כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

פיסול פנים

 

המונח פיסול פנים אינו מגיע מעולם האומנות, כי אם תוצר של שילוב בין טכנולוגיות מתקדמות לחומרים חדשניים בעולם האסתטיקה הרפואית, ולמעשה מספק מענה כולל ופרטני לליקויים ובעיות הנובעים כתוצאה מתהליך ההזדקנות.

עור הפנים מגיב למרוצת השנים באופן מהיר וניכר לעין, וכבר בעשור הרביעי לחיים ניתן למצוא נשים וגברים אשר מחפשים מענה יעיל לשינויים שחווה עור הפנים, כוח הגרביטציה המביא לצניחה של העור, לאובדן הגמישות והמוצקות שלו, קמטים וקמטוטי עור אשר נחרצים בפנים ומביאים לשינוי ולהתבגרות במראה הכללי, הופעת כתמי פיגמנטציה, שקעים תחת העיניים, נפילה של צדי הפה והסנטר, ורעות חולות נוספות.

בשנת 2022, מראה מבוגר ונפול אינו גזירת גורל, והרפואה האסתטית מציעה מגוון פתרונות וטיפולים לכל הללו ולליקויים נוספים, בין אם באופן נקודתי באמצעות מילוי קמטים ובין אם באופן רחב יותר באמצעות פיסול פנים ללא ניתוח.

 

פיסול פנים
פיסול פנים – בתמונה: פיסול אף

 

 

מה זה פיסול פנים?

המונח פיסול פנים אינו מתייחס לשינוי המבני הכולל של הפנים, כי אם למגוון פתרונות אשר מאפשרים מתן מענה אישי ונקודתי לפגמים שונים בפנים, בניהם היווצרות של שקעים ואובדן נפח, מתיחת פנים ללא ניתוח, העלמת קטמי הבעה וקמטים אחרים, עיצובים מבניים בקו הלסת ובסנטר ופתרונות נוספים.

 

ההבדל בין פיסול פנים לניתוח מתיחת פנים

הרפואה האסתטית המתקדמת נשענת בעיקרה על הימנעות מהליכים כירורגיים פולשניים, ומציאת חלופות יעילות ובטוחות לניתוחי הפנים שהיו נהוגים בעבר. פיסול פנים מתבצע לפני הכל בהתאמה אישית על פי צרכי ורצון המטופל/ת: אין טיפול פיסול פנים אחד זהה למשנהו. כל הליך של פיסול פנים מתחיל באבחון מקיף וזיהוי מצב העור והפנים של המטופל, ביצוע צילומים דיגיטליים ובמידת הניתן השוואה לתמונות פנים של המטופל/ת מן העבר, וכן סימון אזורים בעייתיים לצורך תכנון של המענה הטיפולי הטוב ביותר.

המענה המסורתי המוכר לשיפור מצב עור הפנים אשר חווה תהליכי הזדקנות היה ניתוח כירורגי למתיחת פנים, המתבצע תוך חיתוך חלקים מן העור, הסרת עודפי עור, מתיחה ותפירה של העור הנותר.

בשונה מניתוח מתיחת פנים אשר נותן מענה לבעיות של מיצוק העור ולקמטים, פיסול הפנים יכול לספק מענה גם לבעיות מבניות, דוגמת גבנון באף, תיקון עיוותים ואי סימטריה, עיצוב מבנה הסנטר ובעיות נוספות.

הבדל מהותי נוסף הוא בסוג ההרדמה הנדרשת לצורך ביצוע הטיפול. בעת ביצוע ניתוח מתיחת פנים נדרשת לרוב הרדמה מלאה, בעוד שהליכי פיסול פנים מתבצעים אף ללא הרדמה מקומית, כי אם תחת אלחוש בלבד.

הליכים מסוג פיסול הפנים זוכים ליתרון גם בכל הנוגע לתקופת ההחלמה, כאשר בזכות העובדה כי הטיפול מתבצע ללא הרדמה כלל, המטופלים אינם זקוקים לתקופת החלמה ממושכת ויכולים להמשיך בשגרת חייהם כמעט באופן מיידי (למעט נקיטת אמצעי זהירות דוגמת הימנעות מפעילות ספורטיבית ופיזית בימים שלאחר הטיפול). לעומת זאת ניתוח מתיחת פנים מצריך ימי החלמה ארוכים, הימנעות מחשיפה לשמש וכאב מקומי לאורך כשבועיים ימים.

 

סוגי טיפולים לפיסול פנים

* פיסול פנים בחומצה היאלורונית – חומצה היאלורונית מוכרת ופופולרית כחומר הזרקה לצרכי מילוי, ומשמשת למילוי, טשטוש והעלמה של קמטים, שיפור מראה ומרקם העור והשבת האלסטיות שהולכת לאיבוד עם השנים. חומצה היאלורונית היא חומצה אשר מיוצרת באופן טבעי על ידי הגוף, אולם מינון הייצור פוחת עם השנים, ועל כן הזרקתה לעור במסגרת טיפולי קוסמטיקה רפואית, מביאה לספיגה מיטבית, ליעילות גבוהה ולעמידות מיטבית. הזרקות של חומצה היאלורונית בתהליך של פיסול הפנים מיועדות לצורך מילוי של קמטוטים וקמטים, מילוי נפחים ושקעים ויצירת תוספת נפח באזורים שונים. ניתן להזריק חומצה היאלורונית לשינוי מבנה האף, עיצוב קו הסנטר והלסת, מילוי העיגולים השחורים והשקעים אשר נוטים להיווצר תחת העיניים ולהצערת מראה העור הכללי.

* פיסול פנים בשומן עצמי – שימוש בשומן עצמי לצורך הזרקות מספק מענה מצוין למגוון שימושים, בניהם כלל השימושים המוצעים לחומצה ההיאלורונית ולחומות מילוי אחרות, כאשר היתרון הבולט של השיטה הוא ניצול של שומן עודף אשר קיים באזורים אחרים בגוף, לצורך מילוי קמטים ושקעים בפנים. השומן העצמי מספג צמיגיות וסמיכות ברמה גבוהה, מעלים לחלוטין קמטים ושקעים ומסייע בעיצוב מחדש של מבנה הפנים על פי צורך, משיב לעור הפנים את הגמישות ואת הלחות הטבעית ועמיד לאורך זמן ממושך. הליך פיסול פנים בשומן עצמי מתבצע תוך פרוצדורה רפואית מקדימה לתהליך ההזרקה לפנים: שאיבת השומן מאזור אחר בגוף (לרוב מן הישבן או הבטן), סינון וניקוי של השומן ורק לאחר מכן הזרקתו לנקודות שונות בפנים על פי צורך.

* פיסול פנים בחוטים – פיסול פנים בחוטים הוא תהליך המיועד למתיחת עור הפנים לצורך טשטוש והעלמה של קמטים והרמת פנים נפולות, באמצעות החדרת חוטים דקיקים מחומר שמותאם להיטמע ולהיספג בעור הפנים. החוטים מוחדרים בנקודות אסטרטגיות תחת העור, על פי תכנון מוקדם, באמצעות מחט דקיקה או קנולה, כאשר לאחר החדרתם מתבצעת מתיחה של החוטים בכיוונים הרצויים, עד להגעת התוצאה האופטימלית במראה העור.

* טיפול בגלי רדיוטיפול בגלי רדיו מיועד להצערת עור הפנים, באמצעות מכשיר ייחודי אשר מקרין חום ותנועתיות על עור הפנים, מה שמביא להגברת ייצור סיבי הקולגן ולחידוש של תאי העור.

חשוב לדעת כי תהליך מקצועי ואופטימלי של פיסול פנים לרוב לא יישען על אחת מן האפשרויות הללו, כי אם ישלב בין הטכנולוגיות, החומרים והאפשרויות הטיפוליות, לקבלת תוצאה אופטימלית.

 

אזורים שבהם ניתן לבצע טיפול לפיסול ועיצוב הפנים

כאמור, טיפולי פיסול פנים אינם באים לספק מענה לליקוי נקודתי, כי אם לעצב, למתוח, לטשטש ולחדד אזורים שונים בפנים, בהתאמה אישית ועל פי צורך. בין אזורי הטיפול הפופולריים:

  • פיסול קו הלסת והסנטר – חידוד קווי המתאר של הלסת, הרמה של הסנטר, מתיחה והעלמה של סנטר כפול.
  • הגדלת נפח השפתייםמילוי והוספה של נפח לשפתיים, תיקון מבני לשפתיים אשר אינן סימטריות, מענה לשפתיים דקיקות ויצירת שפתיים בשרניות, חושניות ומודגשות.
  • הדגשת עצמות לחיים – הדגשה של עצמות הלחיים והרמה שלהן, מילוי שקעים אשר נוטים להיווצר בלחיים.
  • פיסול פנים ומילוי לחיים – מילוי שקעים אשר נוטים להיווצר בלחיים כתוצאה מאובדן האלסטיות של העור.
  • פיסול או תיקון ליקויים באף – תיקונים מבניים באף, תיקוני גבנון, שקע בעצם האף, ארכת אף שקוע, יצירת מראה אף סולד.

 

 מי יכול לבצע טיפולי פיסול פנים?

כאמור, טיפולי פיסול פנים מורכבים ממגוון של טכנולוגיות טיפול וחומרים, אר נועדו לספק מענה לבעיות וליקויים רבים. טיפולי פיסול פנים מתאימים לרוב למטופלים ולמטופלות החל מן העשור הרביעי ואילך.

בהתאמה לצרכי העור ולמרקם שלו, טיפולי פיסול פנים לאישה אינם דומים לטיפול פיסול פנים לגבר, הן באופי הטיפול, הן במטרותיו והן בחומרי המילוי וההזרקה. לרוב גברים יעדיפו טיפולים המתבססים על הזרקות נקודתיות למילוי קמטים ושימוש בטכנולוגיות לשיפור מרקם העור, בעוד שנשים נוטות לשלב טיפולים למילוי נפחים, שינוי וחידוד קווי מתאר של הפנים, מילוי שפתיים וטיפולים נוספים.

 

טווח מחירים של פיסול פנים ללא ניתוח בישראל

כאשר מנסים להבין מהו מחיר פיסול פנים ולבצע השוואה בין הרופאים השונים המספקים את הטיפול, חשוב לזכור כי מדובר בטיפול אינדיווידואלי המתוכנן ומיושם בהתאמה אישית לכל מטופל ומטופלת, ועל כן למעשה לא ניתן למצוא מחיר אחיד לטיפול.

בעוד שטיפול פיסול פנים אחד עשוי לכלול מתיחת פנים בחוטים והזרקה נקודתית של חומצה היאלורונית להחלקת הקמטים והסימנים שהותירו על העור, הליך פיסול פנים אחר יכלול שאיבה והזרקה של שומן עצמי, מילוי שקעי לחיים ושקעים תחת העיניים, מילוי נפח לשפתיים וטיפול בגלי רדיו להשבחה ולהצערה של עור הפנים. מטבע הדברים שני הטיפולים הללו, החוסים יחד תחת ההגדרה פיסול פנים, יתומחרו באופן שונה לחלוטין.

משום כל השאלה כמה עולה לפסל את הפנים תוכל להיענות רק בצורה פרטנית ואישית, בהתאם לצורך הטיפולי, חומרי המילוי וההזרקה, כמות ההזרקות הנדרשת, צורך בשימוש בטכנולוגיות נוספות.

 

האם פיסול פנים מתבצע במפגש טיפולי אחד?

טיפולי פיסול פנים עשויים להתבצע במפגש טיפולי אחד או בסדרה בת מספר טיפולים, בהתאם לכמות ולסוג הטיפולים הנדרשים.

ישנם רופאים שיעדיפו לסיים את הטיפול במפגש יחיד או בשני מפגשים טיפוליים, וישנם כאלה שיבחרו לפרוס את הטיפול על פני תקופה ארוכה יותר, להתרשם מאופי היישום, מן התוצאה ומן ההחלמה לאחר כל הליך, ולעקוב לאורך תקופה אחר השינוי בפנים של המטופל/ת, לצורך הגעה לתוצאה מדויקת יותר.

 

מי מוסמך לבצע טיפולי פיסול פנים?

טיפולי פיסול פנים כוללים הזרקות שונות, מה שמחייב ליווי וביצוע על ידי רופא מוסמך בלבד. חשוב לפנות למרפאה מקצועית ומובילה בתחום הרפואה האסתטית, להתרשם מהמלצות וחוות דעת של מטופלים, ולתת את הדעת על ניסיונו של הרופא בתחום, כמו גם על רמת האבזור, הטכנולוגיות המוצעות במרפאה והחומרים הנהוגים בה.

חשוב לפנות למרפאה שמציעה ייעוץ מקדים, מתבססת על אבחון מוקדם וצילומים, ומציעה מגוון רחב של טיפולים, שיאפשרו למטופל/ת לבחור ולזכות להתאמה אישית מלאה ומדויקת על פי הצורך ומצב העור.

מלבד הכלים הטכנולוגיים והמקצועיים, חשוב להרגיש בנוח במרפאה ואל מול הרופא המטפל, לקבל מענה מקצועי בשקיפות מלאה לכל שאלה, ולזכות לליווי על פי הצורך, גם לאחר ביצוע הטיפול בפועל, הן כנוהל שגרתי לצורך מעקב, והן במקרה של כל הסתבכות או תופעת לוואי.

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן