כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

מיקרונידלינג

 

טיפולים מסוג מיקרונידלינג הם המענה שהולידה תעשיית הקוסמטיקה הרפואית עבור עור הפנים שחווה לאורך השנים שינויים, ונוטה לפגמים ולליקויים אסתטיים.

פגמים אלו נוצרים הן כתוצר של תהליך ההזדקנות שחווה העור, והן כתוצאה של חשיפה לשמש ולקרינת UV, שינויים במשקל שיצרו סימני מתיחה לא מחמיאים, פצעי אקנה שהותירו צלקות בעור, אובדן הגמישות הטבעית, הלחות והתייבשות של העור.

 

מיקרונידלינג טיפול
טיפולי מיקרונידלינג – להמחשה בלבד

 

 

מה זה מיקרונידלינג?

מיקרונידלינג או Microneedling בלועזית הוא שמה של טכניקת טיפול ייחודית, המתבססת על גירוי טבעי של העור ליצירה ושחרור של חומרים פעילים, שיסייעו בהתחדשות העור ובשיפור המרקם שלו, באמצעות פעילות מכנית וללא החדרת חומרים חיצוניים אל העור.

הצערת עור הפנים באמצעות מיקרונידלינג, מתבצעת באמצעות טיפול במחטים קטנות, היוצרות פציעה מבוקרת של העור באמצעות מכשיר בעל ראש מסתובב, תוך חדירה שטחית בלבד של המחטים לשכבת העור העליונה, בתנועה סיבובית שיוצרת התעוררות וזרימת הדם מוגברת, לצד שחרור של חלבון הקולגן – האחראי על בניית תאי עור חדשים, גמישות העור, הלחות והמרקם הטבעי והבריא של העור.

שיטת טיפול מיקרונידלינג מתבססת על פעולה מכנית בלבד או לחילופין מכשירי מיקרונידלינג בשילוב גלי רדיו לחימום ולשיקום תאי העור הפגועים.

 

איך מתבצע טיפול במיקרונידלינג?

◄ טיפולי מיקרונידלינג מתבצעים בסביבת טיפול מבוקרת וסטרילית, במרפאות ובמכוני קוסמטיקה מורשים.

◄ בטרם הטיפול תתבצע פגישת אבחון לצורך בחינת מצב עור הפנים, מרקם העור והפגעים האסתטיים הדורשים טיפול ושיקום, וקביעת סוג הטיפול המתאים תוך מתן מענה לכל הללו, לצד העדפות המטופלים תוך התייחסות לפרמטרים דוגמת: אופן ביצוע הטיפול, הצורך בהרדמה, שימוש בחומרים ונטייה לאלרגיות, טווח מחירים, תקופת החלמה, האם חוות הדעת של מטופלים חיוביות ושיקולים נוספים.

◄ הבחירה בטיפול מיקרונידלינג היא בחירה בטיפול בטוח, הנשען על גירוי העור לפעילות משקמת טבעית, ובעל יכולת השפעה ושיקום של מגוון בעיות עור.

◄ עם ההחלטה על טיפול מיקרונידלינג תיקבע גם סדרת הטיפולים המומלצת, שכן מדובר בטיפול תהליכי, המיושם באמצעות מספר מפגשים טיפוליים, לצורך מיצוי ההליך והגעה לתוצאה האופטימלית. כמות טיפולים לסדרת טיפולי מיקרונידלינג תעמוד לרוב על 3-5 טיפולים.

◄ הטיפול יתבצע תחת הרדמה מקומית של אזור הטיפול למניעת כאב ותחושת רגישות ואי נוחות.

◄ הטיפול יתבצע באמצעות מכשיר מיקרונידלינג- מכשיר חשמלי נטען ואלחוטי, לעתים תוך שילוב טכנולוגיית גלי רדיו המוקרנים אל העור בעת הפעולה המכנית. המכשיר הוא מכשיר דמוי עט, הכולל ראש מתחלף המהווה את הבסיס לנשיאת מספר רב של מחטים זעירות- באורך 0.5-2 מ”מ. המחטים מגיעות בציפוי ייחודי, מזהב או מכסף, או ממתכות ויטל סקין, חומרים בעלי יכולת לחדור אל שכבות העור ללא סכנת זיהום ודחייה. השימוש במחטים הוא חד פעמי והמחטים מתחלפות מדי טיפול לשמירה על סטריליות מלאה.

◄ במעמד הטיפול המעשיר המופעל מועבר מספר פעמים על אזור הטיפול, כאשר הראש המסתובב יוצר תנועתיות של המחטים בעור, תוך כיסוי שטח עור נרחב בזמן קצר, מה שמביא להתעוררות של כלי הדם ולפעולות שיקום עצמוניות וטבעיות שמבצע העור- כריאקציה לתחושת הפגיעה בו ולאמצעי הגנה.

◄ עם סיום הטיפול עשויה להופיע אדמומיות קלה ועד דימום קל ומבוקר, הנספגים במקום בתהליך ניקוי וחיטוי של הנקבוביות החשופות, לצד מריחה של חומרי חיטוי והזנה שייספגו היטב בעור ויספקו לחות וויטמינים בתהליך ההתחדשות של העור.

 

באילו ליקויים ובעיות עור ניתן לטפל באמצעות מיקרונידלינג?

מאחר וטיפולי מיקרונידלינג פועלים על עיקרון עידוד התחדשות העור באמצעות פעולה מכנית וגירוי טבעי, אותה פעולת חידוש בעלת יכולת לספק מענה למגוון בעיות ופגעי עור, דוגמת:

טשטוש והעלמת סימני מתיחה – סימני מתיחה הם סימנים שנותרים בעור לרוב לאחר שינויים קיצוניים במשקל, שיוצרים מתיחה מסיבית ו/או ריפיון והידלדלות של העור. מיקרונידלינג לטיפול בסימני מתיחה יוצר תהליך של חידוש ממוקד של העור באזור הסימנים, תוך בניית שכבת עור מוצקה ועבה יותר, מועשרת בלחות וגמישה ונטולת סימנים חיצוניים.

העלמת עיגולים כהים תחת העיניים – מיקרונידלינג לטיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים פועל לעיבוי שכבת העור הדקיקה והשקופה, החושפת את נימי הדם הפנימיים שיוצרים את המראה הכהה, העייף והלא מחמיא. פעולת חידוש העור וההזנה המחודשת שלו מספקת מענה גם לשקיעת העור שתחת העיניים ומביאה למראה צעיר ובריא יותר.

טיפול בצלקות אקנה – צלקות אקנה הן שאריות של פצעי האקנה, הנפוצות במיוחד בגיל ההתבגרות. פצעי האקנה הן פצעים הנוצרים כתוצאה משינויים הורמונליים ותוך שחרור עודף הורמונים, תוך יצירת פצעים דלקתיים ומוגלתיים. צלקות האקנה הן צלקות הנובעות הן כתוצאה מהתופעה עצמה והן בשל עיסוק ומגע בפצעים וטיפול שאינו סטרילי בפצעי האקנה שמותירים צלקות וחטטים. ביצוע טיפולי מיקרונידלינג לטשטוש צלקות אקנה מראה יעילות גבוהה, הסרה של תאי העור הפגועים וחידוש מרקם העור גם לאחר שנים ארוכות מקץ מחלת האקנה.

שיפור מרקם עור הפנים – מיקרונידלינג להצערת העור נהוג בעיקרו כמענה לעור הפנים, אולם מתבצע בתהליך דומה וביעילות גבוהה גם באזורים אחרים בגוף. הטיפול אינו בא לתת מענה לקמט כזה או אחר, או לסילוק כתם פיגמנטציה יחיד, אלא מספק מענה הוליסטי וכולל לעור הפנים תוך חידוש העור ומתן מענה למגוון סוגי ליקויים.

 

למי מתאים טיפול במיקרונידלינג?

הטיפול מתאים לגברים ולנשים, לרוב לאחר העשור השלישי לחיים, כמענה לפגמי עור קלים וכפעולה המעכבת את תהליכי הזדקנות העור.

הטיפול מתאים למטופלים בריאים, ללא מחלות עור כרוניות וללא שימוש במדללי דם.

הטיפול אינו מיועד לנשים בהיריון ולאחר לידה, בשל השינויים ההורמונליים הנוטים להשפיע על העור וצפויים לחלוף באופן טבעי.

 

כמה עולה מיקרונידלינג? מחירים:

מחיר מיקרונידלינג מושפע ממספר פרמטרים, בניהם סוג המכשיר והטכנולוגיה, פתולוגיית העור וצרכי המטופלים, כמות המפגשים הטיפוליים בסדרת הטיפולים הנדרשת ועוד.

הטיפולים אינם ניתנים במסגרת ביטוחים משלימים ואינם מכוסים במסגרת ביטוחי בריאות פרטיים.

בשונה מטיפולי הזרקות לפנים, טיפול מיקרונידלינג אינו מחייב ביצוע על ידי רופא מוסמך בלבד ויכול להינתן על ידי קוסמטיקאיות אשר עברו הכשרה מתאימה.

יחד עם זאת, טיפולי אסתטיקה רפואית, החל מאבחון מצב העור וקבלת המלצה לסוג הטיפול, וכלה ביישום, מומלץ לבצע במרפאה המנוהלת ומפוקחת על ידי רופא מומחה ברפואת עור וברפואה אסתטית.

טווח המחירים הנהוג בשוק עומד על: 800-1200 ₪ לטיפול יחיד.

 

האם קיימות תופעות לוואי אפשריות לטיפול?

טיפולי מיקרונידלינג עשויים להיות כרוכים בתופעות לוואי קלות דוגמת אדמומיות ורגישות בפנים לאחר הטיפול.

 

האם מיקרונידלינג מסוכן?

טיפולי מיקרונידלינג אינם טיפולים מסוכנים, אולם דורשים יישום מקצועי, ביד מיומנת וברמת דיוק גבוהה, ותחת תנאי סטריליות מלאה.

יישום טיפול הכולל חשיפה למחטים ונגיעה פולשנית בעור ללא הקפדה על סטריליות, חיטוי ועיקור מכשירים, החלפת מחטים והנחיות מוקפדות נוספות לטיפול- עשוי לחשוף את המטופלים לסכנת זיהום ודלקות.

 

תוך כמה זמן אפשר לראות את התוצאה של מיקרונידלינג?

טיפולי מיקרונידלינג מתבססים על טיפול תהליכי ואינם משקפים תוצאות באופן מידי.

הטיפולים מתבצעים באמצעות סדרת טיפולים הנקבעת בהתאמה לצרכי העור, שעם סיום הסדרה צפויה תוצאה מיטבית הניכרת לעין ומשתמרת לאורך זמן רב.

שיפור ראשוני במרקם העור ניתן יהיה לראות כבר מקץ ימים אחדים לאחר הטיפול הראשון – עם סגירת הנקבוביות והריפוי של העור מפני הפציעה המבוקרת הראשונית.

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן