאכלים רכים בלבד, ומדובר בסוג גשר רגיש למדי המצריך תחזוקה וזהירות.

 

יישור שיניים בשיטת IROK

שיטת IROK ליישור שיניים דומה בעקרונות הטיפול שלה לשיטת אינויזליין, ומתבססת על שימוש בקשתיות שקופות, גמישות, על בסיס חומרים פולימריים. ההבדל והיתרון של שיטת IROK על שיטת אינויזליין הוא בתוכנת הדמיה חדשנית ומתקדמת, אשר מאפשרת למומחי אורתודנטיה לתכנן וליישם את הטיפול ברמת דיוק שאין שניה לה, כמו גם להציג בפני המטופל את התוצאה הסופית בטרם הטיפול באמצעות הדמיה תלת ממדית ממוחשבת.

ההדמיה מאפשרת ייצור מדויק של סדרת קשתיות, הנעה בין 20-24 קשתיות שקופות, המותאמות לשיניים ולליקויים הקיימים, ואותן יש להחליף מדי שבועיים, בהתאם לרמת ההתקדמות והתזוזה של השיניים בפה באופן הרצוי והנדרש. חברת IROK היא היצרן של הקשתיות על בסיס ההדמיה והתוכנה – שילוב אופטימלי בין טכנולוגיה מתקדמת לאיכות ייצור גבוהה במיוחד.

יתרונות שיטת יישר שיניים באמצעות IROK:

 • אפשרות לחזות בתוצאה, לתקן, לשפר ולשנות בטרם ביצוע הטיפול, בזכות תוכנת ההדמיה המתקדמת.
 • קשתיות נשלפות, נוחות ליישום ולתחזוקה באופן עצמאי על ידי המטופל.
 • אין מגבלות אכילה ותזונה.
 • שמירה על היגיינת פה בנוחות וללא מגבלות.
 • מענה למגוון סוגי בעיות: שיניים עקומות, סגירת רווח בשיניים, בעיות הסגר ומנשך ואחרות.
 • ניתן ליישום על ידי רופא שיניים מומחה שעבר הכשרה מתאימה בשיטה ואינו מחייב ליווי של אורתודנט.
 • מראה אסתטי בזמן הטיפול.

 

חדשנות נוספת שמביאה שיטת יישור שיניים IROK היא קיצור מהותי של זמני הטיפול באמצעות שיטת IROK SPEED – שיטה המאפשרת טיפול ומענה מלא באמצעות שתיים עשר קשתיות בלבד- 24 שבועות טיפול בסך הכל, מה שגם מוזיל במיוחד את עלות הטיפול.

 

יישור שיניים לילדים לעומת יישור שיניים למבוגרים

בתחום האורתודנטיה, בדומה לתחומים רפואיים אחרים, גילוי וזיהוי מוקדם של בעיות וליקויים, עשוי לשפר באופן ניכר את סיכויי ההצלחה של הטיפול. האגודה הישראלית לאורתודנטיה ממליצה על בדיקה אורתודנטית ראשונית של הילד כבר בגיל שבע, ואם קיימות בעיות נראות לעין אף קודם לכן.

ישנם ליקויים רבים בהם ניתן לטפל בגיל צעיר, במטרה להשפיע על ההתפתחות הדנטלית, תוך התאמת הטיפול לתהליך הגדילה של הפנים והלסתות גם יחד.

עם זאת, ייתכנו ליקויים אשר מומלצים לטיפול דווקא בשלבים מאוחרים יותר, הן על מנת לנסות ולהשיג שיפור טבעי עם תהליך הגדילה והן על מנת להימנע דווקא מהחמרה בעת טיפול החופף לתהליך הגדילה.

ככלל, ככל שניתן לטפל ולקבל תוצאה טובה כבר בגיל צעיר, ההמלצה היא שלא להמתין, שכן בעיות אורתודנטיות מתמשכות משפיעות על המראה, חיתוך הדיבור, התזונה- וכתוצאה מכך על הרגלי האכילה, התקשורת והביטחון העצמי.

טיפולים אורתודנטיים וטיפולי יישור שיניים אצל מבוגרים מגיעים לאחר שהפנים והלסתות מעוצבים וקבועים, אולם גם הליקויים קיימים לאורך שנים רבות ודורשים התייחסות שונה ושימוש בטכניקות טיפוליות שונות.

קיימת עליה משמעותית בפניית מטופלים מבוגרים לביצוע טיפולים אורתודנטיים, גם בבעיות אסתטיות שהוזנחו שנים ארוכות, הן בשל הקדמה הטכנולוגית שמאפשרת כיום מגוון רחב של טיפולים והן בשל האפשרות לטיפולים באמצעות פלטות וסמכים שקופים ואחוריים, שאינם מהווים מפגע אסתטי ממושך.

 

תשובות לשאלות נפוצות בנושא יישור שיניים

 

האם יישור שיניים כואב?

הליך יישור שיניים נחלק לשני חלקים:

– התקנת המכשור האורתודנטי: הגשר, הפלטות, הסמכים.

– תפקוד ונשיאת המכשור בפה על ידי המטופל.

תהליך ההתקנה מתבצע ללא צורך בהרדמה וללא כאב.

בימים הראשונים שלאחר ההתקנה המטופל צפוי לחוש תחושת לחץ על השיניים ואי נוחות, עד לתזוזה הראשונית ולהסתגלות.

התקנה מבוקרת ומקצועית של הפרופילים הנדרשים בפה אמורה להגן על הפה מפני חתכים וכאב.

 

האם קיימים סיכונים בטיפולי יישור שיניים?

טיפולי יישור שיניים מתבססים על התקנה של עזרים חיצוניים על גבי השיניים ואינם מסוכנים.

הסיכון הקיים במהלך הטיפול הוא של הצטברות חיידקית בין הפרופילים המותקנים לשיניים ויצירת היגיינת פה וחניכיים לקויה. התקנה נכונה לצד הדרכה ושמירה על ההנחיות, תביא לניקוי יסודי קבוע של הפה למרות הקשתיות ו/או הסמכים, ולשמירה על ניקיון הפה והגנה עליו מפני הצטברות חיידקית.

לשם כך קיים גם המעקב השוטף אל מול הרופא המטפל.

 

האם מותר לעשות יישור שיניים בהריון?

אין מניעה רפואית לבצע טיפולי יישור שיניים בהיריון, יחד עם זאת, במידה וההיריון קדם לתחילת הטיפול, רופאים אורתודנטיים ממליצים להמתין ולבצע יישור שיניים לאחר ההיריון.

הסיבות להמתנה נעוצות בשינויים ההורמונליים שעוברים על אישה בתקופת ההיריון ואינם פוסחים על הפה והלסתות ועשויים לגרום לתחושת רגישות מוגברת. כמו כן נשים רבות נוטות להקאות בשלי הראשון של ההיריון, מה שמביא ליתר חומציות בפה, ומצריך הקפדה יתרה על היגיינת הפה אשר עשויה להיות מורכבת יותר בנשיאת פתרונות ליישור שיניים.

חשוב לציין כי במידה ומדובר בטיפול שהחל והותקן בטרם הכניסה להיריון, אין סיבה לעצור את הטיפול ויש להמשיך בו כמתוכנן, תוך יידוע הרופא המטפל ומעקב מתאים.

 

לפני מה נקבע מחיר יישור שיניים – כמה עולה?

עם ההיכרות איך עובד תהליך יישור שיניים והחשיפה לאפשרויות ולטכניקות הטיפול השונות, עולה גם שאלת מחיר יישור שיניים, שאלה אשר מטבע הדברים אינה יכולה לספק תשובה חד משמעית ואחידה.

מלבד העובדה שמדובר שענף רפואת השיניים בכלל והאורתודנטיה בפרט, פועל בשוק פרטי בו כל רופא אורתודנט מחליט על המחיר אותו הוא מבקש ללא פיקוח, עלות גשר בשיניים, או כל טיפול מתקדם אחר ליישור שיניים נקבע על פי פרמטרים רבים, דוגמת:

 • מצב המטופל
 • כמות השיניים הנדרשות לטיפול וליישור
 • תקופת הטיפול
 • שיטת הטיפול שנבחרת על ידי המטופל ובהמלצת הרופא המטפל.

 

ניתן לשלוט בעלויות באמצעות כלים שונים דוגמת: בחירה בטיפול בעל יעילות גבוהה אולם פחות נוח, בהיבטים של אסתטיות ומשך הזמן לנשיאת הגשר, בחינה וניצול הטבות במסגרת השתייכות לקופת חולים, ביטוח משלים ו/או ביטוח בריאות פרטי.

חשוב לציין שטיפולי יישור שיניים בכל גיל אינם זולים ומתחילים בכמה אלפי שקלים בודדים לטיפולים הפחות מורכבים, ויכולים להגיע לכעשרים וחמישה אלף ₪ לטיפולים המורכבים והמתקדמים יותר. יחד עם זאת, מדובר בטיפולים הנותנים מענה לכל החיים, יעילותם גבוהה והם אינם נדרשים לרוב לחידוש או לחזרה עליהם.

חשוב לבחור במרפאה בעלת יחידה אורתודנטית מקצועית, המלווה את המטופל בכל שלבי הטיפול ומספקת מענה מלא לכל צורך רפואי ואסתטי, באמצעות טכנולוגיות מובילות.

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן