כתובת המרפאה

מוצקין 12, נווה מונסון

אימייל

info@levyclinics.co.il

קמטים בצידי הפה

 

התבגרות עור הפנים באה לידי ביטוי באובדן הלחות והגמישות הטבעית של העור, בצניחת העור באזורים שונים ובהיווצרות קמטים בצידי הפה, הידועים גם בכינוי קווי מריונטות. קמטים אלו יוצרים מראה מבוגר ועייף, ואף משפיעים על הבעות הפנים הטבעיות ועשויים להעניק מראה עצוב או כועס, במנותק מן התחושה הטבעית.

 

קמטים בצידי הפה
מילוי קמטים בצידי הפה ובפנים – לפני ואחרי

 

 

מהו טיפול בקמטים בצידי הפה?

הקווים הנמתחים מטה משני צידי הפה (הקרויים גם: Nasolabial Folds) נוטים להעמיק ולהתפתח לאורך שנים, בשל מגוון גורמים, החל מהתקבעות של הבעות פנים וכלה בתהליך ההזדקנות הטבעי של העור. תהליך זה מתרחש כתוצאה מאובדן הקולגן והאלסטין האחראים על הלחות הטבעית, גמישות ומוצקות העור.

ענף האסתטיקה הרפואית מספק מספר שיטות טיפול וחומרים מובילים, בהתאמה לאופי ולצורך הליקוי האסתטי ותוך אבחון והתאמה לגורם צניחת זווית הפה והיווצרות הקמטים.

 

שיטות למילוי קמטים בצידי הפה

בין סוגי טיפול למילוי קמטים בצד הפה המובילים נמצא הטיפול באמצעות חומרי מילוי. חומרי מילוי הם חומרים אשר מיושמים בהזרקה מקומית באזור הקמט, ויוצרים מילוי טבעי, טשטוש והחלקה של הקמט, כמו גם מיצוק העור והשבת נפחים, אשר יוצרים הרמה טבעית של העור, שיפור מרקם העור ומראה עור מוצק ובריא.

חומרי המילוי והטיפולים המובילים אשר משמשים לצרכי הזרקות בצידי הפה:

1. חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי אשר מיוצר על ידי הגוף, מצוי בין רקמות החיבור ואחראי על בניית סיבי קולגן, קשירת מולקולות מים ושימור הלחות הטבעית של העור. חומצה היאלורונית ומסייעת בשמירה על הלחות והאלסטיות של העור, אולם לאורך השנים היקף הייצור שלה על ידי הגוף באופן טבעי מופחת, מה שמביא לתופעות הזדקנות העור בכללותן, ולהופעת קמטים בצידי הפה בפרט.

חידוש רמות החומצה ההיאלורונית בעור הפנים מתבצע באמצעות הזרקת חומרי מילוי ונפח המבוססים על חומצה היאלורונית בדרגות סמיכות וצמיגיות משתנות. חומרי מילוי אלה מספקים נפח ומיצוק לעור הפנים, מחליקים ומטשטשים קמטים.

מילוי קמטים באזור הפה באמצעות חומצה היאלורונית מתבצע באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית לצידי הפה, אל עומק הקמטים וסביבם, מה שיוצר מילוי והחלקה טבעית של הקמט והרמה של אזור הפנים הנפול.

2. רדיאס

הזרקת רדיאס לצידי הפה מסייע במילוי הקמטים כמו גם הרמת צידי הפה בהזרקה של  סידן הידרוקסילאפטיט, חומר בייצור סינטטי המדמה בהרכבו את הסידן הטבעי הקיים בגוף, מה שיוצר מילוי בחומר טבעי לעור, עמיד לאורך זמן רב ונספג באיטיות לתקופה שיכולה לעלות על שנתיים ימים. עוד מידע על רדיאס.

3. הזרקת שומן עצמי

הזרקת שומן עצמי לצורך מילוי קמטים בצידי הפה, מתבצע בהליך מורכב יותר הכולל  שאיבת שומן מחלק אחד של הגוף, מאזורים הנוטים להצטברות שומנית דוגמת הירכיים או הבטן, סינתוז וניקוי של החומר מרכיבים עודפים להותרת שומן טבעי טהור, והזרקתו אל צדי הפה למילוי הקמטים והשבת הנפח לעור הדליל והנפול באזור זה.

הזרקה של שומן עצמי עושה שימוש ברקמה הטבעית של הגוף עצמו, מפחיתה סיכוני דחייה ותגובה אלרגית, ומספקת עמידות ארוכת טווח.

4. בוטוקס

בשונה מן החומרים המוזכרים מעלה, בוטוקס אינו חומר מילוי כי אם חלבון רעלן המיועד להשפיע על תגובת השרירים אשר אחראים על יצירת קמטי הבעה בצידי הפה. הזרקת  בוטוקס לצידי הפה נועדה להביא לשיתוק מקומי ועדין של שרירים אשר יוצרים הבעות פנים שנחרצות סביב הפה ויוצרות קמטי הבעה עמוקים.

שימוש בבוטוקס מיועד לשלב ראשוני יחסית של הופעת קמטים בצידי הפה, מאחר והבוטוקס אינו עוסק במילוי הקמט אם כי בהרמה ומתיחה של העור שאינו צונח כתוצאה מפעילות השרירים. במקרים רבים ההמלצה תהיה עם בוטוקס כטיפול משלים לחומצה היאלורונית וחומרי מילוי אחרים, ולא כחלופה להם.

 

למי מתאים הטיפול?

מילוי קמטים בצידי הפה באמצעות חומרי מילוי מתאים לנשים ולגברים, לרוב החל מן העשור הרביעי לחיים, אשר מבקשים מענה לאנטי אייג’ינג כבר בתחילת התהליך, באמצעות טיפול נגיש, בטוח ושאינו פולשני. הטיפול ניתן בהתאמה אישית של שיטת טיפול וחומר להזרקה, בהתאם למצב העור, עומק הקמטים והיקף נפילה בצידי הפה, ובכפוף לתשאול רפואי לאיתור סיכונים ומגבלות.

הטיפול אינו מתאים לסובלים ממחלות כרוניות בכלי הדם, נוטלים מדדלי דם, ובעלי מחלות עור זיהומיות כרוניות.

 

מחיר מילוי קמטים בצידי הפה

עלויות הטיפול בקמטים בצדי הפה משתנות בהתאם למגוון משתנים, בניהם סוג הטיפול וחומר ההזרקה, כמו גם מוניטין וניסיון ותמחור אישי של כל רופא ומרפאה.

טווח מחירים בישראל לפי סוג החומר המוזרק לטיפול בקמטים בצדי הפה:

הזרקת בוטוקס- 600-1000 ₪ למזרק.

הזרקת חומצה היאלורונית- 1200-2200 ₪ למזרק.

הזרקת שומן עצמי- 5000-8000 ₪ לטיפול.

 

האם קיים טיפול טבעי?

טיפול טבעי לקמטים בצדי הפה עשוי לסייע כטיפול מונע, לעיכוב הופעת הקמטים והזדקנות העור באמצעות הגנה על העור מפני חשיפה לשמש ולקרינה מזיקה, מריחת חומרי הזנה ולחות טבעיים המסייעים בשימור רמת הלחות והגמישות של העור, תזונה עשירה במינרליים, הימנעות מעישון וכדומה.

טיפולים טבעיים אחרים המיועדים לשיקום מצב העור ולהעלמת קמטים בצידי הפה, לא הוכחו כיעילים ואינם מספקים את התוצאה הרצויה.

 

האם קיימות תופעות לוואי אפשריות?

טיפולים לקמטים בצידי הפה נחשבים לטיפולים בטוחים במיוחד, ואינם כוללים סיכון מהותי. יחד עם זאת, ייתכנו תופעות לוואי אפשריות, אשר נובעות בעיקרן מפעולת ההזרקה והשינויים שחווה מרקם העור החיצוני.

בין התופעות האפשריות תיתכן הופעה של נפיחות מקומית, אדמומיות ושטפי דם באזור ההזרקה. תופעות אלו צפויות לחלוף באופן טבעי מקץ ימים אחדים. ניתן גם להסתייע בהנחת קומפרסים קרים או משחה מרגיעה, על פי המלצת הרופא המטפל.

תופעות אפשריות נוספות אשר נחשבות נדירות במיוחד: תגובה אלרגית של הגוף לחומר המוזרק, זיהום מקומי. בכל אחת מן התופעות הללו ניתן לטפל באופן מקומי ומידי, באמצעות חומרי ניגוד, אנטיביוטיקה וחיטוי מקומי.

טיפולי הזרקות בכלל והזרקות לצידי הפה הם טיפולים המיועדים לביצוע על ידי רופא מוסמך בלבד, הפועל בתחום האסתטיקה הרפואית ובעל הסמכה והיכרות עם החומרים המיועדים לטיפולים הללו, ותוך שימוש בחומרים מורשים בלבד.

חשוב לבצע טיפולים מסוג זה במרפאה מקצועית, תחת תנאי טיפול מבוקרים וסטריליזציה מלאה, ועל ידי רופא מוסמך ומנוסה בלבד.

 

כמה זמן נשמרת התוצאה?

ככלל, עמידות הטיפול באמצעות חומצה היאלורונית עשוי לספק מענה לתקופה בת 9-12 חודשים, בעוד שבוטוקס נספג בעור ומתפוגג בתהליך מהיר יותר ומחזיק בממוצע 4-6 חודשים.

טיפולי הזרקת שומן עצמי עשויים לספק מענה לתקופות ממושכות יותר, ולהציג עמידות בת 24-36 חודשים.

חשוב לציין כי משך התוצאות יכול להיות מושפע ממספר גורמים בניהם מצב העור ועומק הקמטים, הבדלים אנטומיים בין מטופלים שונים, סוג החומר המוזרק וריכוז החומר הפעיל בו, תנועתיות, הרגלים ואורח חיים של המטופלים ועוד.

במקרים רבים תוצאה מיטבית ועמידות ארוכת טווח יושגו באמצעות שילוב בין שיטות טיפול וחומרים, דוגמת הזרקת בוטוקס לצד חומר מילוי.

 

האם טיפול בקמטים בצד הפה כואב?

טיפולי הזרקה בצדי הפה, בין אם באמצעות חומר מילוי ובין אם באמצעות בוטוקס או שומן עצמי, אינם כרוכים בכאב. מדובר בטיפול המתבצע במהירות וביעילות, באמצעות מחט או קנולה דקיקה, ואין צורך בהרדמה כללית או מקומית, כי אם מריחת חומר אלחוש בלבד. בעת ההזרקה תיתכן תחושת כאב מקומי קל, בהתאם לרגישות המטופל/ת.

 

×

שיחת ווטסאפ

ווטסאפ

972547191678

משרד

03-5362805

נייד

054-7191678

השאירו פרטים והגשימו חלום!

דילוג לתוכן