כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

מילוי שקעים מתחת לעיניים

 

מילוי שקעים מתחת לעיניים הוא בין הטיפולים הפופולריים בתחום האסתטיקה הרפואית, וזאת בשל ההשפעה המכרעת שקיימת למראה העיניים וסביבתן על מראה הפנים הכללי.

 

מילוי שקעים מתחת לעיניים - מרפאות לוי
מילוי שקעים מתחת לעיניים – מרפאות לוי

 

 

איך נוצרים שקעים מתחת לעיניים?

העור הסובב את אזור העיניים הוא עור דק במיוחד, הנוטה לסבול מיובש, ומשקף בצורה בולטת כל שינוי במצב האישי, החל מסימנים כהים הנולדים כתוצאה מהשתקפות של ורידים וכלי דם, וכלה בסימני עייפות ושקעים הנוצרים כתוצאה מאובדן הגמישות הטבעית.

השקעים אשר נוצרים מתחת לעיניים הם תולדה של הגיל, הגנטיקה אורח חיים והשפעות סביבתיות. נמצא קשר ישיר בין תזונה מאוזנת, שעות שינה מומלצות ואורח חיים רגוע ובריא, להשפעות על מראה עור הפנים, כאשר כאמור אלה ניכרים במיוחד על גבי העור הדק שסביב העיניים, אשר מייצר שקעים וכתמים כהים, שמביאים למראה מבוגר ולא מטופח.

 

מהו מילוי שקעי עיניים?

תחום האסתטיקה הרפואית אינו שוקד על השמרים ומביא לעתים קרובות פיתוחים וחידושים, הן בטכנולוגיות הטיפוליות והן בפיתוח של חומרים המיועדים להילחם בפגעי הגיל ולעכב את תהליכי ההזדקנות.

 

כיצד מתבצע טיפול מילוי שקעים מתחת לעיניים?

מילוי שקעים מתחת לעיניים ניתן לבצע במספר סוגי טיפול בשקעי עיניים, אולם השיטה הפופולרית ובעלת אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר מתבססת על הזרקת חומרי מילוי.

הטיפול מיועד למלא את הקפלים שנוצרים בין כריות השומן הרכות, מצדי העיניים, בנקודות החיבור שבין העיניים לאף ומעל לארובת העין. המילוי מתבסס על הזרקת חומרים המהונדסים באמצעות רכיבים טבעיים ורכיבים המזוהים ויוצרים על ידי הגוף באופן טבעי ונשחקים לאורך השנים,

 

סוגי טיפול למילוי שקעי עיניים – יתרונות וחסרונות:

  • ניתוחים כירורגיים – ישנם מספר סוגי ניתוחים כירורגיים אשר מספקים מענה למראה המבוגר והנפול שיוצרים שקעי העיניים. בין הניתוחים נפוצים ניתוחי כריתת כריות השומן, מתיחת עור הפנים, השתלת פרופיל סיליקון או חומר בלתי מתכלה אחר תחת העיניים ופתרונות נוספים. היתרונות הבולטים של הניתוחים הכירורגיים: קבלת מענה קבוע שאינו מתפוגג ו/או נדרש לחידוש, אפשרות לטיפול במקרים קשים ומאתגרים. החיסרון הבולט הוא ההליך הכירורגי אשר מתבצע בהרדמה מלאה, כרוך בתקופת החלמה ממושכת, מביא עמו סיכונים המאפיינים התערבות כירורגית והרדמה מלאה, עלותו גבוהה והוא עשוי להותיר צלקות קלות בפנים.
  • טיפולים קוסמטיים – טיפולים קוסמטיים לטשטוש השקעים והכתמים הכהים תחת העיניים הם טיפולי פילינג, טיפולים המתבססים על מריחת חומרים שמביאים לקילוף שכבת העור הראשונית, ולחידוש של מראה העור באמצעות החדרת לחות וחומרים מזינים. טיפולי פילינג למעשה אינם מביאים למילוי של השקעים, כי אם לטשטוש הכתמים הכהים שנוצרים בעקבותיהם ולחידוש מראה העור. מדובר בטיפולים שמרניים, בטוחים במיוחד ופשוטים ליישום, עלותם נמוכה באופן משמעותי מעלות הטיפולים האחרים, אולם יעילותם מוגבלת וקצרת טווח.
  • מילוי שקעים באמצעות הזרקה – מילוי שקעי העיניים באמצעות הזרקה הוא טיפול רפואי אסתטי המתבצע באמצעות הזרקת חומרי מילוי לאזור השקעים, ופיזור שלו באופן שממלא את השקע ומעניק לו נפח, מחזיר את הגמישות הטבעית אל העור, ומעניק מראה צעיר, טבעי ובריא למטופלים. יתרונות בהליך מילוי שקעי עיניים הן לפני הכל בתוצאה המעולה שהוא מספק, כמו גם בהליך המתבצע באופן פשוט, ללא צורך בהרדמה או סיכונים מיותרים. חסרונות הטיפול מצויים בעמידותו קצרת הטווח יחסית, שכן חומרי המילוי נוטים להיספג בעור ולהתפוגג בטווח בן חודשים אחדים, מה שמצריך חזרה על הפעולה מדי מספר חודשים ועד כשנה.
  • הזרקת בוטוקס למילוי שקעיםהזרקת בוטוקס מתאימה לחלק העליון של הפנים, לרבות האזור שסביב העיניים, ויוצרת שיתוק עדין של שרירים באזור, הנוטים להבעות שיוצרות ומטמיעות קמטים. הזרקת בוטוקס בשלב מוקדם של התפתחות השקעים תביא למיעוט במאמץ של השרירים באזור, ותסייע ביצירת מראה צעיר ללא קמטים, אולם בפועל אין מדובר במילוי של השקע כי אם בטשטוש שלו באמצעות מתיחה של השריר.

 

טיפול מילוי שקעים מתחת לעיניים
טיפול מילוי שקעים תחת העיניים

 

באילו חומרים משתמשים למלא שקעים מתחת לעיניים?

קיימים מספר חומרי מילוי מובילים בענף האסתטיקה הרפואית, ביניהם חומצה היאלורונית, אלנסה, פרופילו, רדיאס וחומרים נוספים. חומרים אלו משמשים למילוי קמטים והצערה של עור הפנים, פיסול פנים והשבת הגמישות לעור.

האזור סביב העיניים הוא כאמור אזור רגיל בו העור דק במיוחד, ונמצא כי החומר היעיל ביותר להזרקה ולטיפול באזור זה היא החומצה ההיאלורונית. מילוי שקעי עיניים בחומצה היאלורונית מספק תוצאה טובה ומדויקת, ויוצר מראה טבעי, צעיר ומרשים.

 

יתרונות בהליך מילוי שקעי עיניים:

  • נגישות הטיפול – הטיפול מתאים לביצוע וליישום בכל גיל, על פי הצורך, מתאים גם לתיקון פגמים קלים במיוחד אשר מפריעים למטופל/ת.
  • טיפול בטוח – טיפולי הזרקה בכלל וטיפול מילוי שקעים בחומצה היאלורונית בפרט, הם טיפולים בטוחים ליישום, כמעט ללא תופעות לוואי ובעלות רמת סיכון נמוכה במיוחד.
  • טיפול הפיך – תוצאה הטיפול הפיכה, הן בשל האפשרות לספוג את החומצה במקרה הצורך והן בשל התכונות של חומצה היאלורונית להיספג בעור ולהתפוגג לאורך זמן.
  • עמידות הטיפול – חומצה היאלורונית נוטה לאבד מנפחה בתוך כמחצית השנה, כאשר הזרקת חומצה היאלורונית תחת שקעי העיניים תביא לנפח ולמילוי שתוצאותיהן יהיו ניכרות לתקופה בת כשניים עשר חודשים (החומצה תאבד מנפחה לאחר כמחצית השנה ולאחר מכן בהדרגה עד להתפוגגות מוחלטת).
  • טיפול המתבצע תוך אלחוש מקומי בלבד, ללא צורך בהרדמה וללא כאב.

 

תקופת החלמה מטיפול מילוי שקעים ותופעות לוואי אפשריות

מילוי השקעים תחת העיניים באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית אינו דורש תקופת החלמה או מגבלות כלשהן לאחר ביצוע הטיפול. בימים שלאחר ההזרקה מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית ו/או פעילות מאומצת, ולאפשר לחומר להתפוגג בפנים בצורה טבעית, לתוצאה מיטבית.

תיתכן הופעה של שטפי דם ונפיחות מקומית, בהם ניתן לטפל באמצעות קומפרסים קרירים. לא צפוי כאב או צורך במשככי כאבים. במידה וקיימת תחושת כאב, אי נוחות או תופעה חריגה אחרת יש לפנות אל הרופא המטפל.

 

סרטון מילוי שקעים מתחת לעיניים

 

אחוזי הצלחת טיפול מילוי שקעים תחת העיניים

הטיפול זוכה לאחוזי הצלחה גבוהים, מביא להשבת נפחים וגמישות העור ומתמודד בהצלחה עם כוח הגרביטציה ונטיית העור לנפילה לאורך השנים. במקרים מסוימים הטיפול עשוי להותיר יתר נפיחות תחת העיניים- נפיחות זו צפויה להתפוגג מאליה בתוך ימים אחדים.

במידה והתקבלה תוצאה לא סימטרית או לא מדויקת ניתן לבצע תיקון והתאמה באמצעות ספיחת החומר, חומר ניגוד או הזרקה נוספת, לתוצאה סימטרית ואופטימלית.

 

מחיר מילוי שקעים בעיניים

טווח המחירים לטיפול בשקעים תחת העיניים בישראל הוא רחב, מאחר ומדובר בשירות פרטי לחלוטין, שאינו במסגרת סל הבריאות ואינו מצוי בפיקוח. טווח המחירים עשוי לעמוד על 2500-5000 ₪, בהתאם למוניטין, הוותק והמקצועיות של הרופא המטפל, כמו גם לצרכי המטופל, לכמות החומר הנדרשת ולמספר נקודות ההזרקה.

חשוב לבחור במרפאה מקצועית בה מתבצע הטיפול באמצעות רופא מוסמך בלבד, לוודא כי המרפאה פועלת בשקיפות, מציעה מגוון טיפולים אפשריים, חומרי טיפול מתקדמים, טכנולוגיות חדישות, מה שמאפשר לה לשים את טובת המטופל מעל לכל ולהעניק ייעוץ מקצועי, והמלצה על מגוון אפשרויות טיפוליות.

חשוב לדעת כי ישנם מקרים בהם הזרקת חומצה היאלורונית לא תסייע, דוגמת כתמים כהים תחת העיניים הנובעים מגידולים שומניים, פיגמנטציה ומסיבות אחרות. אבחון מקצועי של רופא מנוסה הוא חשוב מאוד לצורך איתור מקור הבעיה, כאשר ק בהמשך תגיע ההמלצה הרפואית והטיפול הרצוי.

 

מילוי שקעים מתחת לעיניים
טיפול מילוי שקעים מתחת לעיניים
×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן