כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

פיסול אף

 

פיסול אף הוא הליך בענף הרפואה האסתטית אשר מאפשר למטופלים ומטופלות רבים לשנות את מראה האף והמבנה שלו באמצעות הליך טיפולי קל ופשוט יחסית, ללא צורך בהתערבות כירורגית ובתהליך החלמה ארוך וקשה.

 

 

פיסול אף מרפאות לוי
פיסול אף – מרפאות לוי

 

איך מתבצע פיסול אף?

רבים מנסים להבין מהו פיסול אף וכיצד למעשה ניתן לבצע תיקון אף ללא ניתוח ועד כמה מדובר בפתרון יעיל וארוך טווח. שיטת הטיפול מתבססת על חומרי מילוי ונפח, כאשר חומרי מילוי לעיצוב האף יכולים לסייע בתהליך יישור אף ללא ניתוח, תיקון גבנון באף, פיסול אף עקום, אף לא סימטרי, הרמת קצה האף, יצירה של אף סולד וטיפול בפגמים נוספים.

במסגרת השיטה מוזרקת חומצה היאלורונית ו/או חומרי מילוי אחרים לנקודות שונות באף במטרה לפסל ולקבוע את תצורת האף.

חומרי המילוי למעשה מספקים נפח נוסף בתצורה הרצויה, יכולים למלא שקעים, להאריך את האף, ליצור מראה סימטרי ומעודן יותר.

נדרשת מקצועיות, ידע ומיומנות ברמה גבוהה במיוחד על מנת לדייק את כמויות חומר המילוי ונקודות ההזרקה, אולם ניתן לראות כי מטופלים רבים בעלי ליקויים ופגמים במבנה האף ובמראהו זוכים לתיקון ולמראה מרשים וטבעי בתהליך פיסול אף ללא ניתוח באמצעות חומצה היאלורונית או חומר מילוי.

המובילה בתהליכי פיסול פנים בכלל ובפיסול אף בפרט, היא החומצה ההיאלורונית. החומצה ההיאלורונית מוכרת כחומר מילוי לקמטים, להצערת העור וטיפולים בפגמי הגיל.

פיתוח של חומצות חדישות בריכוזים ייעודיים אפשרו את הרחבת השימוש בחומצה ההיאלורונית, ליצירת נפחים במיקומים קטנים באזורים שונים בפנים וברמת דיוק גבוהה במיוחד.

פיסול אף בחומצה היאלורונית מאפשר למטופלים רבים אשר חוששים מתהליך ניתוחי יקר ומורכב לקבל מענה פשוט ליישום, בעל תוצאות הפיכות ובעלות נמוכה משמעותית מעלותו של ניתוח כירורגי.

 

חומרים נוספים אשר מתאימים לתהליך פיסול אף

מלבד החומצה ההיאלורונית הפופולרית במיוחד בתחום האסתטיקה הרפואית, ישנם שני חומרים נוספים מובילים ומספקים מענה בענף:

* רדיאס – הרדיאס הוא חומר הנמצא באופן טבעי ברקמות שונות בגוף ולכן בדומה לחומצה היאלורונית,נחשב לחומר טבעי לחלוטין. הרדיאס המתועש הוא חומר אשר זהה בהרכבו לחומר הטבעי שמייצר הגוף, כולל ריכוז של קלציום הידרוקסיל אפטיט וסידן ולמעשה למרות שמדובר בחומר אשר מיוצר במעבדה הוא מזוהה על ידי הגוף ונספג בתוכו בקלות, באופן טבעי וללא תופעות לוואי. הרדיאס מוזרק לפנים ולאף בנקודות החיבור ומעניק נפח וגמישות באופן שמדמה ומשחזר את מרקם העור הטבעי, מחדש את התאים סביב אזור ההזרקה ומתאים במיוחד לפעולות פיסול אף ופיסול פנים בכלל. הרדיאס עמיד לאורך זמן ארוך יותר ביחס לחומצה ההיאלורונית ומהווה פתרון מדויק יותר. בשונה מחומצה היאלורונית וחומצות מילוי אחרות הרדיאס אינו ניתן להמסה ועל כן חשובה במיוחד רמת המקצועיות והדיוק של הרופא המטפל.

* אלנסה – חומר האלנסה הוא חומר שמופק אף הוא מרכיבים טבעיים ומשחזר ייצור של חומר טבעי אשר קיים בגוף, אם כי לא במינון מספק. האלנסה מתבסס על תאית וחומצות חלב, מגיע בריכוז גבוה במיוחד של חומר פעיל, ומעניק נפחים וגמישות ברמה גבוהה במיוחד ובעמידות ארוכת שנים.

ההחלטה איך לעצב את האף בלי ניתוח, באילו חומרים מוטב לעשות שימוש על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר היא ההחלטה של המטופל. הרופא המטפל יבחן את מבנה האף והפנים, מצב העור והתוצאה המבוקשת וימליץ על פי ניסיונו על החומר המתאים ביותר שיביא לתוצאה האופטימלית.

כדאי ונכון לפנות למרפאת אסתטיקה רפואית מתקדמת, בה נעשה שימוש במגוון חומרים וטכנולוגיות, מה שיבטיח הכוונה רפואית והמלצות ללא כחל ושרק, תוך ראיית טובת המטופל וצרכיו בלבד.

 

פיסול אף חומצה היאלורונית
פיסול אף בחומצה היאלורונית

 

פיסול אף רחב

אחד האתגרים בתהליכי פיסול אף הוא פיסול אף רחב כאשר הצורך הוא בהקטנת נפח האף ולא במילוי שקעים או יישור של גבנון. מאחר ומדובר בחומרי מילוי ונפח, ניתן להבין בנקל כיצד שימוש בחומר נוסף יביא לעיצוב מחדש של תצורת האף, העלמת פגמים, הארכה והרמה.

אולם כיצד מתבצע פיסול אף רחב או גדול כאשר המטרה היא להקטין את מראה האף הבולט? ככלל חשוב לדעת כי לא ניתן להקטין את האף ללא פעולה כירורגית אולם אף רחב עשוי להיווצר כתוצאה מהתרחבות של הנחיריים וחוסר סימטריות שלהם, ליקוי אשר ניתן לטיפול ללא ניתוח באמצעות משיכה ו/או תפירה בחוטים ומילוי רקמות החיבור.

 

עיצוב האף באמצעות טיפולים משולבים

פיסול אף ללא ניתוח הוא פתרון יעיל ומצוין למטופלים רבים. יחד עם זאת חשוב לזכור שלא מדובר בקסם, אם כי בהליך רפואי מקצועי אשר אינו מתאים לטיפול בכל ליקוי ולכל מבנה אף ועל כן טרם נעלמו מן העולם הטיפולים המסורתיים, בניהם ניתוח אף שכרוך בהתערבות כירורגית, ניסור העצם ובניה מחדש של האף.

במקרים רבים הפתרון האופטימלי בעבור המטופל יהיה פתרון משולב, שיכלול שניים או יותר מבין האפשרויות הטיפוליות הבאות:

  • התערבות ניתוחית כירורגית.
  • הרמה ועיצוב של האף באמצעות חוטים.
  • פיסול אף ללא ניתוח באמצעות חומרי מילוי.

הפתרון המשולב יביא בחשבון את מצב המטופל וצרכיו, ובאמצעות נגישות והיכרות עם מגוון השיטות הטיפוליות והאפשרויות העומדות בפניו, יביא לתוצאה אופטימלית ומיטיבה.

 

פיסול אף ללא ניתוח
פיסול אף ללא ניתוח

 

מחיר פיסול אף אצל מנתח פלסטי – כמה עולה הטיפול?

מחיר פיסול אף ישתנה בהתאם למוניטין ורמת המקצועיות של הרופא ו/או הקליניקה בה יתבצע הטיפול, כאשר הגורם המשפיע ביותר על עלות פיסול אף הוא הבחירה בחומר ההזרקה המיועד לביצוע התהליך.

פיסול אף באמצעות חומצה היאלורונית יעלה פחות מפיסול באמצעות משיכה ומתיחה של חוטים, וחומרים דוגמת אלנסה ורדיאס יהיו יקרים אף יותר. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בחומרים עמידים לאורך זמן ארוך יותר באופן משמעותי, חומרים אלו נחשבים למשתלמים יותר, בזכות מימון הטיפולים והחזרות הנמוך שנדרש.

טווח מחירי פיסול אף בישראל

פיסול אף באמצעות הזרקת חומרי מילוי: 3000-5000 ₪

פיסול אף באמצעות שימוש בחוטים: 6000-9000 ₪.

הטיפול מתבצע במרפאות פרטיות בלבד, על ידי רופאים מומחים ומנוסים בענף הרפואה האסתטית.

 

 

תשובות לשאלות נפוצות על פיסול האף

 

האם נדרשות הכנות לקראת פיסול אף בהזרקה?

תהליך פיסול אף בהזרקה אינו מצריך הכנות מוקדמות של המטופלים, אולם במידה ומדובר במטופלים שנוטלים תרופות מדללות דם- יש להפסיק את השימוש בהן לכל הפחות עשרה ימים בטרם המפגש הטיפולי וביצוע ההזרקה בפועל.

הטיפול יתבצע על פנים נקיות למשעי, ללא איפור, קרם לחות או כל סוג של חומר אחר, לאחר שטיפה מלאה ויסודית באמצעות מים חמימים וסבון טבעי.

 

פיסול אף בחומצה היאלורונית
פיסול אף עם חומצה היאלורונית

 

האם קיימות תופעות לוואי או סיכונים בפרוצדורה מסוג פיסול אף באמצעות הזרקה?

ככלל, מדובר בתהליך בטוח, הנשען על שימוש בחומרי מילוי בהרכב דומה וקרוב ככל הניתן להרכב של חומרים טבעיים בגוף, מה שמצמצם באופן משמעותי את סיכויי הדחיה של החומר על ידי הגוף.

הדבר נכון לשימוש בחומצה היאלורונית, כמו גם בחומרי אלנסה או רדיאס. יחד עם זאת, חשוב להכיר את הסיכונים האפשריים, בכל הליך רפואי, גם כאשר מדובר בסיכויים נמוכים במיוחד ובתופעות שאינן שכיחות:

  • התפתחות של זיהום – דחיה של החומר על ידי הגוף תוך יצירת תגובה זיהומית, או לחילופין תגובה להליך אשר לא בוצע בסטריליות מלאה כנדרש. התפתחות של זיהום מכל סוג תטופל באמצעות טיפול אנטיביוטי, יעיל ומהיר תגובה.
  • אלרגיה – אחוז קטן במיוחד מן האוכלוסייה עשוי לגלות תגובה אלרגית לחומר מילוי כזה או אחר, ללא ידיעה מוקדמת מטבע הדברים. מרבית הרופאים יתחילו בהזרקת כמות נמוכה במיוחד של חומר באזור מוצנע, לבחינת הופעת תגובה אלרגית אפשרית ולמניעת תגובה קשה בהזרקת חומר מרוכז בהיקף גדול יותר. טיפול בתופעה אלרגית משתנה בהתאם לאופי ולרמת התגובה, החל מהמסה וסילוק של החומר האלרגני וכלה בהזרקת סטרואידים.
  • נמק עורי או עיוורון – תופעה נדירה ביותר, אשר מטופלת באמצעות הזרקה מידית של חומרים מנוגדים, עיסוי וחימום של אזור ההזרקה.
  • בצקות ושטפי דם – הופעה של בצקות או שטפי דם באזורי הזרקה עשויה להתרחש, כאשר לרוב מדובר בתופעה שחולפת מאליה בתוך ימים אחדים ועד שבועיים ימים, וניתן להקל על תחושת אי הנוחות בעזרת קומפרסים חמימים ומריחה של שמנים או משחות מתאימים לטיפול בטראומות עור.

 

האם פיסול אף עשוי להיכשל ולא לספק את התוצאה הרצויה?  

פיסול אף באמצעות הזרקת חומרי מילוי ונפח דורש רמה גבוהה של ביצוע, במיומנות, דיוק ועדינות. במקרים מסוימים החומר עשוי להתפזר שלא בהתאם לציפייה וליצור חוסר סימטריות, יתר נפח או הרמה וליקויי עיצוב אחרים.

במעמד הטיפול לא ניתן לראות את התוצאה במלואה, ומומלץ להמתין כשבועיים ימים לפיזור החומר בפנים בצורה מיטבית ולהתבססות והתייצבות מראה האף. במידה ולאחר התקופה האמורה מראה האף אינו כמצופה וניכרים ליקויים בתוצאה, ניתן לבצע תיקונים באמצעות הזרקה נוספת, ממוקדת לאזורים הנדרשים.

 

האם מדובר בטיפול כואב?

טיפולי הזרקה עשויים להיות לא נעימים ואף כואבים במקצת, אולם מדובר בדרגת כאב נמוכה, כאשר שימוש במריחה של חומר מאלחש תסייע בביצוע טיפול תוך הפחתה משמעותית ועד העלמה של רמת הכאב. פיסול אף באמצעות הזרקה אורך כמחצית השעה בסך הכל, ואין צורך בהרדמה מקומית או כללית, אלא כאמור באלחוש מקומי בלבד.

 

פיסול של האף – תקופת החלמה

בשונה מהליך כירורגי וניתוחי, תהליך החלמה מהליך פיסול אף אינו דורש פגיעה באיכות החיים או השבתה של המטופל משגרת חייו לימי מחלה ומנוחה, ולמעשה כבר ביום הטיפול ניתן לחזור לשגרה, לרחוץ את הפנים ולהתרחץ, לעבוד, לנהוג לנהל חיי חברה ומשפחה ללא מגבלות.

בימים הראשונים שלאחר הטיפול ועד להתקבעות התוצאה, לא מומלץ לעסוק בפעילות ספורטיבית מאמצת ו/או מסוכנת, שעשויה להביא לפגיעה פיזית באף ובפנים, ולשנות את פיזור החומר בטרם התגבשותו.

 

גיל הטיפול המומלץ

ניתן לבצע תהליך של פיסול אף בהזרקה כבר מגיל 14, כאשר מטופלים לפני גיל 18 נדרשים לאישור הורה או אפוטרופוס. ככלל, מוטב להמתין ולא לבצע טיפולים כאלה בשיאו של גיל ההתבגרות, שכן הפנים עדיין גדלות ומשתנות וטרם התקבעה צורתו הסופית של האף.

יחד עם זאת, לליקויים משמעותיים אשר יוצרים חוסר ביטחון עצמי ופוגעים באיכות החיים של הנער/ה, ניתן לספק מענה באמצעות פיסול אף, תוך שימוש בחומצה היאלורונית המספקת מענה לתקופה מוגבלת יותר ותוצאותיה הפיכות וניתנות לשנוי על פי צורך.

 

לכמה זמן מחזיק פיסול אף? עמידות הטיפול

השינוי העיקרי בין השיטות הטיפוליות והחומרים השונים, הוא המענה לשאלה לכמה זמן מחזיקות תוצאות של פיסול אף.

בשונה מניתוח כירורגי שמעניק פתרון קבע, עמידות טיפולי פיסול אף באמצעות הזרקת חומרי מילוי, תלוי בסוג החומר ובעמידותו ואורך חייו, כאשר חומצה היאלורונית תספק מענה לתקופה ממוצעת בת שנה, ואילו חומרים דוגמת רדיאס ואלנסה יספקו עמידות גבוהה יותר, שיכולה להחזיק מעמד עד לתקופה בת ארבע שנים.

 

פיסול אף בלי ניתוח
פיסול אף – לכמה זמן מחזיקה התוצאה
×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן