כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

הזרקות לפנים

 

אובדן הנפח והגמישות הטבעית בעור הפנים לאורך השנים הפך טיפולי הזרקות לפנים לטיפולים מבוקשים במיוחד, כאשר תעשיית האסתטיקה הרפואית אינה שוקטת על שמריה ומוסיפה לפתח חומרים וטכניקות הזרקה מתקדמות, במטרה למקסם את התוצאה ולהרחיב את עמידות הטיפול לארוכה ככל הניתן.

 

הזרקות לפנים
הזרקות לפנים – מדריך מקיף על הזרקת חומרי מילוי לאזור הפנים, סוגים שיטות ומחירים

 

 

באילו ליקויים אסתטיים מטפלים באמצעות הזרקות לפנים

בענף טיפולי האסתטיקה קיימים חומרי הזרקה רבים, אשר מיועדים לספק מענה לבעיית הזדקנות העור, ובעת בחירת הטיפול וחומר ההזרקה יש לתת את הדעת על סוג הליקוי או הפגם האסתטי במטרה לטפל בו באופן האפקטיבי ביותר.

בין הצרכים להם משמשים טיפולי הזרקות לפנים:

 • טיפול בקמטי הבעה – טיפול בקמטים אשר נוצרים בשליש העליון של הפנים, במצח, סביב העיניים ובין הגבות. קמטים אלו מכונים קמטי הבעה מאחר והם נחרצים לאורך שנים ומקבעים הבעות פנים הנוצרות כתוצאה מפעילות השרירים באזור.
 • טיפול בקמטים – אזורים אחרים בפנים נוטים לסבול מקמטוטים ומקמטים כתוצאה מאובדן הלחות הטבעית של העור והתייבשות שלו, חשיפה ארוכת שנים לשמש ולקרינה מזיקה, קמטי עישון וסיבות נוספות. עוד על מילוי קמטים.
 • אובדן נפח וצניחת הפנים – עם אובדן הגמישות הטבעית של הגוף, כתוצאה ממחסור בקולגן ובאלסטין שחווה עור הפנים עם השנים, כוח הגרביטציה ניכר עליו וניתן לראות צניחה ויצירה של שקעים באזורים שונים בפנים, כמו גם עודפי עור ושומן באזור הפה, הסנטר והצוואר.
 • צלקות אקנה – צלקות עור זעירות אשר נוצרות כתוצאה מפצעי אקנה, פצעים דלקתיים המאפיינים את גיל ההתבגרות, אולם עשויים לתקוף גם מטופלים מבוגרים יותר.
 • מרקם העור – לצד קמטים ושקעים נקודתיים, עור הפנים כולו חווה את תהליך ההזדקנות בשינו המרקם הטבעי שלו, חשיפת נימים ונקבוביות, מראה יבש ונטול ברק, הופעת כתמי פיגמנטציה וסרחי עור.
 • עיגולים כהים תחת העיניים – העור הדק תחת העיניים נוטה לשחיקה לאורך השנים, לאובדן הנפח ולשקיפות שיוצרים מראה של עיגולים שחורים וכהים תחת העיניים, המכונים לעיתים גם שקעים ומראה פנים עייפות ומבוגרות.
 • פיסול אף ללא ניתוח – פרוצדורה פופולרית לעיצוב האף בלי צורך בניתוח.
 • הגדלת שפתיים

 

למי מתאימה הזרקה לפנים

טיפולי הזרקות לפנים נותנים מענה לגברים ולנשים, לרוב לאחר העשור הרביעי לחייהם, אשר חווים אחת או יותר מבין התופעות האמורות, ומבקשים לחדש את עור הפנים באמצעות טיפול נגיש, פשוט ובטוח, ללא צורך בהליכים כירורגיים פולשניים.

בטרם ביצוע הזרקת חומר מילוי לאזור הפנים יבחן הרופא המטפל את המטופל, את עומק והיקף הליקוי, עובי העור והמרקם שלו, לצד תשאול רפואי לבחינת התאמה- וימליץ על טכניקת הטיפול והחומר המומלץ.

 

חומרי מילוי נפוצים שמוזרקים לפנים

אזורים נפוצים להזרקה בפנים הם סביב העיניים ובין הגבות, במצח, סביב הפה ובצידי האף. ניתן לבצע הזרקות לאזורים נוספים, בין אם לטיפול ייעודי ונקודתי ובין אם כחלק מכנית טיפול מקיפה ורחבה יותר.

בבחינת חומרי ההזרקה נבדיל בין שני סוגי חומרים עיקריים:

 • בוטוקס
 • חומרי מילוי אחרים

 

בוטוקס הוא חומר מסוג חלבון רעלן, אשר מביא לשיתוק עדין של שרירים אשר מביאים להיווצרות ולהעמקה של קמטים, ולמעשה שיתוק השריר הוא שמונע את היווצרות הקמט. בשל כך, הזרקות לפנים של בוטוקס מיועדות לטיפול בקמטי הבעה, ומומלצות ליישום כבר בשלב המוקדם של התפתחותם, למנוע העמקה של הקמטים ולהחלקה טבעית שלהם.

לעומת זאת, חומרי המילוי השונים באים להחדיר נפח ומוצקות ולמלא את הקמטים הנוצרים בעור במגוון מקומות, ובעלי תכונות נוספות דוגמת הגברת פעילות ייצור הקולגן, החדרת לחות ושיפור מרקם העור, פיסול ועיצוב של אזורים שונים בפנים, טיפול בפגמים מבניים ועוד.

הבוטוקס וחומרי המילוי עשויים להוות טיפול משלים זה לזה, כאשר באמצעות הבוטוקס נחליש את השרירים האחראים על יצירת קמטי הבעה, ואילו באמצעות חומר המילוי נחליק ונמלא קמטים שכבר נחרצו ונוצרו.

 

חומרי הזרקות לפנים למילוי קמטים

בתחום חומרי המילוי לפנים נמצא מספר חומרים, הנשענים על בסיס שונה ומתאימים לסוגים שונים של שימוש:

 

#1 חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא חומר המצוי בגוף באופן טבעי והאחראית על ייצור הקולגן שגורם למראה העור הגמיש, האלסטי והחלק. עם השנים הגוף מפחית באופן משמעותי את מינון החומצה שהוא מייצר, מה שמביא לשינוי המרקם ולהיווצרות של קמטוטים וקמטים. הזרקות לפנים של חומצה היאלורונית הן למעשה הזרקת קולגן לפנים, ומהוות את חומר ההזרקה הנפוץ ביותר. חומצה היאלורונית מגיעה במגוון ריכוזים של חומר פעיל ודרגות שונות של סמיכות, כאשר היא זוכה למספר שמות מסחריים מוכרים, בניהם: ג’ובידרום, סטילאז’, רסטילן, בלוטרו וחומרים נוספים.

חומצה היאלורונית מיוצרת במעבדה, ומתבססת על חומרים מן החי או חומרים סינטטיים, בהרכב קרוב במיוחד להרכב החומצה הטבעית המיוצרת על ידי הגוף, מה שגורם לספיגה טובה שלה בעור ולתוצאות מעולות. החומצה ההיאלורונית נוטה להיספג ולהתפוגג מן העור בתהליך ביולוגי טבעי, ומספקת עמידות בת כחצי שנה.

 

#2 הזרקת סידן לאזור הפנים

שימוש בסידן לצרכים רפואיים קיים בתעשיות הרפואיות בענף רפואת השיניים ותחום האורתופדיה, כאשר שימוש בקלציום – חומר סידן  אשר מכיל  הידרוקסי אפטייט משמש לבניית עצם, למילוי ולמיצוק, וגלש באופן טבעי גם אל תעשיית האסתטיקה הרפואית.

חומר המילוי המתבסס על סידן הוא הרדיאס.

הזרקה לפנים של רדיאס טומנת בחובה יתרונות רבים:

 • חומר טבעי שמתאים להיפו אלרגניים ללא חשש מדחייה.
 • סמיכות גבוהה והתאמה למגוון שימושים.
 • מעודד את העור לייצור מוגבר של קולגן ואלסטין ומביא לשיפור משמעותי במרקם העור.
 • תוצאות מעולות בעמידות ארוכת טווח- למעלה משנתיים.

 

#3 שומן עצמי לפנים

הזרקת שומן עצמי לפנים היא שיטת טיפול חדשנית בהזרקה, יעילה במיוחד ומורכבת יותר. השיטה מתבססת על ההנחה שחומרים טבעיים המופקים מן הגוף יביאו לתוצאה טובה יותר, מראה טבעי, עמידות גבוהה, ספיגה מיטבית ומיעוט סיכונים. השימוש בשומן עצמי לצורך הזרקה מתבצע בשני הליכים רפואיים נפרדים:

שאיבת שומן מאזורים בעלי נטייה לשומן עודף דוגמת: ישבן, בטן, ירכיים. השאיבה מתבצעת בהרדמה מקומית ותוך שימוש בצינוריות מסוג קנולה- צינוריות דקיקות המוחדרות לאזור השאיבה, ובאמצעות תנועת ואקום שואבות שומן בכמות הרצויה מן האזור האמור.

השומן הנשאב יעבור תהליך של סנתוז ועיבוד, לצרכי חיטוי, מיפוי ויצירת חומר בהרכב ובסמיכות המתאים להזרקה לעור הפנים.

 

מחיר הזרקת חומרי מילוי לאזור הפנים

טווח מחירים של הזרקות לפנים בישראל הוא נרחב, הן בשל העובדה שטיפולי הזרקות לפנים משויכות לענף הרפואה האסתטית, המתנהלת בשוק פרטי ובתמחור עצמאי של כל מרפאה ונותן שירות, והן בשל ריבוי החומרים וטיפולי ההזרקה.

חומרי ההזרקה לפנים מגיעים במזרקים חתומים וסטריליים, וכל מזרק משמש לטיפול יחיד באותו מטופל/ת. כמות המזרקים הנדרשים לטיפול נקבעת בהתאמה אישית על פי צורך.

לרוב טיפול נקודתי בקמט או באזור ידרוש שימוש במזרק אחד בלבד, וטיפולים נרחבים יותר לשיקום מראה עור הפנים והמרקם יתבצעו באמצעות מספר מזרקים.

טווח מחירי הזרקה לפנים על פי סוג חומר המילוי

מחיר הזרקת בוטוקס – 500-1500 ₪ למזרק.

עלות הזרקת חומצה היאלורונית – 1200-2500 ₪ למזרק.

טווח מחירים של הזרקת רדיאס – 1800-3500 ₪ למזרק.

כמה עולה הזרקת שומן עצמי – 8000-18000 ₪ לכלל הטיפול: שאיבה, סנתוז ועיבוד והזרקת השומן לפנים.

 

חשוב לדעת: מרבית טיפולי ההזרקה לפנים מתבצעים ללא ורך בהרדמה, כללית או מקומית, ומתבצעים תחת אלחוש בלבד.

טיפולי הזרקה אינם דורשים הכנה מוקדמת ואינם כרוכים בתהליך החלמה ממושך.

לאחר הטיפול ייתכנו שטפי דם, נפיחות ורגישות מקומית. תופעות אלו צפויות לחלוף בתוך מספר ימים.

בין טיפולי ההזרקה לפנים שניתן לעבור במרפאות לוי

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן