כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

עיבוי שפתיים

 

ענף האסתטיקה הרפואית מציע מספר אפשרויות לטיפול מילוי שפתיים, עיבוי שפתיים ופיסול של השפתיים, בדרכים שונות, המתבססות ברובן על הזרקות, כאשר לכל חומר הזרקה ישנם יתרונות וחסרונות.

 

עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית
עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית – לפני אחרי

 

 

על פי קוד היופי המערבי, מאפיינים של שפתיים יפות מתייחסים למרקם השפה, לתצורה ולעובי שלה. שפתיים מלאות, במרקם עשיר בלחות ובצורה סימטרית המדמה גימור של לב, הן שפתיים חושניות התורמות למראה צעיר ורך יותר ומשפיעות על מראה הפנים כולו.

עם השנים וככל שהגיל מתקדם יותר, השפתיים הטבעיות חוות תהליך שינוי במספר אופנים:

  • אובדן נפח, אשר נובע ממחסור בסיבים של קולגן ואלסטין, חומצות שמעניקות נפח וגמישות לעור.
  • שינוי צורה כתוצאה מכוח הגרביטציה – עור הפנים אשר מאבד מן הנפח והגמישות הטבעית שלו חווה תהליך של גרביטציה, צניחה ומשיכה כלפי מטה של אזורים בפנים. כוח זה פועל על זוויות הפה, יוצר קמטים ארוכים מזוויות הפה כלפי מטה, ומסגרת לא אסתטית לשפתיים שמשנות את תצורתן בתהליך זה.
  • יובש – לאורך השנים השפתיים מאבדים מן הלחות הטבעית שלהן, הן בשל תהליך טבעי של אובדן הלחות בעור אשר מאפיין תהליכי הזדקנות, והן בשל תנאים סביבתיים דוגמת חשיפה ממושכת לשמש, חשיפה לקור או לחום, ואובדן כלי הדם העוריים הדקיקים שתחת השפה. הופעת היובש מתרחשת בצואה לא אחידה ועשויה לגרום גם לצבעים לא אחידים של השפתיים.
  • נסיגת שפתיים – נסיגת שפתיים מאפיינת יותר את השפה התחתונה, מושפעת מהידללות עצם החניכיים וטיפולי שיניים מורכבים.

 

מהו עיבוי שפתיים?

עיבוי שפתיים הוא תהליך פשוט וקל ליישום, בו נעשה שימוש בחומר חיצוני להשבת נפח השפתיים, לעיצוב ולמילוי שלהן, תוך החדרת לחות לשפתיים ועיצוב הצורה שלהן. לשאלה איך מתבצע עיצוב שפתיים ניתן למצוא מענה באמצעות מספר שיטות למילוי שפתיים:

שיטת הטיפול

אופן הביצועיתרונותחסרונות
מילוי שפתיים בשומן עצמימילוי שפתיים באמצעות שומן עצמי מתבצע בתהליך של שאיבת תאי שומן מאזור אחר בגוף והזרקתו לשפתיים.מספק נפח שפתיים מלא, אחיד ויציב.

הגוף קולט את השומן הטבעי שלו עצמו ואין חשש להתנגדות או דחיה.

פתרון ארוך טווח אשר אינו דורש חידוש.

הליך כירורגי המתבצע לרוב בהרדמה מלאה, ונדרשת תקופת החלמה.

יש צורך בשאיבת כמות גדולה של תאי שומן, מאחר וחלק גדול מן התאים אינם נספגים בתהליך.

תקופת הספיגה של השומן בשפתיים ועד להורדת הנפיחות והתקבעות של התוצאה הסופית היא ארוכה, ועומדת על כשלושה חודשים.

מילוי שפתיים בחומצה היאלורוניתהזרקה של חומצה היאלורונית בשפתיים, להענקת נפח ועיצוב.חומצה היאלורונית מתבססת על חומר טבעי אשר מיוצר על ידי הגוף, נקלטת ונספגת בגוף בקלות ואינה נדחית על ידו. הפעולה מתבצעת תוך אלחוש מקומי בלבד, אינה כרוכה בהחלמה ממושכת, ניתנת לתיקון על פי צורך ומספקת תוצאה טובה ואחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.מילוי שפתיים בחומצה היאלורונית מספק תוצאה קצרת טווח לתקופה בת כחצי שנה, כאשר בסיום תקופה זו יש צורך לחזור על הטיפול לשימור התוצאה.
מילוי שפתיים בשיטת הפפיוןמילוי שפתיים בשיטת הפפיון היא שיטה חדשנית יחסית, אשר במסגרתה נעשה שימוש בחומצה היאלורונית כחומר מילוי ויצירת נפח, בטכניקת הזרקה חדשנית ומדויקת במיוחד, ותוך שילוב מיקרו פיגמנטציה לחידוש צבע השפתיים כחלק מן ההליך, ותיחום שלהן.שימש בחומרים על בסיס טבעי, בטוחים ונספגים בעור בקלות. חומצות היאלורוניות מסוגים מתקדמים ומעולים, חומרי ההרקה כוללים חומרי אלחוש לתהליך קל ונטול כאב.גם בשיטת הפפיון מדובר בתוצאה קצרת טווח המחזיקה מעמד חודשים ספורים ועד שנה, בהתאם לכמות החומר ומצב המטופלת.
עיבוי שפתיים באמצעות הזרקת סיליקוןהזרקה של טיפות שומן סיליקון לשפתיים לצורך עיבוי ומילוי שהן.הליך מהיר ללא צורך בהרדמה, מלאה או מקומית, הגוף מצפה את טיפות הסיליקון באופן טבעי בקולגן, והתהליך מתבצע במספר מחזרי טיפול ובהדרגה מה שמקל על הגעה לתוצאה מדויקת.

הסיליקון הוא חומר סינתטי, אינו טבעי, ועשוי לגרום לתגובת נגד ודחייה של הגוף. סיליקון עשוי לנדוד ממקום ההזרקה ובכך לספק נפח במקומות שאינם רצויים, ואינו ניתן לספיגה או סילוק במקרה של אי שביעות רצון מן התוצאה. ההליך מחייב חזרה וחידוש בכל 4-6 שבועות לאורך מספר מחזורים, וההגעה לתוצאה הסופית עשויה לארוך זמן רב.

 

תשובות לשאלות נפוצות בנושא מילוי שפתיים:

 

למי מתאים טיפול עיבוי שפתיים?

עיבוי שפתיים מתאים לגברים ולנשים, בכל גיל, כאשר טיפול מסוג זה מתחת לגיל 18 מחייב הסכמה וחתימה של ההורים ו/או אפוטרופוס חוקי.

הטיפול מיועד לבעלי שפתיים דקיקות, בין אם כתוצאה מולדת ובין אם כתוצאה מהידקקות של השפה ואובדן הנפח הטבעי שלה לאורך השנים. הטיפול מתאים לצעירות המבקשות לשנות את מבנה ומראה הפנים באמצעות יצירה של שפתיים עבות וחושניות, ולמבוגרות שחוות את כוח הגרביטציה שמשנה את מבנה הפנים ויוצר מראה נפול ומבוגר, באמצעות הוספת נפח ומילוי לשפתיים באופן ישיר ולקמטים שבאזור הפה.

 

האם נדרשת הכנה לקראת מילוי שפתיים?

הצורך בהכנה בטיפולי אסתטיקה רפואית הוא תלוי בשיטת הטיפול. ככלל, כל הטיפולים מתבצעים על פנים נקיות למשעי, ללא איפור או כל חומרי טיפוח אחרים. טיפולי ההזרקות דורשים הפסקת שימוש בחומרים מדללי דם כעשרה ימים טרם הטיפול.

עיבוי שפתיים באמצעות הזרקת שומן עצמי היא השיטה המורכבת יותר, מאחר והיא כוללת הליך רפואי המתבצע בשני אזורים שונים בגוף, ומתבצעת בהרדמה מלאה. בשיטה זו נדרש צום מוקדם טרם הטיפול, נטילת תוספי תזונה, הקפדה על שתיה מרובה בשבועיים שטרם הטיפול (לכל הפחות 10 כוסות מים ביום), וההמלצה היא על הפסקת עישון לפחות כחודש בטרם ביצוע הטיפול בפועל.

 

לכמה זמן מחזיקה התוצאה של מילוי שפתיים?

גם עמידות התוצאה של מילוי שפתיים תלויה בסוג הטיפול הנבחר:

– מילוי שפתיים באמצעות שומן עצמי מספק תוצאה קבועה ללא צורך בחידוש ובחזרה על הפעולה.

– מילוי שפתיים באמצעות הזרקת סיליקון מספק אף הוא תוצאה קבועה ועמידה.

– מילוי שפתיים בשיטת הפפיון או באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית בשיטה המסורתית יספקו תוצאה מוגבלת בזמן אשר עמידה בממוצע לתקופה בת כשישה חודשים.

 

מחיר עיבוי שפתיים בישראל – כמה עולה?

מחיר מילוי שפתיים ממוצע בקליניקות השונות משתנה בהתאם לקליניקה, על פי הוותק, המוניטין ורמת המקצועיות של הרופא המטפל, וכמובן בהתאמה לשיטת הטיפול הנבחרת על ידי המטופל או המטופלת.

טווח המחירים הנהוג של מילוי שפתיים:

  • מילוי שפתיים בשומן עצמי – מחיר הטיפול נע בין 9000-18000 ₪, תלוי במספר אזורי ההזרקה ובכמות השומן אשר נדרשת לשאיבה ולהזרקה מחדש בשפתיים.
  • מחיר מילוי שפתיים בחומצה היאלורונית יקבע על פי כמות המזרקים הנדרשת לצורך הגעה אל התוצאה המיטבית, כאשר עלות מזרק חומה היאלורונית נע בין 1500-3500 ₪ (ישנן סוגים שונים של חומצות היאלורוניות באיכויות ודרגת עמידות שונה).
  • מילוי שפתיים בשיטת הפפיון נקבע בהתאמה אישית בהתאמה להליך הטיפול, כמות החומר וצרכי העיבוי והצורך בשילוב של טיפול מיקרו פיגמנטציה שבנוסף לתהליך הענקת הנפח והמילוי מספק גם צבע באמצעות איפור קבוע. תהליך זה יכול לעמוד על 2500-6000 ₪.
  • מילוי שפתיים באמצעות הזרקת סיליקון מתומחר על פי כמות הפגישות הטיפוליות, כאשר אלה משתנות בין מטופל אחד לאחר. עלות כל מפגש תעמוד בממוצע על 900-1400 ₪.

 

עוד על עיבוי השפה באמצעות חומצה היאלורונית

 

הרמת שפה באמצעות יצירת חתך ללא הזרקה

מטופלות רבות (וגם מטופלים) מבקשים להכיר את טכניקות העיבוי ולדעת האם ניתן לבצע מילוי שפתיים ללא הזרקה בכלל. שאלה פופולרית נוספת היא האם אפשר למלא שפה עליונה בלבד, כאשר היא זאת שאיבדה את עיקר הנפח. התשובה לשתי השאלות הללו טמונה בשיטה הטיפולית אשר קרויה הרמת שפה באמצעות יצירת חתך.

השיטה מיועדת בעיקרה למטופלים ומטופלות מבוגרים, אשר חווים את כוח הגרביטציה על הפנים בצורה ניכרת, מה שבא לידי ביטוי בהתרחקות  של האף מן השפה העליונה של המטופל, מה שמעניק מראה פנים נפל, מבוגר ואף מזוקן. הפתרון שמציעה הרפואה האסתטית במקרה זה אינו בהכרח הזרקות, כי אם יצירת חתך תחת האף, שנועד להרים מעט את השפתיים ולמתוח אותם כלפי מעלה, לצמצם את המרחק בין האף לשפה כפי שזה נוצר באופן טבעי ולאורך שנים ארוכות, ולזכות במילוי ובנפח של השפתיים, בעזרת שימו ברקמה מרירית הפה.

השיטה מתבצעת בהליך כירורגי, בהרדמה מקומית, תוך שימוש בתפרים זעירים אשר נמסים אל תוך העור באופן טבעי במהלך תהליך ההחלמה.

השיטה מספקת תוצאה טובה, מחדשת את מראה שפתיים ואזור הפה והאף ומסיעת ביצירה שח מראה צעיר יותר.

אין מדובר בשיטת מילוי כי אם בפרוצדורה כירורגית, אשר דורשת החלמה ומותירה צלקת זעירה בתחתית האף. השיטה אינה כרוכה בצורך בהזרקה של חומרים, ולמעשה משפיעה ומתאימה לשיפור מראה השפה העליונה בלבד.

יחד עם זאת, כאשר המטרה היא עיבוי השפה העליונה בלבד, אין למהר לפתרון של ביצוע חתך בהליך כירורגי ניתוחי וניתן עדיין להסתייע בטכניקות ההזרקה ובחומרי המילוי השונים.

 

איך בוחרים את שיטת מילוי השפתיים המתאימה ביותר?

כפי שניתן לראות, קיימות מגוון שיטות וחומרי הזרקה רבים אשר מתאימים לביצוע מילוי שפתיים, כאשר לכל אחת מן השיטות יתרונות וחסרונות. מעבר לשיקולים של עמידות החומר, צורך בחזרה על הפעולה, תקופת החלמה ושיקולי עלות, ישנה גם שאלת ההתאמה של כל שיטה למטופל, בהתאם לאנטומיית הפנים שלו, מצבו הרפואי והציפיות שלו/שלה מן הטיפול.

לא כל שיטה תגיב בצורה זהה על מטופלים שונים, ועל כן מומלץ בטרם ההחלטה על השיטה הטיפולית, לפנות למרפאה מקצועית אשר מציעה מגוון שיטות ואפשרויות, להתייעצות עם רופא מומחה בתחום האסתטיקה הרפואית וההזרקות. מילוי שפתיים, בשונה מהזרקות למילוי קמטים, היא שיטה טיפולית אשר מצריכה רמת דיוק גבוהה במיוחד. על פי מצב העור, מצב השפתיים והצורך המבוקש, רופא מקצועי ידע להמליץ על סוג הטיפול האופטימלי והמותאם ביותר, כמו גם בעל סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר.

עולם הרפואה האסתטית פועל בשוק חופשי הטיפולים אינם נכללים בסל הבריאות או הביטוחים הרפואיים הפרטיים והמשלימים, ולמעשה לכל מטופל ומטופלת החופש לבחור את סוג הטיפול והרופא המטפל. חשוב לבחור ברופא מוסמך בלבד, אשר מלבד היכרות עם העור ואנטומיית הפנים של המטופל, יבצע תשאול רפואי מקיף, ידע להימנע מסיכונים, כמו גם להגיב במהירות ובמקצועיות בכלים רפואיים, לתגובות לא צפויות, ככל שאלה נדירות, במהלך ההליך הרפואי.

יש לבחור במרפאה מקצועית, בה קיימת סטריליות מוקפדת, זמינות של הצוות הרפואי, ליווי אישי וייעוץ רפואי, כמו גם ליווי של המטופל והמטופלת, וביצוע ביקורות כנדרש לאחר הטיפול. במקרים רבים של טיפולי הזרקה למילוי נפח בשפתיים נדרשים תיקונים, הן באמצעות הזרקת חומר נוסף והן באמצעות דיוק התוצאה באמצעות חומרי ניגוד, ויש לוודא כי ההתקשרות והטיפול יכללו את התיקונים הללו במקרה הצורך.

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן