כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

מזותרפיה

 

מזותרפיה (באנגלית: Mezoterapia) היא בין הטיפולים המסורתיים והמוכרים יותר בתחום האסתטיקה הרפואית והאנטי אייג’ינג, הן בזכות יעילותה והן בזכות האפשרות להתאים את הטיפול לכל מטופל ומטופלת, על פי מצב העור והצרכים הייעודיים לו.

 

 

מה זה מזותרפיה?

טיפולי מזותרפיה נולדו בענף הרפואה המסורתית לטיפול במחלות ובכאבים, דוגמת מיגרנות, כאבים עצביים, כאבי פציעות, מחלות פרקים ועוד. השיטה התבססה על הזרקה מקומית של חומרים אשר ביכולתם להקל על הכאב ולטפל במקור הכאב והחולי, באמצעות נוגדנים, ויטמינים, מינרליים, קואנזימים, חומצות, אנטי אוקסידנטים- בהתאמה לצורך הטיפולי ולמצב המטופל.

בעשר האחרון חדרו טיפולי המזותרפיה לענף הרפואה האסתטית, כאשר שיטת הטיפול נותרה בעינה: הזרקה עדינה של חומרים פעילים אל מתחת לשכבת הדרמיס של העור, במטרה לטפל בליקויים ובתחלואות העור, להילחם בתהליכי ההזדקנות ולהביא למראה עור צעיר ובריא יותר.

 

איך מתבצע טיפול מזותרפיה?

טיפולי מזותרפיה מתבצעים בהתאמה אישית לכל מטופל ומטופלת על פי הצורך, בתהליך טיפולי מבוקר שכולל מספר שלבים:

פגישת אבחון ותשאול רפואי – פגישת האבחון עם הרופא המטפל מיועדת לבחון את מצב העור, עובי העור ומאפייניו, ליקויים דוגמת פיגמנטציה, קמטים, צלקות ואחרים, לצד היכרות עם ההיסטוריה הרפואית והמצב הבריאותי של המטופל/ת, במטרה להתאים את הטיפול המדויק והמיטבי, הן מבין סוגי המזותרפיה הקיימים, והן בבחינת כלל האפשרויות הטיפוליות בענף האסתטיקה הרפואית.

קביעת אופי הטיפול – החלטה על סוג הטיפול הנדרש, שיכלול את כמות הטיפולים הנדרשים בסדרת טיפולי מזותרפיה, כאשר טיפולים מסג זה עשויים לכלול בין שניים לחמישה טיפולים בסדרה, תוך המלצה לחידוש הטיפול וחזרה עליו מדי מספר חודשים לאחר מכן. לצד מינון וכמות הטיפולים יקבע הרופא המטפל גם את ריכוז קוקטייל המזותרפיה המיועד והרכיבים שייכללו בו – במטרה לספק מענה לבעיות ולליקויים של העור.

הכנות לקראת טיפול מזותרפיה – בפגישת האבחון יספק הרופא המטפל גם הכנות לקראת טיפול מזותרפיה בהתאמה למטופל/ת. בין ההכנות הנדרשות: הימנעות מחשיפה לשמש ומקרינה כשבוע לפני מועד הטיפול בפועל, במטרה להימנע מהיפר פיגמנטציה ולשפר את סיכויי ההצלחה של הטיפול, הימנעות מעישון ומצריכת אלכוהול יממה טרם הטיפול, הימנעות מתרופות אנטי דלקתיות ומאספירין שבעה ימים טרום הטיפול, הימנעות מפעילות גופנית מאומצת יממה טרם הטיפול.

ניקוי העור – כל מפגש טיפולי יתחיל בניקוי העור בצורה עמוקה, באמצעות מים, סבון ייחודי ותהליך פילינג קל, לניקיון יסודי של שכבת העור, להחדרת החומרים בצורה טובה ועמוקה ולמניעת התפתחות של זיהומים.

ביצוע הטיפול – טיפול מזותרפיה יכלול את רקיחת קוקטייל המזותרפיה המותאם אישית ואת הזרקתו לעור, כאשר ההזרקה מתבצעת באמצעות מכשיר דמוי עט, הכולל ראש מרובה מחטים דקיקות, אשר בתנועה סיבובית ובמהירות מבצעות פציעה מבוקרת של שכבת העור הראשונית ואת החדרת החומרים בצורה מיטבית לשכבות העור. ההזרקה מתבצעת בצורה מעגלית, תוך מעבר חוזר על כל אזור הטיפול, וחזרות מרובות יותר על אזורים נדרשים דוגמת צלקות, כתמים, קמטים, אזורים נפולים ואחרים, ליצירת חדירה הדרגתית ועמוקה והזנה מוגברת.

עם סיום תהליך ההזרקה הרופא המטפל ימרח על העור חומרי הזנה נוספים, אשר מטרתם לנצל את חלון ההזדמנויות בהן העור פצוע בצורה מבוקרת, ולהחדיר אליו חומרים מזינים ומעשירים בדרך נוספת, להגברת יעילות הטיפול ולהרגעת העור גם יחד. בחלק מן ההליכים הטיפוליים ניתן לשלב את מריחת החומר בטרם תהליך ההזרקה, לספיגה משולבת במהלך ההזרקה, על פי מצב העור ושיקול הדעת של הרופא המטפל. בכל מקרה תידרש מריחה של חומר הרגעה לצינון העור, לסגירה ולהתפוגגות האדמומיות בסיום הטיפול.

 

הנחיות לאחר טיפול מזותרפיה

טיפולי מזותרפיה מתבצעים ללא צורך בהרדמה, מלאה או חלקית, ואף ללא מריחת חומר אלחוש במעמד ההזרקה. במקרה של רגישות ניתן למרוח חומר אלחוש לאחר ההזרקה, מה שיספק תחושה של עור רדום ויקל על תחושת האי נוחות בשעות שלאחר הטיפול.

הטיפול אינו מצריך תקופת החלמה וניתן להמשיך בשגרת החיים מיד עם סיום הטיפול, אולם יש להביא בחשבון כי תהליכי התחדשות העור, ספיגת החומרים, עידוד ייצור הקולגן והשבת הלחות לעור, כל אלו מתקיימים בהדרגה לאחר הטיפול, ועל כן לא מומלצת חשיפה מרובה לשמש, ביצוע פעילות פיזית מאומצת. מומלץ לעסות את אזור הטיפול בעדינות בימים שלאחר הטיפול, בשילוב משחה מצננת הכוללת ויטמין K.

תופעות לוואי של מזותרפיה הן מקומיות בלבד, כוללות תחושת כאב ורגישות באזור ההזרקה, אדמומיות ולעיתים אף שטפי דם קלים. בכל אלו ניתן לטפל באמצעות קומפרסים קרים, משכך כאבים על פי צורך ובעיקר כוחו של הזמן- שכן התופעות צפויות לחלוף בתוך ימים ספורים בלבד.

 

למי מתאים הטיפול?

טיפול מזותרפיה מתאים לגברים ולנשים כאחד, וחשוב לציין שהליך זה פופולרי בקרב לא מעט גברים שמחפשים אחר טיפול שמרני יחסית, בעל תוצאות הדרגתיות ומבוקרות, לשמירה על עור הפנים ולהצערתו.

הטיפול מיועד למטופלים ומטופלות מעל גיל 18, כאשר בשנות העשרים הוא ישמש לרוב לטיפול בצלקות אקנה בעודן טריות, ולאחר העשור שלישי ישמש יותר לצורך טיפול בקמטים ושיפור מרקם ומראה העור.

הטיפולים אינם מיועדים לאנשים בעלי מחלות עור כרוניות, חולים אונקולוגיים, חולי סוכרת ומחלות המאופיינות בחוסר קרישת דם ומצבים רפואיים בלתי שגרתיים אחרים.

מטופל הנושא מחלה מהותית שאינה מוזכרת באמור לעיל, מומלץ להיוועץ ברופא המטפל בטרם פניה למרפאה אסתטית לטיפולי מזותרפיה.

 

האם טיפול מזותרפיה מסוכן?

טיפולי מזותרפיה הם טיפולים המבוצעים בצורה פולשנית, תוך פציעת שכבת העור הראשונית והחדרת חומרים פעילים לעומק שכבות העור, במטרה להשיג את ההזנה הנדרשת והתוצאה הרצויה. למרות זאת, טכנולוגיית המזותרפיה פעילה בעני הרפואה עשרות שנים ומציגה טכניקת טיפול בטוחה במיוחד ובעלת אחוזי הצלחה גבוהים.

אחד הסיכונים הקיימים בתהליך הוא התפתחות של תגובה אלרגית לאחד מן החומרים אשר מוזרקים לעומק העור באמצעות קוקטייל המזותרפיה. יחד עם זאת, סיכוי זה נמוך במיוחד מאחר והשימוש כיום הוא בחומרים מאושרים על ידי משרד הבריאות, באיכות גבוהה, ותוך פיתוח ושימוש בחומרי בסיס טבעיים המותאמים לספיגה בגוף האדם.

במידה ולמרות זאת התפתחה תגובה אלרגית ניתן לטפל בכך במהירות באמצעות טיפול בנוגדנים ואנטי היסטמין, סטרואידים ונוגדי אלרגיה נוספים.

 

האם מותר לעבור טיפול מזותרפיה בהריון?

טיפולי מזותרפיה אינם מומלצים ואף אסורים לביצוע במהלך היריון על כל שלביו. המכשור המתקדם וריכוז החומרים הפעילים בהם נעשה שימוש להשגת התוצאה האופטימלית בשיפור מראה העור עשויים לפגוע בבריאות האם והעובר, והשינויים ההורמונליים אותם עוברת האם חושפים אותה לתחושת רגישות וכאב גבוהה מן הרגיל.

נוסף לכך, במהלך ההיריון העור חווה שינויים הורמונליים והשפעות שצפויים לחלוף באופן טבעי, ולא מומלץ לבצע התערבות רפואית ואסתטית מכל סוג.

 

למה משמשים טיפולי מזותרפיה?

טכניקת המזותרפיה מספק יתרונות רבים לעור, בניהם:

  • השבה והגברה של ריכוז הלחות בעור
  • שיפור מרקם העור
  • טשטוש והחלקה של קמטוטי עור
  • הבהרת כתמי פיגמנטציה וטיפול במראה עור לא אחיד
  • עידוד ייצור הקולגן ליצירת עור גמיש
  • השבת הברק לעור
  • הצערת העור ושיפור זרימת הדם

 

סוגי טיפולי מזותרפיה נפוצים:

מזותרפיה לפנים – טיפול מזותרפיה בפנים הוא המבוקש והפופולרי ביותר בקרב כלל אזורי הטיפול במזותרפיה, וזאת בשל העובדה שעור הפנים חשוף תמידית הן לתחלואות ולתהליכי הזדקנות והן למראה. טיפולי מזותרפיה בפנים עשויים לכלול בקוקטייל המזותרפיה חומרי הבהרה וחומרי מילוי, בריכוז נמוך וביחס למצב העור, מסייעים בטשטוש קמטים והחלקתם, מיצוק העור והרמת אזורים נפולים, מילוי השקעים שמתחת לעיניים ועוד. בשונה מחומרי הזרקה אחרים בפנים דוגמת בוטוקס וחומצה היאלורונית שמספקים מענה נקודתי לאזור טיפול או לקמט בודד, טיפול מזותרפיה בפנים מיועד לספק מענה לכלל שטח הפנים לשיפור מרקם ומראה העור מחד גיסא, תוך מתן מענה לבעיות נקודתיות מאדך גיסא.

מזותרפיה לצוואר – עור הצוואר הוא עור דק יחסית, אשר מרבית הזמן חשוף לקרינה, ועל כן נוטה לקמטוטי צוואר לאורך השנים. טיפולי מזותרפיה לצוואר מיועדים לספק לעור את הלחות והיכולת לחדש את זרימת הקולגן, מה שיביא לטשטש ולהחלקת הקמטים ולמראה צוואר מעוצב ומודגש יותר.

מזותרפיה לאזור המחשוף (דקולטה) – אזור המחשוף הוא חלק העור אשר מעל לחזה, עשוי להוליד מראה מבוגר ונפול בשל ירידה באיכות העור, התפתחות של קמטים, שיזוף יתר והתייבשות. הזמנת האזור אוקסידנטים ובמינרליים יסייע בשיפור המראה שלו ובחופש לבחור בגדים שייעודם להבליט ולא לכסות.

מזותרפיה לטיפול בצלוליט – צלוליט הוא מצב של הצטברות רקמות שומן תת עוריות באזורים מסוימים, באופן לא אחיד ובמראה גבשושי. טיפולי מזותרפיה לטיפול בלוליט פועלים באמצעות הזרקת חומרים פעילים לאזורי ריכוז השומן העודף, אשר מסייעים בשיפור זרימת הדם לאזור וממיסים בהדרגה את הדופן של תאי השומן, מה שמביא לצמצום ולהצרת ההיקף באזור הטיפול. הטיפול מתאים להפחתה וסילוק של סנטר כפול, המסת שומן עודף בבטן, בישבן, בירכיים ובאזורים נוספים.

טיפול מזותרפיה לצלקות אקנה – פצעי האקנה שנוצרים בעיקרם בגיל ההתבגרות בשל שינויים הורמונליים, הם פצעים דלקתיים עמוקים, לעתים רבות מוגלתיים והטיפול בהם אורך זמן רב. במקרים רבים, צעירים שסבלו מאקנה מתקשים להנות מהיעלמותו, בשל צלקות בולטות שהותירו הפצעים. הצלקות יכולות לבלוט בצורות שונות, להותיר חטטים ושקעים וליצור מראה עור אדמומי ולא אחיד. טיפולי מזותרפיה הם בין האפקטיביים לצורך טיפול בצלקות אקנה, תוך שימוש בהרכב ייחודי של קוקטייל לחידוש מלא של מראה העור והזנתו מחדש.

מזותרפיה לטיפול בפיגמנטציה – כתמי פיגמנטציה נוצרים כתוצאה מגנטיקה כמו גם מתנאים סביבתיים וחשיפה לשמש, ויוצרים מראה פנים מבוגר ועור במראה לא אחיד. שימוש במזותרפיה לטיפול בכתמי פיגמנטציה יעיל במיוחד, ביחס לשיטות טיפול אחרות, ובאמצעות הזנת העור והכתמים באופן ישיר בחומרי הבהרה ובחומרים לשיקום העור משיב לפנים את המראה החלק והאחיד.

 

עמידות טיפולי מזותרפיה

מזותרפיה עוסקת בהזנת העור והשבה של וויטמינים ומינרלים שחסרים לו. החומרים המוחדרים לעור מלבד היותם אפקטיביים לשיפר מראה העור בזכות עצמם, גם צביאים להתחדשות העור ולייצור מוגבר של קולגן, החומר האחראי על גמישות העור.

אין מדובר בחומר סינטטי אשר מתפוגג מן העור, ועל כן לא ניתן לקבוע זמן עמידות אחיד לכל מטופל ומטופלת. זמן העמידות תלוי במצב העור, בשמירה על העור באמצעות טיפוח והגנה מפני השמש, ועשוי לעמוד על שנים אחדות. יחד עם זאת, במטרה לשמר את יעילות הטיפול מומלץ לחזור עליו באמצעות טיפול בודד מדי מספר חודשים.

 

כמה עולה טיפול מזותרפיה? טווח מחירים

ניתן ללמוד ולהבין מן האמור לעיל כי טיפולי מזותרפיה אינם מוצר מדף אחיד, ומשתנים ממטופל אחד לאחר תוך השפעת אזור הטיפול, מצב העור, סוג הקוקטייל והרכבו, כמות החומר הנדרשת ואורך סדרת הטיפולים המבוקשת.

מחיר מזותרפיה לפנים מושפע גם מצורך בשילוב חומרי מילוי בניהם חומצה היאלורונית או שילוב של בוטוקס בתרכובת המזותרפיה, מה שיביא למחיר יקר יותר לטיפול. למרות ההבדלים וההיצע הרחב, ניתן לומר כי טווח מחירים של מזותרפיה בישראל יעמוד על 700-2500 ₪ לטיפול יחיד.

בחירה בטיפולי מזותרפיה מצריכה התחייבות לתהליך והתמדה על פי כמות ומינון הטיפולים כפי שנקבעו, שכן למרות שניתן לחזות בשיפור כבר לאחר הטיפול הראשון, התמדה וביצוע כל סדרת הטיפולים הן שיבטיחו הן את התוצאה האופטימלית ביותר אליה ניתן להגיע והן את עמידות הטיפול לאורך זמן.

חשוב לדעת כי טיפולי מזותרפיה יכולים להתבצע הן על ידי קוסמטיקאיות מורשות והן על ידי רופאים בתחום הרפואה האסתטית. מטבע הדברים טיפולים אשר יתבצעו על ידי רופא מוסמך יכללו יכולות אבחון גבוהות יותר, תרכובת מזותרפיה מותאמת אישית ומדויקת לצרכי המטופל, תהליך בטוח יותר והימנעות מסיכונים, מה שגם ייקר את עלות הטיפול.

 

אולי יעניין אותך גם: טיפול מיקרונידלינג

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן