כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

הזרקת רסטילן

 

הזרקת רסטילן היא בין חומרי המילוי אשר משמשים רבות בתעשיית האסתטיקה הרפואית, לצרכים שונים בניהם: מילוי קמטים, השבת נפחים, הרמת פנים, מילוי שקעים ושימושים נוספים.

 

רסטילן הזרקה
רסטילן חומצה היאלורונית לשפתיים

 

 

מהו רסטילן?

רסטילן הוא שם מסחרי לקבוצה של חומרים, אשר מתבססים על חומצה היאלורונית שעשויה ממרכיבים טבעיים שאינם מן החי. חומצה היאלורונית היא חומר אניוני אשר מצוי בין רקמות החיבור, מיוצרת באופן טבעי על ידי הגוף ומקשרת בין התאים. החומצה ההיאלורונית אחראית על יצירת נפח הרקמות, ספיחת מים בכמות גבוהה ויצירת תנאי לחות, ויוצרת מראה עור אלסטי, גמיש ומלא ברק.

בעוד שבגיל צעיר הגוף מרבה בייצור חומצה היאלורונית בריכוז גבוה ובאופן טבעי, בעשור הרביעי לחיים בערך מתרחשת האטה משמעותית ועד הפסקה של ייצור חומצה היאלורונית טבעית על ידי הגוף, מה שמביא להזדקנות העור, לצניחה שלו, לאובדן הגמישות ולהתפתחות של קמטים וקמטוטי עור.

הזרקת רסטילן חומצה היאלורונית מיועדת להשיב לעור את ריכוז החומצה ההיאלורונית שאבדה עם השנים ולעכב תהליכי הזדקנות, כמו גם לשקם מראה עור פגום ונפול ואף לצרכי פיסול פנים באמצעות מילוי טבעי של אזורים שונים בפנים.

בשונה ממותגים מסחריים אחרים של חומצה היאלורונית, חומר המילוי רסטילן עשוי מחומרים טבעיים בלבד ואינו כולל רכיבים מ החי, מה שהופך אותו מתאים גם למטופלים ומטופלת בעלי אידיאולוגיה טבעונית/צמחונית, ומפחית סיכויים לרגישות ודחייה, בשל יצירת חומר בהרכב קרוב ככל הניתן להרכב החומר הטבעי אשר מיוצר על ידי הגוף.

 

הזרקת רסטילן (Restylane) – צרכים ושימושים

כפי שצוין, הזרקת רסטילן משמשת בענף הרפואה האסתטית למגוון של צרכים שימושים:

רסטילן למילוי קמטים – אחד השימושים הבולטים ברסטילן ובחומרי מילוי והזרקה בכלל הוא לצורך מילוי, טשטוש והחלקה של קמטים. קמטים בפנים נוצרים לאורך השנים כתוצאה מהתקבעות של הבעות פנים (קמטי הבעה), צניחה של העור, הרגלים ותנאים סביבתיים (קמטוטי עישון, קמטים כתוצאה מחשיפה ממושכת לקרינה לא מבוקרת), ומסיבות תורשתיות ואישיות. הקמטים הופכים את מראה הפנים למבוגר ולא מחמיא, אולם ניתנים לטיפול בקלות באמצעות מגוון חומרים. רסטילן למילוי קמטים מטפל בקמט ומפזר חומר צמיגי וגמיש אשר מביא להחלקת הקמט ומראה צעיר יותר.

מתחת לעיניים – הזרקת רסטילן מתחת לעיניים נועדה לספק מענה לשני ליקויים עיקריים: מילוי והחלקה של קמטוטי עור תחת עור העיניים, אשר מאופיין בדקיקות ובשקיפות, כמו גם מילוי שקעי העיניים – השקעים השחורים והכהים אשר נוטים להיווצר מתחת לעיניים ולייצר מראה עייף ומבוגר. הזרקת רסטילן למילוי שקעים בעיניים מעניק נפח נוסף באזור, ממלא את השקעים ויוצר הרמה לאזור זה של הפנים, ומעלים את הצבע הכהה שנוצר בתוכם.

מילוי עצמות לחיים – כוח הגרביטציה פועל לאורך השנים ומשפיע גם על עור הפנים, כאשר הלחיים המורמות והמודגשות אשר מאפיינות מראה צעיר, נוטות לצניחה ויוצרות מראה נבול, עייף ומזוקן. הזרקת רסטילן למילוי עצמות לחיים תביא להשבת הנפחים שאבדו, להרמה טבעית של העור ולמראה צעיר ובריא.

רסטילן למילוי שפתיים – נשים רבות סובלות ממראה שפתיים דקיקות, שפתיים סדוקות, שפתיים לא סימטריות או תצורת שפתיים שאינה מחמיאה, ומבקשות לזכות בשפתיים מלאות, בשרניות וחושניות במראה נשי. הזרקת רסטילן לשפתיים תשיג את התוצאה המבוקשת, תוך מילוי של השפתיים הקיימות בנפח טבעי, פיסול ועיצוב תצורת השפתיים, מילוי סדקים והעשרת השפתיים בלחות טבעית ובברק. למידע על עיבוי שפתיים.

 

סוגי רסטילן

כאמור, רסטילן הוא שמה המסחרי של סדרת מוצרים, המיוצרים בהתאמה לשימושים שונים, ומספקים דרגת סמיכות וריכוז חומרים שונה.

בין מותגי הרסטילן המובילים:

רסטילן קיס – רסטילן קיס הוא למעשה תרכובת רסטילן בריכוז נמוך של חומר, מה שמאפשר שימוש באזורים קטנים, עבודה מדויקת ועדינה במיוחד. רסטילן קיס משמש בעיקר להזרקות בשפתיים, למילוי, עיצוב ופיסול שפתיים ומספק תוצאה מדויקת ומרשימה. נדרשת מיומנות והיכרות עם החומר לביצוע הזרקות מסוג זה.

רסטילן סקינבוסטר – רסטילן סקין בוסטר הוא חומר פעיל בריכוז גבוה ובדרגת סמיכות נמוכה, מה שהופך אותו מתאים להזרקה רוחבית: הזרקה במספר רב של נקודות בפנים, לחידוש מראה עור הפנים ושיפור מרקם העור ולא כמענה לקמט או למפגע נקודתי. רסטילן סקינבוסטר מחליף ביעילות הזרקות רוחביות אחרות דוגמת חומרי מזותרפיה, בזכות ריכוז גבוה יותר של חומצה היאלורונית פעילה המצוי בחומר, כמו גם טיפולים ךהתחדשות העור דוגמת פילינג. רסטילן סקין בוסטר מביא להגברת ייצור טבעי של קולגן ואלסטין ולהצערת העור באופן ניכר. עוד על סקין בוסטר.

רסטילן פרלן – הזרקת רסטילן פרלן מיועדת בעיקרה לטיפול בקמטים עמוקים, תוך הזרקה ישירה ומילוי של הקמטים בחומר מילוי סמיך וצמיגי שמספק מענה אפקטיבי בהחלקה של קמטים והעלמה שלהם. רסטילן פרלן מתאים להזרקה ולטיפול בקמטים בשליש העליון של הפנים, קמטים המוכרים גם כקמטי הבעה, אשר נוטים לשוב ולהיחרץ בזמן קצר. החומר הוכח כמטפל בהצלחה בקמטים במצח, סביב העיניים ובעיקר בקמט העמוק אשר נוצר בין הגבות ומעניק לפנים מראה כעוס.

רסטילן סאב קיו – תרכובת רסטילן סמיכה ועשירה אשר מתאימה למילוי שקעים תחת העיניים, טשטוש של עיגולים שחורים, השבת נפחים והרמת פנים, מילוי שקעים בלחיים, עיצוב סנטר ומתן נפח ומוצקות לעור הפנים.

 

תופעות לוואי של הזרקות רסטילן

 • רסטילן הוא חומר הזרקה בטוח לשימוש, נספג בקלות בעור ומתמוסס מאליו בתקופה בת מספר חודשים. בזכות הדמיון של החומר לחומר הטבעי המיוצר על ידי הגוף אין סכנת דחייה או אלרגיה של החומר על ידי הגוף.
 • עיקר תופעות הלוואי הנוגעות להזרקת רסטילן הן תופעות הנולדות כתוצאה מפעולת ההזרקה עצמה.
 • החומר מוזרק לעור על פנים נקיות למשעי לאחר חיטוי.
 • אין צורך בהרדמה מלאה או מקומית
 • ניתן לעשות שימוש במריחת חומר מאלחש, לצורך מניעת כאב ורגישות במעמד הטיפול.
 • שבעה ימים לפני הטיפול יש להימנע מנטילת כדורים/תרופות מדללי דם.
 • לאחר הטיפול עשויה להופיע נפיחות מקומית, תחושת אדמומיות וגרד, שטפי דם ורגישות מקומית.
 • כל התופעות הללו צפויות לחלוף באופן טבעי וללא צורך בטיפול בתוך שעות ספורות ועד ימים אחדים.
 • במקרה הצורך, ניתן להניח קומפרסים קרים על הפנים או להשתמש במשחה מקררת ומרגיעה.
 • לא צפוי צורך במשכך כאבים.
 • בימים שלאחר הטיפול מומלץ להימנע מחשיפה ממושכת לשמש ומפעילות גופנית מאומצת.

 

רסטילן לעומת חומרים אחרים

ענף האסתטיקה הרפואית מציעה מגוון רחב של חומרי הזרקה לפנים, המספקים מענה למגוון ליקויים אסתטיים, ממילוי של קמטים, שיפור מרקם העור, הבהרת כתמי פיגמנטציה וטיפול בצלקות אקנה. מטופלות רבות מתקשות למצוא את ההבדלים בין החומרים השונים ולבחור את החומר המתאים להזזרקה, במטרה לזכות באנטי אייג’ינג יעיל ובטיפול בפגמי העור בצורה האופטימלית.

שני חומרי הזרקה מוכרים לצד הרסטילן מעוררים לא אחת את ההתלבטות. לפני הכל חשוב לדעת כי אין חומר אחד העולה באופן מובהק על האחר, וכי לכל חומר היתרונות הבולטים שלו. השיקול הבולט בבחירת חומר הוא התאמה אישית לצורך, לליקוי ולמצב עור הפנים. בתכנון שיפור מראה הפנים והצערת העור מומלץ להיוועץ ברופא מומחה בתחום האסתטיקה הרפואית, לאבחון מוקדם וייעוץ אישי.

יחד עם זאת, נתייחס לשני חומרים פופולריים העומדים בשורה אחת עם הרסטילן:

רסטילן או סיטלאג’?

על פניו, בעבור המטופלים מדובר בשתי קבוצות חומרים המספקים תוצאה דומה לשימושים שונים. בשונה מרסטילן המורכב מחומרים טבעיים בלבד, תרכובת הסטילאג’ עשויה מרכיבים הנלקחים גם מן החי. מלבד זאת סטילאג’ כוללת אנטי אוקסידנטים דוגמת מנטול המסייעים בייצוב ובפירוק של החומצה בגוף.

רסטילן או ג’ובידרם?

רסטילן וג’ובידרם מספרים ריכוז של חומצה היאלורונית המיועדת להזרקה ומספקת מענה למגוון ליקויים אסתטיים. סדרת ג’ובידרם מספקת לעתים עמידות גבוהה יותר של החומר לאורך זמן, בהתאם למיקום ההזרקה ולמצב העור של המטופל.

רסטילן, סיטלאג’, ג’ובידרם וחומרים נוספים הם שמותיהם המסחריים של חומרים בעלי הרכב דומה ושינויים מינוריים. מומלץ להיוועץ ברופא מומחה אשר מספק מגוון של חומרים וטיפולים מתקדמים, במטרה לקבל הכוונה והמלצה שאינה מוטה, ומביאה בחשבון את צרכי המטופל/ת בראש ובראשונה.

במקרים מסוימים תתקבל המלצה לשילוב בין חומרים שונים, לאזורים שונים בפנים, לקבלת תוצאה מיטבית.

 

כמה עולה הזרקת רסטילן? מחירים

טיפולי הזרקות לצרכים אסתטיים הם טיפולים פרטיים, אשר אינם מצויים בסל הבריאות ואינם מוכרים על ידי הביטוחים הפרטיים. עלות הטיפולים אינה מפוקחת ונקבעת על פי שיקול הדעת של כל נותן שירות.

חשוב לציין כי אך ורק רופא מוסמך רשאי בהזרקת רסטילן (וחומרים אחרים).

עלות הטיפול נקבעת על פי מאפייני העור ושטח ההזרקה הנדרש- ובסופו של דבר על פי כמות המזרקים הנדרשת. מחיר רסטילן למזרק יעמוד בממוצע על 1500-2500 ₪, בהתאם לסוג החומר המצוי במזרק וכאמור תמחור האישי כפי שנקבע על ידי המרפאה האמורה.

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן