כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

בוטוקס בשפתיים

 

טיפולי בוטוקס בשפתיים מוכרים פחות, בשל העובדה שבוטוקס אינו חומר מילוי כי אם חלבון הכולל רעלן משתק, אולם הוא מספק תוצאות מעולות בהעלמת קמטוטים סביב השפתיים, הרמת השפה העליונה והדגשה שלה.

 

בוטוקס בשפתיים
הזרקת בוטוקס לשפתיים לפני ואחרי – מרפאות לוי

 

 

מהו בוטוקס בשפתיים?

חומר הבוטוקס הוא חלבון רעלן עצבי אשר מיוצר על ידי חיידק בוטולינום, כאשר הזרקת בוטוקס מביאה לשיתוק עדין של השרירים באזור ההזרקה. אזור הפה והשפתיים נוטה לקמטוטים רבים, אשר נולדים כתוצאה מהבעות פנים טבעיות ומרובות דוגמת חיוך וצחוק, נשיקה, הזעפת פנים תוך כיווץ השפתיים ועוד.

שכבת עור השפתיים ושכבת העור המקיפה אותו היא דקיקה, נוטה להתקמט בקלות, ולאורך השנים מאבדת מן המוצקות והגמישות הטבעית שלה וכתוצאה מכך גם מנפח השפתיים הקיים. הזרקת בוטוקס לשפתיים תביא לשיתוק טבעי של השרירים אשר יוצרים את קמטי ההבעה האמורים, להחלקה שלהם, להרמה ולהדגשה של השפתיים באופן טבעי.

עיבוי שפתיים באמצעות בוטוקס אינו אפשרי, שכן הבוטוקס אינו חומר מילוי ואינו משפיע על נפח השפתיים, אולם הזרקת בוטוקס בשפתיים תביא לטשטוש והעלמה של קמטים וסדקים על השפתיים ובסביבתם, למניעת צניחת השפה והרמה שלה ולמראה שפתיים טבעי, מודגש ויפה.

 

למי מתאימים טיפולי הזרקת בוטוקס בשפתיים?

טיפולי בוטוקס בשפתיים מתאימים בעיקרם לנשים, אשר סובלות מקמטוטי שפתיים: שפתיים סדוקות ומקומטות, קמטים סביב השפתיים וצניחה של השפה העליונה. תופעות אלו לרוב מגיעות לאחר העשור הרביעי בחיים, אולם דווקא הזרקות בוטוקס, בשונה מסוגי הזרקות אחרים של חומרי מילוי, מומלץ לבצע בשלבים מוקדמים ככל הניתן, כאשר שיתוק של שריר ההבעה אשא יוצר את הקמטים, יביא לעיכוב תהליכי הזדקנות של עור הפנים והימנעות מיצירת הקמטים מלכתחילה.

טיפול הזרקת בוטוקס לשפתיים אינו נותן מענה לבעלות שפתיים דקיקות במיוחד אשר מבקשות עיבוי של השפתיים. הגדלת שפתיים בבוטוקס ניתנת רק בשילוב עם חומר מילוי נוסף, דוגמת שימוש בחומצה היאלורונית לצורך פיסול השפתיים ובניית נפח.

הזרקת בוטוקס בשפתיים אינה מומלצת לנשים בהיריון, לנשים אשר סובלות מהרפס פעיל בשפתיים או לנוטלי תרופות מדללי דם (עבור אלה נדרש ייעוץ רפואי ואישור הרופא המטפל).

אנשים אשר סובלים ממחלות כרוניות או מחלות אונקולוגיות נדרשים אף הם לייעוץ רפואי מקדים.

טיפולי הבוטוקס בשפתיים נפוצים אמנם בעיקרם אצל נשים, אולם אין כל מניעה לביצוע טיפולים כאלה גם עבור גברים, אשר סובלים ממראה שפתיים סדוקות, נפולות וקמטוטים סביב אזור הפה והשפתיים, לקבלת עור חלק ומראה צעיר יותר.

 

כיצד מתבצעת הזרקת בוטוקס לשפתיים?

  • טיפולי בוטוקס בשפתיים מיושמים באמצעות הזרקה עדינה של חומר הבוטוקס תחת העור, ברמת דיוק גבוהה במיוחד תוך השפעה על שרירי ההבעה באזור.
  • אין צורך בהכנה מוקדמת לטיפול.
  • מומלץ להימנע מעישון ומשתיית אלכוהול בארבעים שונה שעות לפני טיפולי ההזרקה בפועל וטווח זמן דומה גם לאחריה.
  • ההזרקה מתבצעת באמצעות מחט דקיקה וכוללת תחושת כאב מקומי בדומה לביצוע של כל זריקה. ניתן למרוח משחת אלחוש מקומי להקלה על תחושת הכאב וחוסר הנוחות.
  • במרבית סוגי הטיפול תתבצע הזרקת בוטוקס בשפה העליונה, ולמעשה ישירות לשרירים הסמוכים אליה, מה שיביא לשיפור מרקם העור בשפתיים וסביבתן, חידוש העור והחלקת הקמטים, הרמה והדגשה של השפה ויצירת מראה של שפתיים סימטריות, מלאות ובריאות, למראה צעיר.

 

כמה עולה להזריק בוטוקס לשפתיים – מחירים:

מחיר בוטוקס בשפתיים עשוי להשתנות בין הרופאים המטפלים השונים, בהתאם לכמות החומר הנדרשת ואופי הטיפול, השפעות הנוגעות לעובי ומרקם העור, כמו גם תמחור אישי המתבסס על ניסיון אישי, רמת השירות הניתנת במרפאה, שימוש בחומרים מתקדמים ועוד.

טווח מחירים של הזרקת בוטוקס בפה יעמוד על 500-1200 ₪. חשוב לציין כי מדובר בטיפולים המתבצעים בשוק חופשי וללא פיקוח על המחיר, ועל כן כל רופא יכול לגבות כרצונו. יחד עם זאת, קיים פיקוח של משרד הבריאות על השירות, אשר מחויב להתבצע על ידי רופא מוסמך בלבד תוך שימש בחומרי הזרקה מאושרים ומורשים בלבד.

 

בוטוקס בשפתיים
הזרקה לשפתיים – מרפאות לוי

 

כמה זמן מחזיק בוטוקס בשפתיים?

עמידות חומר הבוטוקס בשפתיים ובאזורי הזרקה אחרים עומדת על בין ארבעה לשישה חודשים, כאשר מדי התקופה האמורה יש לחזור על פעולת ההזרקה ולחדש את התוצאה.

 

מה עדיף בוטוקס לשפתיים או חומצה היאלורונית?

אחת השאלות שחוזרות ועולות היא השאלה מה עדיף בוטוקס או חומצה היאלורונית לשפתיים. על מנת לענות על השאלה חשוב להבין מה מספק כל חומר ולהתאים את הטיפול לצורך ולמטרה של המטופלת.

כאמור, הבוטוקס הוא רעלן אשר משתק את השרירים באזור ההזרקה שיוק עדין, מונע הבעות פנים שיוצרות את הקמט ומחליק את העור סביב אזור ההזרקה. הבוטוקס מטפל בצניחה הטבעית של העור סביב השפתיים ויוצר אשליה של הרמת שפתיים.

לעומת זאת, חומצה היאלורונית היא חומר מילוי ונפח, אשר מזרק ישירות אל תוך השפתיים לצורך עיצוב השפתיים, מילוי שלהם והדגשה, והגדלה של נפח השפתיים ליצירת שפתיים עבות ובשרניות יותר. ההחלטה בין שני הטיפולים תלויה בעובי השפתיים, במרקם עור השפתיים, בשאלה של מבנה וסימטריות של השפתיים ומצב הקמטים והעור הסובב אותן.

במקרים מסוימים, לקבלת תוצאה אופטימלית ניתן לשלב בין שני סוגי הטיפולים.

 

תופעות לוואי של בוטוקס בשפתיים

תופעות לוואי הן נדירות בטיפולי הזרקות בוטוקס למיניהן, לרבות הזרקות בוטוקס בשפתיים, ויחד עם זאת חשוב להכיר את התופעות האפשריות והטיפול בהן:

אלרגיה לבוטוקס – תגובה אלרגית של הגוף לחומר, התנפחות באזור ההזרקה, אדמומיות וגרד, חוסר בתגובה ובהשפעה. טיפול באמצעות סטרואידים ונוגדי אלרגיה.

נדידת החומר – נדידת החומר בין אזורים שונים בפנים, תגובה מקומית באזור שונה מאזור ההזרקה- פגיעה עצבית. מדובר בתופעה נדירה אשר צפויה לחלוף מאליה מקץ מספר ימים.

חוסר סימטריה – בשל קושי לחזות את השפעת החומר וכן השפעה שונה על שרירים שונים עשויה להתקבל חוסר סימטריה בין צדי השפתיים ובמראה השפתיים עצמם. ניתן לתקן באמצעות הזרקה נוספת והתאמת מינון החומר על פי הצורך.

פיתוח עמידות לחומר – לאחר תקופה של הזרקות בוטוקס הגוף עשוי לגלות פיתוח עמידות לחומר ולא להגיב אליו. תופעה זו אינה ניתנת לטיפול ותצריך בחינת פתרונות נוספים מתחום האסתטיקה הרפואית כחלופה להזרקות בוטוקס.

תגובה מקומית – נפיחות מקומית, אדמומיות ושטפי דם הן תגובות שכיחות לכלל טיפולי ההזרקה לרבות בוטוקס בשפתיים, ניתנות לטיפול באמצעות הנחת קומפרסים חמים ושימוש במשחות מקלות ומפחיתות אדמומיות עורית בהתאם להמלצת הרופא. מדובר בתופעות מקומיות שצפויות לחלוף באופן טבעי בתוך מספר ימים.

 

לקריאה נוספת: בוטוקס באזור המצח

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן