כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

אלנסה – ELLANSE

 

פיתוח חומרי ההזרקה השונים לעור הפנים, שינו את פני ענף האסתטיקה הרפואית, כאשר אלנסה וחומרי הזרקה נוספים מספקים מענה למילוי קמטים, השבת נפחים, גמישות העור והצערתו. החומרים השונים נותנים מענה לצרכים שונים, ומציגים מגוון איכויות ותועלות, כאשר פיתוחים בתחום מאפשרים טיפולים מופחתי כאב, בעלי יעילות גבוהה יותר ועמידות אשר הולכת ומתרחבת. אחד החומרים החדשניים והפופולריים בתחום הוא אלנסה.

 

אלנסה - הזרקה

אלנסה – הזרקה לאף – מרפאות לוי

 

 

מהו אלנסה?

בענף הרפואה האסתטית קיימים שני סוגי חומרים עיקריים:

  • חומרי מילוי – חומצות היאלורוניות וחומרים המעניקים לפנים נפח ומסייעים במילוי קמטים והשבת נפחים שאבדו לאורך השנים.
  • חלבוני בוטלניום שמרפים שרירים – חלבון רעלן עצבי מסוג בוטולינום, בשמו המסחרי מוכר כחומר הבוטוקס, ומעניק שיתוק עדין לשרירים קטנים אשר אחראים להבעות פנים, וחורצים קמטי עומק בין הגבות, סביב העיניים ובמצח.

אלנסה הוא חומר מילוי השייך לקבוצה הראשונה, משמש כחומר מילוי ומביא תועלות רבות נוספות בזכות הרכבו הייחודי.

 

ממה עשוי חומר המילוי אלנסה?

חומר המילוי אלנסה מתבסס על פוליקפרולקטון- חומר ייחודי אשר מסונתז מרכיבים של חומצות החלב בגוף, ועל כן נספג בו בקלות ובאופן טבעי. האלנסה מכיל גם את חומר הקרבוקסימטילצלולוז, מוכר גם כ- CMC , המבוסס על תאית, כאשר יחד הם נקשרים לכדוריות מקרוסקופיות חלקות המוזרקות לעור, נספחות ונספגות בו באופן טבעי ובצורה מלאה, בכל מאת האחוזים.

 

היתרונות של אלנסה על פני חומרי מילוי אחרים

יתרונות של אלנסה ביחס לחומצה היאלורונית וחומרים אחרים כגון רדיאס טמונים לפני הכל בתכונות הייחודיות שלה המביאות לגירוי ביולוגי של רקמות העור, מה שמיא אותם להתחדשות. יתרונות נוספים של החומר:

  • בטיחות – חובר בטוח להזרקה, היפו אלרגני, נספג ומתפזר בעור בקלות.
  • מילוי נפחים- מלבד מילוי של הקמטים בצורה ישירה, חומר מילוי האלנסה משמש גם לתהליכי פיסול פנים, מתיחה ומילוי נפחים שאבדו עם הזמן, נלחם בגרביטציה הטבעית שחווה העור.
  • מראה טבעי – אלנסה הוא חומר מילוי וחידוש לעור אשר מסייע בהצערת העור ומלחמה בפגעי הזמן, ומאופיין במתן תוצאה טבעית ונקיה.
  • זמן ספיגה ועמידות טיפול ארוכים במיוחד ביחס לחומצה היאלורונית או כל חומר מילוי אחר.
  • חומר לטיפול מקומי – החומר נותר באזור ההזרקה ואינו נוטה לנדוד לאזורים אחרים בפנים.

 

איך מתבצעת הזרקת אלנסה?

תהליך ההזרקה של אלנסה לפנים דומה לתהליכי הזרקה של חומרים אחרים. לאחר מפגש היכרות ותכנון עם הרופא המטפל, יקבע הרופא את כמות החומר הנדרשת ואזורי ההזרקה, בהתאם למטרת הטיפול.

ההזרקה מתבצעת ללא צורך בהרדמה, ותחת אלחוש מקומי אשר נועד למנוע אי נוחות וכאב מן המטופלים. ההזרקה היא הזרקה תת עורית המתבצעת באמצעות צינורית ללא חוד או באמצעות מחט דקיקה.

מדובר בתהליך מהיר בן דקות אחדות בסך הכל. תוצאה ראשונית להזרקה של אלנסה ניתן יהיה לראות כמעט באופן מידי, כאשר פיזור החומר והתוצאה הקבועה והמלאה תבוא לידי ביטוי בטווח בן כשלושה ועד ארבעה שבועות.

 

הזרקת אלנסה לפנים
הרחבת זווית הלסת עם אלנסה – חומר מילוי המחזיק מעמד למשך שנים

 

תופעות לוואי של אלנסה

תופעות הלוואי בשל הזרקת אלנסה נחלקות לשני סוגים:

– תופעות לוואי מקומיות בשל פעולת ההזרקה – תופעות דוגמת אדמומיות, גרד, שטפי דם ונפיחות מקומית. תופעות אלו נפוצות בעת הזרקת אלנסה כמו גם בהזרקות של חומרי מילוי ונפח אחרים,  וצפויים לעבור מאליהם בטווח בן ימים אחדים.

– תופעות לוואי פנימיות – תופעות המעידות על תגובה של הגוף והתנגדות לחומר ההזרקה, דוגמת: תגובה דלקתית, תסחיף, התפתחות של נמק, היווצרות זיהום מקומי. כל אלו נדירים מאוד, לרוב יעידו על תהליך עבודה לא סטרילי ולא על החומר עצמו, וניתנים לטיפול בנקל, באמצעות התערבות רפואית ולרוב טיפול אנטיביוטי.
תהליך ההחלמה מטיפול באלנסה, ללא הסתבכויות חריגות ונדירות אלה, הוא פשוט ואינו כולל פגיעה באורח החיים. בימים הראשונים שלאחר הטיפול מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית ומחשיפה ממושכת לשמש.
בתופעות הלוואי המקומיות ניתן לטפל על ידי הנחת קומפרסים חמים בשילוב עם מלח טבעי, קרם לקירור ולהרגעה ומשככי כאבים על פי צורך.

 

שימושים נפוצים בהזרקת אלנסה

אלנסה משמשת למספר שימושים עיקריים:

  • אלנסה למילוי קמטים – שימוש בחומר אלנסה למילוי קמטים פופולרי במיוחד, מאחר ומדובר בחומר המספק מילוי יציב ועשיר, אשר עמיד לאורך זמן ומוביל על פני חומרים מתחרים. ניתן למלא באמצעות אלנסה קמטי הבעה עמוקים במיוחד, כהשלמה לטיפולי בוטוקס ולעתים אף כחלופה לטיפולים הללו.
  • אלנסה לשחזור נפחים – כוח הגרביטציה שמביא לנפילת העור, למראה מבוגר ולאובדן נפח טבעי, זוכה למענה באמצעות חומר המילוי אלנסה. קיימים סוגים שונים של חומר אלנסה, בריכוזים וברמת סמיכות שונה, בהתאמה למטרות שונות: אלנסה ללחיים, מילוי רקות באמצעות אלנסה, אלנסה להזרקה בקווי המתאר ולעיצוב ומילוי האף. חשוב לציין: החומר אינו מתאים להזרקה ולמילוי נפח בשפתיים ומתחת לעיניים.
  • אלנסה לשיקום ולשיפור של מראה העור – שימוש באלנסה לשיקום ולשיפור מראה העור מתבצע באופן שונה, בריכוז חומר קטן יותר ובאמצעות כמות גדולה יותר של הזרקות. הזרקת אלנסה למספר נקודות בפנים, בצורה סימטרית ומחושבת, תוביל לעידוד ייצור הקולגן בעור, לחידוש תאי העור המתים, ולמראה עור צעיר ובריא יותר.

 

עמידות טיפול באלנסה

אחד השיקולים המובילים בבחירה של חומרי הזרקה הוא השאלה לכמה זמן מחזיקה תוצאת ההזרקה, פרמטר שאחראי גם על שקלול המחיר.

עמידות הטיפול באמצעות חומרי אלנסה הוא מהארוכים והמובילים בתעשייה, כאשר בהתאם לסוג הטיפול וריכוז החומר ולמצב העור הראשוני בעת ההגעה לטיפול, ניתן להגיע לתוצאות אשר עמידות בטווח בן שנתיים ועד ארבע שנים.

 

האם החומר מאושר לשימוש?

אלנסה הוא בין החומרים החדשניים בענף, ומוכר לשימוש מזה כעשר שנים. החומר מאושר על ידי האיחוד באירופי ומשרד הבריאות בישראל.

 

טווח מחירים של מזרק אלנסה בקליניקות בישראל

בניסיון לברר האם הטיפול משתלם והאם קיים מחיר אלנסה קבוע, חשוב לזכור כי המחיר לטיפול נקבע על פי פרמטרים רבים, בניהם סוג החומר (כאמור, לאלנסה קיימים סוגי מזרקים בריכוזים שונים ובהתאמה לסוגי טיפול שונים).

לשאלה כמה עולה הזרקת אלנסה ניתן לענות בצורה רחבה ובאמצעות טווח מחירים בלבד, אשר עומד על 2500-5000 ₪, ומדובר במחיר לא מפוקח ובשוק פרטי לחלוטין.
חשוב לדעת כי מחיר מזרק אלנסה גבוה יותר ממחיר מזרק של חומרי מילוי אחרים בשוק, ולמעשה מדובר טיפול היקר ביותר. יחד עם זאת, בזכות יתרונותיו הרבים של החומר ובעיקר בזכות עמידותו ארוכת השנים – מדובר גם בטיפול המשתלם ביותר, מאחר וזה אינו נדרש לחידוש ולהזרקה חוזרת מדי מספר חודשים.

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן