כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

מילוי קמטים

 

לאורך השנים עור הפנים נוטה לאבד מגמישותו הטבעית ומן האלסטיות שלו ולפתח קמטים המעניקים לפנים מראה מבוגר ולא מחמיא, מה שהביא לפיתוח שיטות מילוי קמטים רבות ויעילות.

 

מילוי קמטים בפנים
מילוי קמטים בפנים – לפני ואחרי

 

 

מדוע נוצרים קמטים בפנים?

למרות השאיפה לעור חלק ומלא ברק, מרבית האנשים יסבלו בשלב כזה או אחר מהיווצרות של קמטים בפנים. בין הסיבות להיווצרות קמטים:

גיל – פגעי הזמן אינם פוסחים על עור הפנים, ונחרטים על גביו בקמטים מסוגים שונים, כאשר יש מי שהקמטים יתחילו להופיע אצלו כבר בשלב מוקדם יחסית (בעשור השלישי לחים) וישנם כאלה שעבורם הגזירה תידחה בעוד שנים ארוכות, אולם בסופו של דבר הקמטים ייחרצו על גבי העור ויידרשו מענה.

גנטיקה – כמו בנושאים רבים אחרים הנוגעים לגוף האדם, גם איכות העור ותהליך התפתחות הקמטים קשורים בקשר ישיר למטען הגנטי שנושא כל אחד. אין ספק כי עור פנים משובח השומר על גמישות ואלסטיות לאורך שנים הוא בבחינת ירושה גנטית משובחת, בעוד שעור דקיק הנוטה להיווצרות קמטוטים- מהווה גנטיקה בעייתית.

אורח חיים – למרות שלא ניתן לעצור את הגיל או להילחם במטעני הגנטיקה, ניתן בהחלט לעכב תהליכי הזדקנות באמצעות שמירה על אורח חיים בריא: תזונה מאוזנת ועשירה בוויטמינים, מינרליים וסיבים תזונתיים, הימנעות מחשיפה ממושכת לקרינת השמר ושימוש במוצרי מיגון לפנים, הימנעות מעישון, שימוש בתכשירים קוסמטיים להזנת העור.

כל הללו, מביאים לאורך השנים להזדקנות העור, אובדן האלסטיות הטבעית שלו, האטה בייצור הקולגן והאלסטין וצניחה של העור כתוצאה בכוח הגרביטציה, ויוצרים קמטים בפנים.

 

טיפול נגד קמטים

טיפול בקמטים הוא למעשה מונח אשר מתייחס לסוגים רבים של טיפולים, אשר נועדו למנוע היווצרות של קמטים, ו/או לטפל בקיימים באמצעות שיטות החלקת קמטים, טשטוש ומילוי קמטים.

בטרם נבחן סוגי טיפול להחלקת קמטים באמצעות שיטות טיפוליות וחומרים שונים, חשוב להבין סוגי קמטים, את מיקומם ואת המאפיינים שלהם:

קמטי הבעה – קמטי הבעה הם קמטים אשר נוצרים בחלק העליון של הפנים: במרכז המצח, בין הגבות, בצדי העיניים וכדומה.

קמטים אלו נחרצים לאורך השנים בשל הבעות פנים אופייניות המביאות להתהוותם, וסופם להתקבע על גבי הפנים, גם בשעה בה שרירי הפנים אינם יוצרים את ההבעה האמורה (דוגמת הקמט בין הגבות הנוטה להתחדד בעת ריכוז, חשיבה או כעס, ולאורך השנים נחרץ ומתקבע בקביעות).

קמטים קבועים – הקמטים הקבועים נוטים להיווצר בשני השלישים התחתונים של הפנים, סביב האף והפה, סביב השפתיים, הסנטר ובלחיים. קמטים אלו נוצרים כתוצאה מאובדן גמישות העור והצניחה שלו, ומעניקים מראה נפול ומבוגר.

הבחירה בשיטת הטיפול מחייבת התייחסות למיקום וסוג הקמט, עומק הקמט, מאפייני העור ופרמטרים נוספים, שייבחנו על ידי הרופא המטפל.

 

מילוי קמטים – שיטות טיפול נפוצות

הדרך לעור פנים חלק ונקי מקמטים משלבת בין טיפולים מונעים, לצד מגוון שיטות טיפוליות הנשענות על פיתוח חומרים מתקדמים וטכנולוגיות חדשניות, המובילות את תחום הרפואה האסתטית.

בין שיטות הטיפול להחלקת קמטים בהזרקה

הזרקות למילוי קמטים הם הטיפולים הנפוצים והפופולריים ביותר לצורך החלקת קמטים בפנים, כאשר אלה נחלקים לשתי קבוצות חומרים:

  • הזרקת חלבון מסוג בוטולינום- רעלן משתק, לטיפול בקמטי הבעה.
  • הזרקת חומרי מילוי ונפח למילוי הקמט והחלקתו.

– בוטוקס – מילוי קמטים בבוטוקס הוא מונח שמתייחס לקבוצת החומרים הראשונה, כאשר למעשה אין מדובר בחומר מילוי כלל ועיקר. הבוטוקס הוא רעלן משתק אשר מופק מחלבון, ובהזרקה שלו לאזור הקמט יוצר שיתוק עדין של השריר אשר יוצר את הקמט ומניעה של פעולתו. הזרקת בוטוקס מתאימה לקמטי הבעה בלבד, בחלק העליון של הפנים, לצורך מילוי קמטים במצח, החלקת קמטים בצידי העיניים, ו/או מילוי קמטים בין הגבות. פעולת הבוטוקס נחשבת לאפקטיבית במיוחד, כאשר שיתוק השריר מונע את היווצרות והעמקת הקמטים ואף מביא למתיחה טבעית אשר יוצרת את החלקת הקמטים סביב העיניים ובמצח.

– חומצה היאלורוניתחומצה היאלורונית היא חומצה טבעית אשר מצויה בעיקרה ברקמות החיבור, ואחראית על הפקת הקולגן והאלסטין אשר משמרים מראה עור גמיש ומלא ברק. לאורך השנים הגוף מפחית את כמות החומצה הטבעית שהוא מייצר, מה שמביא להיווצרות של קמטים בפנים, כאשר הזרקת חומצה היאלורונית מהווה פתרון יעיל למילוי הקמטים ולהחלקה שלהם. מילוי קמטים בחומצה היאלורונית מיושם באמצעות חומר סינטטי המדמה בהרכבו את החומצה הטבעית המיוצרת על ידי הגוף, אולם עובר תהליך של הסמכה ועיבוד שהופכים אותו לאפקטיבי יותר ולעמיד לאורך זמן ממושך. הזרקת חומצה היאלורונית הוא טיפול אפקטיבי ופופולרי בתחום תעשיית היופי והאסתטיקה, נחשב לבטוח במיוחד ומתאים ליישום ולמילוי של כל סוגי הקמטים.

– רדיאסרדיאס הוא חומר למילוי קמטים והשבת נפח לעור הפנים, ומשמש הן לצורך מילוי קמטים ברדיאס והן לצורך פיסול פנים, מילוי שקעים, הרמת פנים ושימושים נוספים. חומר הרדיאס מתבסס על סידן, מסוג קלציום הידרוסיל, חומר אשר קיים בגוף גם באופן טבעי ועל כן מתמזג ונקלט בו בקלות. הרדיאס נחשב לחומר איכותי במיוחד, עמיד, מתאים לטיפול בסוגי עור מורכבים ובקמטים עמוקים, ומהווה חומר מוביל בטיפולי מילוי קמטים לגברים, בשל הרכב העור הייחודי שלהם וצרכיו.

– שומן עצמי – הזרקת שומן עצמי למילוי קמטים היא שיטה חדשנית אשר נשענת על טכנולוגיות מסורתיות, ומשלבת בין שתי פעולות: שאיבת שומן והזרקה. שאיבת השומן מתבצעת מאזורים בהם קיים עודף שומן טבעי, לרוב מן הישבן ומן הבטן, בתהליך ייחודי הכולל המסה של השומן לצורך שאיבה יעילה בכמות הרצויה. השומן הטבעי עובר תהליך של סינון וסינתוז, לצורך התאמתו והפיכתו לחומר מילוי. יתרונות הזרקת שומן עצמי למילוי קמטים מצויים הן בחומר והן בשיטת העבודה. השומן עצמו הוא חומר טבעי הנלקח מן הגוף וחוזר אליו – ועל כן לא קיימת סכנה של דחיית החומר על ידי הגוף או תגובה אלרגית מכל סוג. השומן העצמי נספג בגוף באופן טבעי בקלות, מספק מענה להחלקת קמטים בצורה מיטבית ועמיד לאורך תקופות ארוכות במיוחד- ביחס לחומרי מילוי אחרים.

 

בוטוקס בפנים - הזרקה
בוטוקס בפנים – הזרקה – מרפאות לוי

 

מחיר מילוי קמטים

מטבע הדברים בבירור יתרונות ותועלות טיפולי מילוי קמטים לסוגיהם, עולה שאלת המחיר. כמה עולה מילוי קמטים? האם קיימים פערים בעלות בין השיטות השונות? האם שיטת מילוי קמטים

האם יקרה יותר היא בהכרח טובה יותר?

לפני הכל חשוב להדגיש כי הבחירה בין שיטות הטיפול השונות יש לבצע על בסיס אבחון רפואי וצרכי העור, מיקום הקמטים, העומק שלהם ואיכות העור של המטופל/ת. רק עם קביעת הטיפול המתאים ניתן לבחון את המחיר הממוצע למילוי קמטים בפנים בכל שיטה ובכל חומר ולקבל החלטה.

אחד הגורמים המשפיעים על העלות הוא כמות החומר הנדרשת לטיפול בקמטים, ולמעשה כמה מזרקים צריך למילוי קמטים? חומרי המילוי דוגמת חומצה היאלורונית ורדיאס מתומחרים על פי עלות למזרק, בעוד שהזרקת בוטוקס מתומחרת על פי אזור טיפול.

טווח מחירים לטיפול בקמטים בישראל הוא רחב ומשתנה בהתאם לסוג הטיפול:

הזרקת בוטוקס – 800-1800 ₪ לאזור טיפול.

הזרקת חומצה היאלורונית – 1200-2500 ₪ למזרק.

הזרקת רדיאס – 2000-4000 ₪ למזרק.

הזרקת שומן עצמי – תהליך הכולל את השאיבה, הסינתוז וההזרקה עשוי להגיע לכדי 20 עד 40 אלף ₪ בהתאם לכמות ולאזורי הטיפול.

ייתכנו מקרים בהם יידרש טיפול משולב, דוגמת קמטי הבעה עמוקים שטושטשו באמצעות הזרקת בוטוקס, אולם זקוקים לטיפול משלים באמצעות חומר מילוי להחלקה מלאה שלהם. במקרה כזה יתומחר כל טיפול/חומר בנפרד.

העלויות של טיפולי האסתטיקה הרפואית אינם מפוקחים ואינם מבוטלים, וחשוב לוודא כי הטיפול נותן מענה, מתבצע ביד אמונה ומקצועית ובאמצעות רופא מוסמך בלבד, באחריות ובמרפאה המספקת מענה זמין לכל צורך, ביקורת או טיפול משלים.

 

 

מילוי קמטים בפנים – אבחון וקביעת שיטת טיפול

מילוי קמטים בפנים אינו טיפול המוצע כמוצר מדף, וחשובה במיוחד פגישת אבחון וייעוץ אל מול הרופא המטפל, לקביעת הטיפול המתאים ביותר והאופטימלי על פי סוג הקמטים והמיקום שלהם.

מילוי קמטים בשליש העליון של הפנים יתבצע לרוב באמצעות הזרקת בוטוקס, במטרה להביא לשיתוק עדין של השרירים המושכים ויוצרים את ההבעה שמולידה את היווצרות הקמט. בוטוקס יעיל במיוחד לטיפול בקמט העמוק אשר נוטה להיווצר בין הגבות, מילוי קמטים בצדי העיניים והחלקתם ומילוי קמטים במצח.

מילוי קמטים מתחת לעיניים הוא טיפול המצבצע באמצעות חומרי מילוי, כאשר מלבד הקמטים הזעירים המאפיינים את האזור, העור הדק סביב העיניים נוטה להיווצרות של שקעים ומראה של עיגולים שחורים, אשר יוצרים מראה עייף ומבוגר.

שימוש בחומר מילוי דוגמת חומצה היאלורונית או רדיאס יתאים לטיפול באזור זה, יביא להחלקה של הקמטים במראה טבעי ולמילוי השקעים והשבת המראה החיוני לעור הפנים.

גם מילוי קמטים בצידי האף וכן החלקת קמטים בצידי הפה או סביבו מתבצעים באמצעות חומרי מילוי בעיקרם חומצה היאלורונית, שכן מדובר בחומצה עדינה אשר מספקת מענה גם לקמטוטים קלים וקמטים זעירים, אשר ניכרים לעין, אולם דורשים טיפול עדין ומדויק וחומר שאינו מאסיבי ביצירת הנפח שהוא מספק.

טיפול חשוב נוסף נועד למלא קמטים בשפתיים. חשוב להבדיל בין קמטים מצדי השפתיים והפה אשר כאמור מבוצעים באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית לדיוק גבוה והחלקת קמטים אופטימלית במראה טבעי, לבין היווצרות של סדקים וקמטים בשפתיים עצמם.

בקמטוטים על גבי השפתיים עצמם ניתן לטפל בעזרת טיפול בקמטים ללא הזרקה, באמצעות פילינג עדין וקילוף של שכבת השפה העליונה וחידוש שלה. טיפול זה מתבצע באמצעות פילינג כימי עדין במיוחד בליווי ופיקוח של רופא.

דרך נוספת לטיפול בקמטי שפתיים ללא הזרקה באמצעות קילוף וחידוש של עור השפתיים הוא באמצעות הקרנת לייזר מבוקרת, חימום העור ויצירת קילוף טבעי שלו.

 

הזרקת בוטוקס לפנים
הזרקת בוטוקס לפנים – מצח, שפתיים, אף

 

לא רק בפנים – החלקת קמטים בצוואר ובכפות הידיים

מלבד עור הפנים אשר נוטה לפתח קמטי גיל ולאבד מגמישותו הטבעית, שני אזורים נוספים גלויים לעין מגלים אף הם נטייה לקמטים ולמראה מבוגר ומזוקן, הצוואר ועור הידיים.

עור הצוואר מושפע במיוחד מתנאים סביבתיים, חשוף לאור השמש ולקרינה, מושפע בנקל משינויי משקל בגוף אשר מתרחשים לאורך השנים ומאבד מן הגמישות הטבעית שלו. צוואר מקומט לרוב לא ניתן להסתיר באמצעות בגדים (למעט צעיפי החורף לעתים), וצוואר מקומט יוצר מראה זקן ולא מחמיא, גם כאשר מעליו עור הפנים מטופח למשעי.

ניתן לטפל בקמטי הצוואר באמצעות טיפולי מיצוק, החלקת הקמטים בעזרת חומרי מילוי, מתיחה באמצעות חוטים והרמה של עור הצוואר ללא ניתוח.

גם העור בכפות הידיים נוטה להתקמטות ולמראה מזוקן, כאשר אף הידיים חשופות לפגעי הזמן והסביבה ואף לחומרים שונים לאורך השנים. גם מראה ידיים מקומטות אינו מחמיא ומסגיר את הגיל האמיתי, מה שהביא לפיתוח שיטות הזרקה וטיפול לצורך העלמה והחלקה של קמטים בכפות הידיים.

עיקר הטיפולים מתמקדים בהזרקת חומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית או באמצעות הזרקת שומן עצמי.

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן