כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

טיפול בוטוקס

 

ענף האסתטיקה הרפואית מציע מגוון טיפולים מעכבי הזדקנות, בעיקרם טיפולים המיועדים לעור הפנים, הזרקת בוטוקס וחומצות שונות, לטיפול בקמטים, כתמי פיגמנטציה ופגמים אסתטיים נוספים.

 

בוטוקס בפנים - הזרקה
בוטוקס בפנים – הזרקה – מרפאות לוי

 

 

ההבדל בין הזרקת בוטוקס להזרקת חומצות

לאורך השנים עור הפנים מאבד מן הגמישות הטבעית שלו, חווה צניחה מכוח הגרביטציה, והבעות הפנים באזורים שונים בפנים מתקבעות ויוצרות קמטים עמוקים, המעניקות לפנים מראה מבוגר יותר ומוזנח. הטיפול בקמטים מתבצע הן באמצעות הקדמת תרופה למכה: שמירה על עור הפנים, הזנה קבועה שלו בלחות טבעית, עידוד ייצור הקולגן והימנעות מחשיפה מרובה לשמש ולקרינה, וזאת לצד מענה לקמטים אשר כבר נוצרו, באמצעות טיפולי אסתטיקה מתקדמים.

טיפול בקמטים מתבצע באמצעות אחת משתי דרכים, או בשילוב שלהן:

 1. הזרקת בוטוקס
 2. הזרקת חומצה היאלורונית

 

מהו בוטוקס?

הבוטוקס הוא שמו המסחרי של רעלן בוטולינום, רעלן עצבי אשר בזיקוק ייעודי ובמינון מזערי מביא להיחלשות ולשיתוק של שרירים. השימוש בבוטוקס מיועד למספר מתווים רפואיים ואסתטיים, בניהם בהזעת יתר, במיגרנות כרוניות, בפרקינסון ובמחלות נוספות.

הטיפול בבוטוקס לצרכי אסתטיקה רפואית נעשה באמצעות שיתוק עדין של השרירים הסובבים את אזור הקמט, ומניעה של העמקת הקמט על ידי הימנעות מן ההבעות היוצרות אותו. הבוטוקס למעשה אינו מביא למילוי של הקמט, אלא לשיתוק השריר ומתיחת העור הסובב אותו, מה שמקפיא לתקופה מסוימת את היווצרות הקמט.

במקרה של קמטים שטחיים טיפול בבוטוקס לבדו מספיק לרענן את מראה העור ולטשטוש של הקמטים שנוצרו, ובמקרים בהם מדובר בקמטים עמוקים יותר- יהיה צורך בשילוב שלחומר נוסף, לרוב הזרקת חומצה היאלורונית.

חומצה היאלורונית היא חומצה הקיימת בגוף באופן טבעי, במרקם סמיך דמוי ג’ל המביאה להתמצקות של העור. לאורך השנים מאבד עור הפנים מיכולתו לייצר חומצה היאלורונית בצורה מספקת, וזאת ניתנת כתחליף באמצעות חומצה סינטטית המשלבת חומרים טבעיים ומדמה בהרכבה את החומצה הטבעית.

הזרקת חומצה היאלורונית ישירות לעומק הקמטים מביאה למילוי עמוק שלהם ולהעלמה שלהם. באזורים מסוימים בפנים ניתן לבצע את המילוי ישירות על גבי הקמט ללא טיפול נוסף, ובמקרים אחרים הזרקת החומצה תתבצע בשילוב עם הזרקת בוטוקס.

 

סוגי בוטוקס נפוצים

במרפאות ובמכוני האסתטיקה הרפואית בולטים במיוחד שני סוגי בוטוקס נפוצים:

 • בוטוקס – הבוטוקס במקור מיוצר בארה”ב, והוא חומר הבוטוקס המוכר, הפעיל בשוק עשרות שנים, ונותן מענה לרפואה הקונבנציונלית ולרפואה האסתטית גם יחד. הבוטוקס הוא חלבון אשר מופק מחיידק, ויוצר חומר פעיל המביא לחסימת הפעילות העצבית סביב האזור אליו הוזרק החומר. הבוטוקס המקורי נפוץ ומוכר בשימוש לצרכים אסתטיים, מתפזר באזור ההזרקה ומביא לתוצאה אופטימלית בטווח זמן בן 3-4 ימים מיום הטיפול, ומחזיק מעמד לתקופה בת ארבעה עד שישה חודשים.
 • דיספורט – דיספורט הוא פיתוח כימי הנהוג במדינות אירופה בעיקר, הנשען על שרשרת B של הרעלן, בוטולינום טוקסין, והוא בבחינת חומר הזרקה חדשני יותר. ריכוז החומר הפעיל בתמיסת ההזרקה הוא נמוך יותר, ונדרשת רמת דיוק גבוהה בכדי להפיק ממנו את התוצאה הרצויה. הדיספורט מתפזר בפנים מהר יותר ועמיד לתקופה בת שישה עד שמונה חודשים.

 

טיפול בוטוקס באזור הפה
טיפול בוטוקס באזור הפה והשפתיים

 

למי מתאימה הזרקת בוטוקס?

השימוש בבוטוקס למילוי קמטים ולצרכים אסתטיים מתאים לנשים ולגברים.

הגיל המתאים לטיפולי בוטוקס הוא העשור הרביעי לחיים, בו נוהגים להופיע קמטי הבעה וקמטוטים באזור העיניים והמצח, כאשר ההזרקה מספקת תוצאה טובה במיוחד. בטווח גילים מאוחר יותר ניתן לעשות שימוש בבוטוקס לצרכי טיפול בקמטים, אולם במידה והטיפולים לא החלו בשלבים המוקדמים להופעת הקמטים – טיפולי הבוטוקס יהיו פחות יעילים.

טיפולי בוטוקס אינם ניתנים לביצוע בעבור נשים בהיריון.

על מטופלים בעלי מחלות ו/או בעיות נוירולוגיות להיוועץ ברופא המטפל בטרם פניה לטיפולי הבוטוקס.

ככלל, לא נדרשות הכנות לטיפול בוטוקס, אולם מטופלים אשר נוטלים תוספי תזונה, מדללי דם, או תרופות אנטי דלקתיות- נדרשים להפסקה מהטיפול התרופתי בטרם ביצוע הזרקת חומרי הבוטוקס.

לא ניתן לבצע טיפולי בוטוקס במקרה של מחלת עור פעילה, דוגמת הרפס ואחרות, ויש להמתין להחלמה מלאה.

 

האם טיפולי בוטוקס פוגעים במראה הטבעי?

בעבר נולד לטיפולי הבוטוקס שם רע, כתוצאה מטיפולי הזרקות בוטוקס במינונים גבוהים ולא מותאמים, שיצרו נפיחות, שטפי דם ובעיקר מראה פנים נטולי הבעה כתוצאה משיתוק שרירי ההבעה.

טיפול בוטוקס מקצועי, תוך שימוש בחומרים מורשים ואיכותיים, הזרקה למיקום המדויק ומינונים מדויקים של חומר, אינם מביאים למראה פנים ל טבעי, כי אם יוצרים ריכוך למראה הטבעי, טשטוש והעלמה של קמטים וקמטוטים, ומראה פנים עדין וצעיר יותר.

 

אזורים נפוצים אליהם מוזרק בוטוקס

טיפולי בוטוקס למילוי קמטים מתאימים לאזורים שונים בפנים,  כאשר כאמור בוטוקס אינו חומר מילוי כי אם רעלן הנועד לשתק בעדינות שרירים קטנים בפנים, היוצרים קמטי הבעה. הזרקת בוטוקס בפנים מתאימה במיוחד לחלק העליון של הפנים, במצח, בצדי העיניים ובין העיניים, אזורים בהם נוטים להתפתח קמטי הבעה עמוקים.

טיפולי בוטוקס בחלק התחתון של הפנים: בוטוקס בשפתיים, בוטוקס בסנטר, בוטוקס בלחיים,  אינם יעילים ואף עשויים לגרום לנזקים דוגמת פגיעה בדיבור ובתפקודי הפה השונים, בשל שיתוק של השרירים החיוניים לפעולות הללו.

טיפול בקמטים אשר נוצרים סביב הפה ובסנטר לא יבוצע באמצעות הזרקת בוטוקס, כי אם באמצעות חומרי מילוי המוזרקים ישירות אל עומק הקמט, מייצרים נפח ואפשרות לפיסול השפתיים, הלחיים, והסנטר.

בין אזורי ההזרקה הנפוצים בהם ניכרת יעילות גבוהה לטיפול:

 • בוטוקס במצח – לטשטוש קמטוטי ההבעה הנוצרים על המצח לאורך השנים. עוד על בוטוקס במצח.
 • בוטוקס בין הגבות – טיפול נפוץ במיוחד הנועד להיפרד מן המראה הכעוס שמייצר הקמט העמוק הנחרץ עם השנים בין הגבות. על פי עומק הקמט עשויה להידרש גם הזרקה של חומצה היאלורונית, למילוי ולהעלמה מוחלטת של הקמט. עוד על הטיפול כאן.
 • בוטוקס בצידי העיניים – הקמטוטים בצדי העיניים מקורם בהבעות חיוביות, הנולדות בזכות החיוך. בעוד שהחיוך מאיר את הפנים ומעניק מראה קורן, את הקמטוטים שהוא מותיר ניתן להשאיר מאחור באמצעות הזרקת בוטוקס בצדי העיניים, וקבלת עור חלק למשעי.

 

הזרקת בוטוקס לפנים
הזרקת בוטוקס לפנים – שפתיים, לחיים

 

האם קיימות תופעות לוואי של בוטוקס?

טיפולי הבוטוקס מתבצעים באמצעות הזרקה עדינה של חומר רעלן במינון נמוך, החודר לעומק מילימטרים בודדים את שכבת העור. החומר אינו חודר אל מחזור הדם ואינו מגיע למערכת הלימפה, ועל כן אין מדובר בטיפול מסוכן או מזיק. החומר הפעיל מוסיף להתקיים ולהשפיע על השרירים לתקופה מוגבלת בת חודשים אחדים בלבד, והטיפול אינו כרוך בשינוי קבוע או תוצאות כרוניות.

יחד עם זאת, קיימים סיכונים וסיבוכים אפשריים בהזרקת בוטוקס, לצד תופעות לוואי קלות, וטרם ביצוע הטיפול חשוב להכיר את כלל הסיכונים:

 • תגובה אלרגית לרעלן בוטולינום טוקסין – הגוף עשוי לייצר תגובה אלרגית, שהיא למעשה דחייה, של כל חומר המוחדר אליו. התגובה האלרגית יכולה לבוא לידי ביטוי במספר אופנים בניהם: גירוי מקומי, פריחה, זליגה של החומר אל מעבר לאזור הטיפול ושיתוק של שרירים נוספים, היווצרות גבשושיות וכתמים. אחוז המטופלים אשר נמצאים כאלרגיים לבוטוקס הוא נמוך במיוחד, ובמרבית המקרים הגוף ירגיל את עצמו לחומר ויפטר מן האלרגיה באופן טבעי, באמצעות חשיפה מבוקרת ונמוכה אליו. טיפול בתופעות האלרגיות עשוי להתבצע באמצעות הקרנת גלי רדיו, טיפול בסטרואידים, או לחלוף מעצמו.
 • פיתוח נוגדנים לבוטוקס – תופעה הפוכה מתופעל האלרגיה, היא פיתוח נוגדנים של הגוף כלפי החומר, מה שיביא לחוסר השפעה של החומר על השרירים. במקרה כזה ניתן לבחון אם השינוי במינון החומר יעזור, ובמידה ולא- אין טעם ויעילות למטופלים כאלה בהזרקת בוטוקס משום סוג.
 • אדמומיות ונפיחות – אדמומיות מקומית ונפיחות באזור ההזרקה הן תופעות שעשויות להתרחש גם ללא אלרגיה לבוטוקס, כתגובה להזרקה עצמה ועד לפיזור מאוזן של החומר תחת העור.
 • שטפי דם – הופעה של שטפי דם סביב אזור ההזרקה היא תופעה מוכרת וחולפת מקץ מספר ימים. ניתן לכסות את הכתמים באמצעות איפור קל עד להיעלמותם, כמו גם להסתייע בקומפרסים קרים להרגעת העור.
 • מראה לא סימטרי – בהזרקת בוטוקס באזורים הדורשים סימטריה דוגמת בוטוקס בצדי העיניים, תיתכן תוצאה לא אחידה הנובעת מעומק והיקף קמטים שונה, עובי העור ודיוק ההזרקה. לאחר תקופת החלמה קצרה שנועדה לאפשר את פיזור החומר בצורה המיטבית באזור המוזרק, במידה ועדין מתקבל מראה לא סימטרי, ניתן לטפל באמצעות תיקון והזרקה נוספת על פי צורך.
 • נפילת עפעף – תניחה של העפעף וקבלת מראה נפול של העיניים כתוצאה משינוי בתגובת השריר במקרה של הזרקה באזור העיניים. מדובר בתופעת לוואי נדירה שלרוב חולפת מאליה מקץ מספר שבועות.

 

עמידות טיפולי בוטוקס – לכמה זמן זה מחזיק?

אחת השאלות החשובות למטופלים ולמתעניינים כאחד, היא: תוך כמה זמן ניתן לראות תוצאות של טיפול בוטוקס ולכמה זמן היא נשמרת?

מאחר ומדובר בהזרקה מקומית, התוצאות ניכרות כבר מקץ כיומיים ממועד הטיפול, ומגיעות למצבן האופטימלי בתוך כשבוע.

מרבית הרופאים המטפלים המבצעים הזרקות בוטוקס מזמינים את המטופל/ת לביקורת בטווח בן שבועיים, לבחינת אזור ההזרקה, התופעות האפשריות, ובמקרה הצורך הזרקה נוספת ותיקונים.

עמידות הטיפול משתנה בין מטול למטופל, והממוצע נע בין ארבעה חודשים לשישה חודשים.

הטיפול אינו מתפוגג באופן חד, ולמעשה השריר משתחרר בהדרגה, עד לשחרור מוחלט והופעת הקמטים מחדש, מה שמצריך את חידוש הטיפול.

במקרים רבים לאחר מספר פעמים של הזרקה, השריר נחלש באופן טבעי, ותדירות הטיפולים מתארכת בין טיפול לטיפול.

 

מה זה בייבי בוטוקס?

 

טווח מחירים של הזרקת בוטוקס בישראל

ענף האסתטיקה הרפואית בישראל מתבצע במסגרות פרטיות ואינו חלק מסל הבריאות, כמו גם אינו פועל תחת פיקוח מחיר. העלות נקבעת על ידי כל רופא וכל קליניקה על פי שיקול דעתם, כאשר התמחור מתבצע על פי מחיר בוטוקס לאזור אחד- המהווה מענה לאזור טיפול אחד.

השאלה כמה עולה טיפול בוטוקס תיענה על פי מספר אזורי ההזרקה הנדרשים, וכמובן על פי העלויות הנהוגות על ידי כל רופא מטפל.

טווח מחירים של הזרקת בוטוקס בישראל עומד על 600-1500 ₪, לאזור טיפול בודד.

טיפולי בוטוקס מספקים מענה יעיל ובטוח, מבוצעים על ידי רופאים מוסמכים בלבד, ומהווים טיפול אנטי אייג’ינג מתקדם לנשים ולגברים. בשונה מניתוחים אסתטיים אין מדובר בטיפול פולשני, והטיפול מתבצע באופן מקומי, ללא הרדמה וללא צורך בתקופת החלמה.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בטיפול זמני המחייב תחזוקה וחידוש מדי מספר חודשים לשמירה על תוצאה מיטבית, נותן מענה לאזור טיפול מוגבל ובמקרים רבים מצריך טיפול משלים באמצעות חומרי מילוי והזרקות לפנים.

מודעות לבריאות וניקיון עור הפנים כבר בגיל צעיר עשויה לעכב את התפתחות הקמטים והצורך בטיפולים אסתטיים, הן באמצעות שימוש בתכשירים מזינים בעלי אחוז לחות גבוה וחומרים מסנני קרינה, והן באמצעות שמירה על אורח חיים בריא, הימנעות מעישון, צמצום החשיפה לשמש ותזונה מאוזנת ועשירה במינרלים, ויטמינים וסיבים תזונתיים.

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן