כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

סקולפטרה

 

הזרקת סקולפטרה (Sculptra) – היא בין הטיפולים המובילים בתחום הרפואה האסתטית, ומספקת מענה לצרכים מגוונים של העור. בשונה מחומצה היאלורונית ובוטוקס המוכרים יותר, חומר מילוי סקולפטרה (Sculptra) מספק מעבר למענה הנקודתי לקמט כזה או אחר, מענה רחב הכולל את עיבוי עור הפנים, שיפור מרקם העור והצערתו.

 

סקולפטרה Sculptra הזרקה
סקולפטרה Sculptra הזרקה – מרפאות לוי

 

 

מה זה סקולפטרה?

סקולפטרה מוכרת גם בשם ניו פיל, ולמעשה מדובר בחומר אשר מכיל חומצה פולילקטית, עשויה מרכיבים סינטטיים אשר מתפרקים בגוף באופן טבעי ונספגים בשכבות העמוקות של העור.  תרכובת הסקולפטרה עשויה ממונומור- תרכובת בעלת מולקולות המתאחדות יחד ליצירת פולימר מסוג חומצה לקטית המצוי בגוף באופן טבעי.

למעשה, התהליך הסינטטי והחומרים הפעילים יוצרים הרכב חומר הזהה בהרכבו לחומרים טבעיים המצויים בגוף, מה שמביא לספיגה אופטימלית ולתועלת מרבית של החומר.

הזרקת סקולפטרה מספקת מענה לצרכים שונים של עור הפנים ולאזורים אחרים בגוף, ובשונה מחומרים אחרים אינה מוגדרת כחומר מילוי בלבד, כי אם כחומר בונה ומשקם את רקמות העור, אחראי על בניית קולגן והשבת הלחות והגמישות לעור ולהשבת נפחים, הרמה ומיצוק של העור.

 

לאילו אזורים מזריקים סקולפטרה?

הזרקת סקולפטרה משמשת לצרכים אסתטיים בעיקר בפנים, למטרות שונות, אולם מוכרת גם לשיפור ולפיסול אזורים נוספים בגוף. בין שימושי הסקולפטרה:

  • מילוי קמטים בפנים – הזרקת סקולפטרה למילוי קמטים מתאימה לטיפול בקמטי עומק, יעילה במילוי קמטי הבעה דוגמת הקמט העמוק שנחרץ בין הגבות וקמטים עמוקים באזור הפה. הזרקת סקולפטרה למילוי קמטים מתאים במיוחד לגברים, מאחר והחומר נותן מענה לעור העבה יותר של גברים ומייצר מראה טבעי, העלמת קמטים והצערת העור.
  • מתיחת פנים – מתיחת פנים עם סקולפטרה מחליפה הליך כירורגי ניתוחי מורכב, ומסתמכת למעשה על מאפייני ותועלות הסקולפטרה בהזרקה מתוכננת וממוקדת באזורים שונים בפנים. השבת נפחים, עיבוי העור ובניית הקולגן מייצרים תהליך דומה למתיחה הכירורגית, כאשר העור חווה את המתיחה והחידוש באופן טבעי עם ספיחת החומר.
  • הרמת פנים והשבת נפחים – אחת התופעות שחווה עור הפנים לאורך השנים היא צניחה של העור, כתוצאה מתהליך גרביטציה טבעי שמגיע עם אובדן הקולגן והאלסטין האחראים לגמישות העור הטבעית. סקולפטרה להשבת נפחים מספקת מענה תוך הזרקה ממוקדת של החומר לאזורי החוסר, דוגמת מילוי השקעים הנוטים להיווצר מתחת לעיניים, שקעי לחיים, סביב הפה וצניחת העור באזורים אחרים. העיבוי הטבעי והמילוי של האזורים השקועים נעשה באופן אופטימלי, מעניק מראה טבעי וצעיר לעור.
  • פיסול פניםפיסול פנים באמצעות הזרקה מסתמך על חומרי מילוי אשר מסייעים בתיקון פגמים, ריכוך תווי הפנים, מילוי שקעים וקמטים, ולמעשה מדובר בטיפול מותאם אישית הנבנה עבור כל מטופל ומטופלת על פי צרכיו. באמצעות הזרקת סקולפטרה לפנים ניתן למלא שקעים באף, לטשטש עצם אף בולטת וליישר את האף ללא ניתוח, להעניק מראה מעוגל לסנטר מחודד, לספק נפח לפנים במראה צר ומוארך ולפתור בעיות אסתטיות רבות.
  • סקולפטרה לגוף לחידוש והצערת העור – התכונה הבולטת של הזרקת סקולפטרה ביחס לחומרי מילוי והזרקה אחרים, היא ההשפעה הטבעית והמיטיבה שלה על עור הפנים. סקולפטרה לחידוש העור פועלת לשיפור מרקם העור, להגברת ייצור הקולגן, לגמישות טבעית ולטשטוש והעלמה של קמטוטים וקמטים קלים.
  • סקופלטרה לשפתיים – הזרקת סקולפטרה לשפתיים מסייעת במילוי ועיבוי של שפתיים, תיקון פגמים, מילוי סדקים בשפתיים, תיקון שפתיים לא סימטריות, טשטוש והעלמה של כתמים על השפתיים ויצירת שפתיים מלאות, עבות ונשיות.
  • מילוי זרועות – במדינת ישראל החמימה הזרועות חשופות מרבית ימות השנה, ומראה זרועות מדולדלות, בעלות בליטות, עור רפוי ושומן עודף- ניתן לתקן ולעצב בעזרת הזרקות סקולפטרה לזרועות אשר מעניקה נפח ומיצוק ומסייעת בעיצוב הזרועות, לעיבוי העור תוך שמירה על המראה ובמבנה הטבעי, למראה עור צעיר, גמיש ומוצק.
  • מיצוק בטן – באופן דומה לזרועות, גם אזור הבטן נוטה לסבול מנפיחות יתר, מראה בטן רפויה ועודפי עור כתוצאה מהרזיה, ניתוח קיסרי או ניתוחי בטן אחרים ועוד. הזרקת סקולפטרה לגוף בכלל ולבטן בפרט מסייעת במיצוק, טשטוש סימנים וליקויים ועיצוב מחדש של הבטן.
  • סקולפטרה בצוואר למילוי קמטים – עור הצוואר נוטה לפתח קמטוטים וקמטים אשר לאורך השנים מעמיקים ויוצרים מראה מבוגר. הזרקת סקולפטרה לצוואר נועדה למילוי הקמטים הללו ולהצערת העור. מדובר בטיפול סקולפטרה לאנטי אייג’ינג פופולרי ובעל תוצאות והיקף הצלחה גבוה במיוחד.

 

הזרקת סקולפטרה Sculptra
הזרקת סקולפטרה Sculptra

 

סקולפטרה או רדיאס?

הן סקולפטרה והן רדיאס משמשים כחומרי מילוי לפנים, נפוצים במיוחד בענף הרפואה האסתטית ובעלי מכנה משותף רחב במיוחד. יחד עם זאת, ייתכנו הבדלים בין השניים, אשר מצריכים בעיקר את האבחון הראשוני המקצועי של רופא מומחה בתחום, והתאמה של החומר לצרכי המטופל לקבלת התוצאה הטובה והעמידה ביותר.

בפנייה לרופא בתחום האסתטיקה הרפואית נכון לפנות למרפאה המספקת מענה באמצעות מגוון חומרי הזרקה ושיטות טיפול, ולהיוועץ ברופא המטפל בנוגע לתכנית הטיפול הטובה ביותר. במקרים רבים התוצאה הטובה ביותר תושג באמצעות שילוב בין סוגי חומרים וטכניקות טיפוליות.

 

בבחירה בין סקולפטרה או רדיאס יש להכיר את המאפיינים של כל אחד מהחומרים והשפעתו:

מאפייני החומר

סקולפטרהרדיאס

רכיב עיקרי

חומצה פולילקטית – חומר סינטטי בתהליך ייצור התואם לחומר קיים בגוף.

סידן- חלקיקי סידן הקיימים בגוף ונספגים ברקמות.

אופן יישום הטיפול

הזרקה באמצעות מחט דקיקה או צינורית קנולה.

יש לבצע סדרה בת שני טיפולים, בהפרש בן 4-6 שבועות בין הטיפולים.

הזרקה באמצעות מחט דקיקה או צינורית קנולה. מתבצע בטיפול יחיד.

אזורי הטיפול

הזרקת ניו פיל מתאים להזרקה בכל אזורי הפנים והגוף.

מספק מענה למגוון צרכים ואזורים. אינו מתאים להזרקה בשפתיים.

שטח הטיפול

הזרקת החומר המדולל בצורת מניפה מספק כיסוי לשטח עור רחב במיוחד ועל כן מתאים לטיפולי שיפור מרקם ואיכות עור הפנים.

מתאים להזרקה לאזורים נקודתיים לצורך מילוי קמטים, מיצוק והשבת נפחים.

עמידות

למעלה מ-24 חודשים

עמיד לתקופה בת כ-18 חודשים.

תיקון והמסההחומר אינו ניתן להמסה ויש להמתין להתפוגגות טבעית שלו בגוף.

החומר אינו ניתן להמסה ויש להמתין להתפוגגות טבעית שלו בגוף.

 

האם סקולפטרה בטוח להזרקה?

הזרקת סקולפטרה לפנים נחשבת לבטוחה ומציגה אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. תופעות לוואי אפשריות של סקולפטרה:

הופעת נפיחות ושטפי דם באזורי ההזרקה – מדובר בתופעת לוואי של פעולת ההזרקה ולא של החומר המוזרק. תופעה טבעית ונפוצה, ניתנת לטיפול באמצעות הנחת קומפרסים קרים על אזורי הנפיחות והרגישות בעור, כאשר אלה צפויים לחלוף מאליהם בתוך ימים אחדים.

חוסר סימטריות/תוצאה לא מדויקת – לעתים בשל נדידת חומר או ריכוז גבוה של חומר ביחס לעובי ולצרכי העור, בעיקר בטיפול בבעיות נפח, התוצאה עשויה להיות לא מדויקת או לא מספקת. במקרה כזה ניתן לתקן על ידי הזרקה חוזרת ויצירת סימטריות בפנים.

גבשושיות – גבשושיות זעירות בעלות ריכוז של החומר המוזרק עשויות להופיע בימים שלאחר ההזרקה. מומלץ לעסות את הפנים מספר פעמים ביום לאורך דקות אחדות בימים שלאחר הטיפול, לפיזור אופטימלי של החומר ולסילוק הגבשושיות.

תגובה אלרגית – מאחר ומדובר בחומר הקיים בגוף באופן טבעי תגובה אלרגית היא נדירה ביותר. במידה והופיע תגובה כזאת ניתן לטפל באמצעות סטרואידים.

 

סקולפטרה Sculptra
סקולפטרה לפנים

 

לכמה זמן מחזיקה התוצאה של הזרקת סקולפטרה?

ספיגת החומר בעור והגשה לתוצאה הרצויה עשויה להימשך שבועות ואף חודשים אחדים, בזכות פירוק איטי של החומר בגוף.

בזכות אותו פירוק איטי גם התוצאה עמידה במיוחד ועשויה לעלות על שנתיים ימים. כמו כן טיפולי הזרקת סקולפטרה הראו שיפור טבעי ומשתמר במרקם העור לאחר מספר הזרקות כאפקט מצטבר.

תהליך העיבוי הטבעי של העור והריכוז הגבוה של הקולגן כמו גם ייצור מוגבר של אלסטין, מביאים לשיפור במרקם העור אשר משתמר לאורך זמן רב גם ללא חזרה על הטיפול.

 

כמה עולה הזרקת סקולפטרה בישראל?

עלות הזרקת סקולפטרה מתומחרת על פי אזורי טיפול וכמות מזרקים נדרשת לשם כך. מחיר סקולפטרה למזרק יעמוד על כ-6000-9000 ₪ בממוצע.

טווח מחירים ממוצע לטיפול לכל הפנים באמצעות סקולפטרה עשוי לעמוד על 18,000-30,000 ₪, בהתאם לאופי הטיפול הנדרש, כאשר טיפולי פיסול פנים דורשים לרוב את כמות החומר הגדולה ביותר ומכאן גם העלויות גבוהות יותר.

מדובר בטיפול אסתטי הניתן בשוק פרטי, אולם חשוב לוודא כי הטיפול המוצע מתבצע על ידי רופא מוסמך בלבד, תוך שימוש בחומרי הזרקה מורשים ומאושרים על ידי משרד הבריאות, במרפאה המקפידה על רמת סטריליות ונאותות גבוהה. בישראל טיפולי הזרקות מחויבים לביצוע על ידי רופא ואינם מאושרים על ידי קוסמטיקאיות או בעלי מקצוע אחרים.

קיימת חשיבות לא מועטה גם להיכרות עם החומר וניסיון בטיפולי הזרקות, בהחדרת קנולה תחת העור, להבטחת טיפול בטוח, תוצאה מדויקת ומיעוט בשטפי דם ונפיחויות ככל הניתן.

 

מוזמנים לצפות בסרטון מידע על סקולפטרה

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן